Whatsapp

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Özellikle son yıllarda adını sıklıkla duymuş olduğumuz özel sağlık sigortası sigorta kurumunun anlaşması bulunan hastanelerden indirimli bir şekilde ya da sağlık masraflarını tamamını karşılayan bir sigorta çeşididir. Bu sigorta türü isteğe bağlı olarak yaptırılır ve pek çok avantajı vardı. Söz konusu sağlık olduğunda sigorta ihmal edilmeyecek bir konudur.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Herkesin de bildiği gibi sağlık sorunları bir anda ortaya çıkar ve bu gerçek göz önünde bulundurulduğunda yarınımızı güvence altına almak için özel sağlık sigortası son derece avantajlı bir sigorta çeşitlidir. Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı kurumlarda ücretsiz bir şekilde MR tahlil tetkik ve muayene yaptığı biliyorsunuz.
Özel sağlık sigortası kapsamında bulunan yatarak tedavide herhangi bir cerrahi müdahalede yani ameliyat gerektiğinde ya da gerekmediğinde yatılı tedavi masrafları karşılanıyor. Ayrıcasigorta limitidahilindeki uzuv ve rekonstüktif protezler de yine sağlık sigortası kapsamında yer alıyor. Yoğun bakım giderleri yurt dışı tedaviye teminatı kemoterapi ve radyoterapi işlemlerinden sonra yapılan muayene ve tetkik giderleri ambulans hizmetleri ameliyat sonrasında hekim tarafından uygun görülen fizik tedavi uygulamaları rehabilitasyon gebelik ve doğum teminatları da yine özel sağlık sigortası kapsamında yer alıyor.

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık sigortaları kapsamında çok fazla tercih edilen ve kullanılan bir diğer sigorta türü ise tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Özel sağlık sigortasından farklı olan tamamlayıcı sağlık sigortası sigortalı olan kişinin sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmalı olan kurumlarda yaptıracak ortam muayene tanı ve tedavi süreçlerindeki ek masraflar için tercih edilen bir sigorta çeşitlidir.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatları bu sigorta türünden yaptırmak isteyen vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özel sağlık sigortası primi sigorta yaptıracak olan kişiden kişiye farklılık gösterir. Ödeyecek olduğunuz prim sigorta yapılacak olan kişinin sağlık durumu yaşı cinsiyeti ve poliçe içeriği kapsamına göre farklılık gösterir. VIP Check up diş tedavileri gibi hizmetler sigorta primi ücretinin değişmesine neden olur. Bu nedenle de özel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili net bir rakam verebilmek mümkün değildir.

Özel Sağlık Sigortası Şartları

Pek çok kişinin merak etmiş olduğu konulardan biri de özel sağlık sigortası şartlarıdır. Özel sağlık sigortası poliçeleri genel şartlar ve özel sağlık sigortası şartları olmak üzere iki farklı başlık altında toplanmıştır. Özel sağlık sigortası genel şartlarında sigorta şirketlerinin hemen hepsi birbirine benzer. Özel sağlık sigortası özel şartları ise firmadan firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Dolayısıyla özel sağlık sigortası yaptırırken öncelikle Genel ve özel şartlarını incelenmesi ve beklentiler doğrultusunda teminatlar eklenmesi sizin açınızdan faydalı olur.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Özel sağlık sigortası özel ve genel şartlar doğrultusunda genişletilebilir. Özel şartlar kapsamında ilgili teminat olması durumunda yurt dışına çıktığınızda da bu sağlık hizmetlerinden faydalanmanız mümkündür. Özel sağlık sigortanız sağlık sigortası genel sözleşmesi ile birlikte veriliyor. Sigortalı kişide olmayan fakat ileride oluşma riski olan tüm hastalıklar özel sağlık sigortası kapsamındadır.
Elbette bu standart sözleşmelerde teminat kapsamı farklı olabilir veya ek maddeler eklenebilir. Özel sağlık sigortası yatarak veya ayakta tedavi ve masraflarını da kapsar. Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişiler sigorta acentelerinden internet sitelerine ziyaret edebilir ya da sigorta acenteleri ile yüz yüze görüşerek özel sağlık sigortası yaptırabilirler. Ayrıca özel sağlık sigortası yaptırdıktan sonra sigorta şirketini değiştirebilme imkanınız da vardır.

Özel Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var mı?

Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin faydalanacakları sigorta türüne göre yaş sınırı değişkenlik gösterebilir. Ancak genellikle özel sağlık sigortasında yaş sınırı 18 ile 65 yaş arasıdır. Eğer 18 yaşından küçük olan bir çocuğunuz varsa Özel Sağlık sigortasını çocuklarınızı dahil ederek ihtiyaç durumunda tedavi masraflarının karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Özel sağlık sigortası fiyatları ise sigorta yaptıracak olan kişinin yaşına cinsiyetini medeniyet durumuna ve hastalık geçmişine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bununla birlikte teminat kapsamını genişletilmesi ve ek maddelerin eklenmesi de sigorta fiyatlarını değiştirir. Özel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sigorta acenteleri ile irtibat kurabilirsiniz.

 • Türk Nippon Sigorta
 • Türkiye Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Orient Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Unico Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Allianz Sigorta