Kampanyalar & Duyurular

2023 Kasko Güncel Fiyatları

Kaskolanmış bir araç, almış olduğu hasar ve kaza durumuna bağlı olarak yapılan bir şekil güvence sistemine verilen isimdir. Aracınızın herhangi bir sebepten dolayı yanması, hasar alması, çalınması gibi durumlardan dolayı maddi olarak yardım eder. Sigortalanmış olan araç olabilecek kaza ve hasar risklerine göre, araç sahibini güvence altına alması için geliştirilmiş bir sistem olarak bilinmektedir. Trafik Sigortasının tam tersi olarak, araçta meydana gelebilecek hasarları değil, sigortalı kişiye ait araçta oluşabilen hasarları karşılama amacı güdülmektedir. Bu sayede maddi olarak sizi ve aracınızda oluşabilecek hasarları güvence altına alır. Kasko sayesinde aracınızda meydana gelen hasarlardan dolayı yaşayacağınız maddi zararları önlemiş olursunuz.

Kasko Nedir?

Kaskonun resmi anlamı kara araçları Kasko Sigortası olarak bilinmektedir. Tüm motorlu araçlar için yapılan sigorta sistemine kasko adı altında toplanmaktadır. Belirtilen anlaşmalar gereği aracınızın yaşayacağı maddi zarar karşılanmaktadır. Kasko, Trafik Sigortasında bulunduğu gibi herhangi bir zorunluluğu yoktur. İsteğe göre yapılabilmektedir. Fakat Kasko yaptırmanın oldukça fazla avantajı bulunmaktadır.

Kasko Ne işe Yaramaktadır?

Trafik Sigortası zorunlu bir araç sigortası olarak bilinmektedir. Fakat Kasko herhangi bir zorunluluk bulundurmaz. Araç sahibi isteğine bağlı olarak yaptırabilmektedir. Kasko zorunlu olmamak ile birlikte birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Kaskonun avantajlarından birisi de park halinde duran bir aracınızın kaza alması durumunda ödenmesi gereken tüm maddi masraflar Kasko şirketi tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede cebinizden çıkacak yüksek ücretli masrafların altından kolayca kalkmış olursunuz. Kendi cebinizden herhangi bir ücret ödemezsiniz. Kasko Sigortası ile birlikte, kaza sonucu karşı tarafta bırakacağınız maddi zararları da karşılayabilirsiniz.

Yaşanılan devirde hayat pahalılığının çok yüksek olması sebebi ile araç masrafları da sanıldığının üstüne çok yüksektir. Bu sebepten dolayı bazı durumlarda bütçeniz yetersiz kalabilmektedir. Kasko tercihi yaparak trafikte başınıza gelebilecek kaza riskleri ve bunlardan doğa bilecek maddi açıkları kapatma konusunda cüzdanınızın zarar görmemesi için Kasko hizmetinden faydalanmanız sizler için iyi bir tercih olacaktır. Kaza yaptıktan sonra karşı tarafa verdiğiniz zarar maddi açıdan nekadar fazla olsa da, eğer kaskonuz varsa herhangi bir ücret ödemezsiniz ve tüm masraflar Kasko şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Eğer Kasko hizmetinden faydalanıyor iseniz, herhangi bir hasar durumunda veya arıza tespitinde, sigorta şirketinizinn anlaşmış olduğu servis onarım bakım yerlerine ücretsiz bir şekilde götürebilirsiniz. Kasko hizmeti ile birlikte anlaşmalı olduğu servis yerlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece başınıza aracınızla alakalı bir sorun geldiğinde tamir bakım ve onarım için servis aramanıza gerek kalmaz. Kaza yapmanın veya aracınızın herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalması ile birlikte çekici çağırmanın ve servise götürme işlemleri boyunca masraf yapmanız gerekmektedir. Eğer aracınıza ait bir kasko var ise, kasko firmanızın ücretsiz çekici ve servis hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Kasko hizmetinden faydalanmak için şirketlerin sizler için sunmuş olduğu teminatlara bakabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza bağlı olarak almayı istediğiniz hizmetlere göre kasko tercihi yapabilirsiniz. Kasko hizmeti Türkiye sınırları içerisinde geçerli olmaktadır.

Kasko Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden kolayca Kasko Sigortası yapabilirsiniz. Gerekli bilgiler ile birlikte kısa süre içerisinde sigorta şirketlerinin kasko hizmetlerinden yararlanabilir ve bu hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bütçenize uygun ve uygun fiyatlı Kasko hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylelikle kendinize en uygun hizmeti değerlendirmiş olursunuz. Günümüzde aracın hasar durumu, sürücünün yaşı, aracın yaşı gibi farklı etkenler yüzünden kasko primi değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı Kasko firmaları ile iletişime geçerek sizinle alakalı bilgiler doğrultusunda alacağınız hizmet ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trafik Sigortası ve Kasko Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kasko herhangi bir zorunluluk gerektirmeden sürücünün tamamen kendi isteğine bağlı olan bir sigorta çeşididir. Fakat Trafik Sigortası, trafikte bulunacak olan her araç için yaptırması zorunlu olan sigorta çeşitidir. Aracınızı güven altına almak istiyorsanız eğer Kasko hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir. Trafik Sigortası sizin dışınızda gerçekleşecek olan kaza durumunda karşı kişinin masraflarının karşılanmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte Trafik Sigortası için geçerli olan prim sınırı Hazine ve Maliye bakanlığı tarafınca kararlaştırılmaktadır.

Kasko Muafiyeti

Örnek vermek gerekirse, 25.000 TL olan bir sigorta bedeli var ise ve siz 250 TL'lik bir seçenek ile ödeme yapıyorsunuz. Bir kaza sonrası aracın 250 TL'ye kadar olan masraflarını sigortalı bir şekilde siz karşılamış olursunuz. 250 TL ile 25.000 TL arasında bulunan masraflar, sizin anlaşmalı olduğunuz Kasko şirketi tarafından ödenmiş olur.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını almadan önce dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus mevcuttur. Bu hususlara dikkat ederek hem kendiniz hem de aileniz için doğru tercih yapabilirsiniz. Bu durumda poliçe içerisindeki seçenekler ve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ile beraber birçok husus öne çıkar.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler İçin Uygun?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler İçin Uygun?

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sağlık sigortasından ayrı olarak yaptırılan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortasında teminat dahilinde sağlık masrafları belli bir oranda karşılanır ve ek ücret ödenmesi gereklidir özel sağlık sigortasından Sosyal güvenlik kurumu sigortası olmadan da faydalanabilirsiniz tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK'lı olmanız şartı bulunan bir sigorta türüdür.

Gönderiyi oku
Özel Sağlık Sigortası
Özel Sağlık Sigortası

Özellikle pandemi sonrasında meydana gelen hastalıklarda sağlık sigortası bulunan kişiler için hastane masraflarının karşılanması ve kullanılacak ilaçların sigorta kapsamında ödenmesi büyük bir fırsat sunmuştur.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo