Kampanyalar & Duyurular

2023 Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Kanununun 2918 sayılı kanunu ile belirtilen Trafik Sigortası, başımıza gelebilecek kaza sorunları ile mücadele edebilmemiz için gereken bir sistemdir. Kaza sonrası yaşayacağımız maduriyeti en aza indirmemiz için alınan bir önlemdir. Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmelik ile kararlaştırılmıştır.

Trafik Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mudur?

Trafik Sigortası her yıl belirlenmekte olup takip edilen ve yenilenen bir uygulamadır. Her yıl poliçesi yenilenir. Bu sayede yaşanılan herhangi bir kaza sonrası, madur olan kişiye karşı maddi destek sağlanmış olur. Yaşanılan bir kaza esnasında, kazada suçlu olan taraf, madur olan tarafın kanunlar gereği tüm masraflarını karşılamak zorundadır. Eğer herhangi bir karşı çııkma durumunda hapis, icra ve haciz gibi işlemler yapılabilir. Trafik Sigortasının primlerinin düzenli bir şekilde ödenmesi ile eğer yüksek maliyetli bir tazminat ile karşı karşıya kalındığında sigorta şirketi bu zararı karşılamaktadır. Yapılan Trafik Sigortaları yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kabul edilmektedir.

Trafik Sigortanızı geç yaptırmanız halinde, yaşayabileceğiniz kaza ve can zararlarının yaşatabileceği masraflar ile baş başa kalmak durumunda olabilirsiniz. Çok beklemeden Trafik Sigortanızı  yaptırmanız gerekmektedir.

Trafik Sigortasının Avantajları

Trafik Sigortası her araç sahibinin yaptırması gereken zorunlu sigorta sisteminden birisidir. Trafik Sigortası yaptıran müşteriler, trafik kazası sonrasında maddi ve bedeni zararları önlemek için kendilerini maddi açıdan güvence altına alır. Sigorta şirketi ödemekle yükümlü olduğu maddi masrafları ödemektedir. Bu sayede sigorta şirketinden yararlanan müşteriye maddi destek vermiş olur. Sigorta şirketinden yararlanırken aracınızın özelliklerine bağlı olarak sigorta çeşidinizi seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede kaza sonrası yaşayabileceğiniz maddi hasarı minimum seviyede tutmuş olacaksınız. Sosyal Güvenlik Kurumu, herhangi bir kaza esnasında yaralanan tarafın herhangi bir Trafik Sigortası yok ise, masrafları karşılamaktadır. Zaman kaybetmeden Trafik Sigortası yaptırmalı ve maddi açıdan sağlamış olduğu avantajlardan faydalanmalısınız.

Trafik Sigortasına Neler Dahildir?

Trafik Sigortasının kapsadığı detaylar, size sigorta hizmetini sunan firma tarafından değerlendirilmektedir. İyi bir Trafik Sigortası tercih etmek istiyorsanız, sigorta firmasının size sunmuş olduğu poliçeleri iyice araştırıp iyi bir karar vermeniz gerekmektedir. İlk yardım ve tedavi masrafları, sakatlanma ve yaralanmalar, vücutta oluşabilecek hasarların hepsi Trafik Sigortası kapsamında olmalıdır. Trafik Sigortaları aynı zamanda kazadan sonra ihtiyacınız olacak dosya ve avukat masraflarını da karşılamaktadır.

Trafik Sigortası Nasıl Yapılması Gerekir?

Trafik Sigortası yaptırmak her araç sahibi için zorunlu olan işlemlerden birisidir. Kendinize uygun bir sigorta tercihi yaptırmadan önce ilk başta sigorta firmaları arasından teklifleri değerlendirmelisiniz. Aracınızın bağlı olduğu durumu göre, model, yaş, yılı, markası, gibi durumlara bakılır. Bununla birlikte aracınızın Trafik Sigortası için prim hesaplaması yapılmaktadır. Sigorta şirketinden kişiye özel sigorta yaptırmanız için, aracınızla ilgili özel bilgileri tamamlamanız gerekmektedir. Sigorta teklifi almadan önce varsa internet üzerinden kaza tespit tutanağı, hasar kaydı sorgulama işlemlerini internet üzerinden araç plakası ve tc kimlik numarası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Kısa Süreli Trafik Sigortası Yaptırmak

Trafik Sigortası tüm sigorta türlerinde olduğu gibi yıllık olarak yapılabilmektedir. Fakat bunun için bazı koşullar ve durumlar aranmaktadır. Eğer aracınızın plakası geçici ise, kısa süreli Trafik Sigortası hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aracınızda eşya taşımacılığı ve uluslararası yolcu taşımacılığı yapıyorsanız eğer bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Trafik Sigortası İle Kasko Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kasko dediğimiz, araç sahibinin yaşayabileceği maddi zararları karşılamak adına bir hizmet vermektedir. Trafik Sigortası ise, kaza sonrasında yaşanan maddi sorunları karşı taraf yaşıyor ise karşılamaktadır. Trafik Sigortası her araç sahibi için zorunlu bir hizmettir. Fakat Kasko tamamen isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Seçilecek hizmetin gerçekleşeceği sigorta şirketi tamamen müşterinin isteğine göre yapılmaktadır. Kazanın durumuna bağlı olarak trafik sigortasında maddi hasarları karşılama oranı değişiklik gösterebilir. Fakat Kasko bu şekilde değildir. Kasko da herhangi bir kaza, yanma, çalınma gibi yaşanılabilecek durumlarda, şirketle yapmış olduğunuz sözleşme gereği, prim miktarı ve poliçe üzerinden ödeme yapılabilmektedir.

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası için tavan fiyatları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafınca kararlaştırılmaktadır. Trafik Sigortası için fiyat teklifi ve poliçeler hakkında bilgi almak için kendinize uygun olarak gördüğünüz sigorta şirketi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yapılacak en doğru görüşme ve alınacak hizmet,Trafik Sigortanız için görüşeceğiniz sigorta şirketi ile birlikte yapılmaktadır.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını almadan önce dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus mevcuttur. Bu hususlara dikkat ederek hem kendiniz hem de aileniz için doğru tercih yapabilirsiniz. Bu durumda poliçe içerisindeki seçenekler ve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ile beraber birçok husus öne çıkar.

Gönderiyi oku
Kasko Yaptıracağınız Zaman Bilmeniz Gerekenler
Kasko Yaptıracağınız Zaman Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen ulaşım şekli kara yoludur. Kara yolu aynı zamanda en fazla kaza oranına sahip olan ulaşım biçimidir. Bu durum göz önüne alındığı zaman olası bir trafik kazasından sonra ortaya çıkan masraflar pek çok kişiyi zor durumda bırakır.

Gönderiyi oku
Evcil Hayvan Sigortası Nedir?
Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvanlarınızın acil durumlardaki tedavilerine ek olarak; diğer hastalıkların tedavisi için de muayene, tahlil, tetkik ve yatışlı tedavi masraflarını karşılayan sigorta türüdür.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo