Kampanyalar & Duyurular

Araç Kasko Bedeli Nasıl Hesaplanır Ve Sorgulanır?

Araç üzerinde Kasko yapılması aracın güvenliğini ve korumasını arttırmaktadır. Üstelik yapılan sigorta poliçesi de kişinin tüm haklarını kapsamaktadır. Araç Kasko fiyatları araca ve süreye bağlı şekillenmektedir. Üstelik araç Kaskosu aracın değerini de arttıran işlemlerden biridir.

Firmamız ile iletişime geçen pek çok kişi Kasko teklifi al seçeneği üzerinden teklif almaktadır. Kasko teklifi aracın değerine ve piyasa satış fiyatına bağlı olarak verilmektedir. Kaza ve olası hasar için Kasko yapılması sürücülere avantaj sağlar. Yıllık Kasko değer listesi de firmamız tarafından belirlenmektedir. 

En uygun Kasko için firmamız ile iletişime geçen kişiler en güvenilir hizmeti almaktadır. Motorlu taşıtların tamamı için Kasko yapılması tavsiye edilmektedir. Sigorta şirketi olası hasar ve kaza durumunda bu hasarın üst limitini belirleyerek karşılamaktadır. Araç Kasko değer listesi içerisinde fiyat seçenekleri yer almaktadır.

Motorlu taşıtların tamamı için ayrı bir değer ve poliçe çalışması hazırlanmaktadır. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) bu alanda düzenli olarak Kasko fiyatlarını güncellemektedir. Sürücüler bu kurum üzerinden verileri teyit etme hakkına sahiptir.

Kasko Değer Listesi Neye Göre Belirlenir?

Kasko değeri Türkiye Sigorta Birliği tarafından yıllık ve dönemlik olarak belirlenmektedir. Üstelik aracın markası, modeli ve motor hacmi de bu oranın belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Üretim yılına uygun Kasko değer listesi oluşturulmaktadır. Aynı zamanda bu liste genellikle ayda bir kez olmak üzere güncellenmektedir.

Araçların fiyat artış oranına uygun şekilde de Kasko değerinde farklılık oluşmaktadır. Sigorta şirketimiz aracın değerinde fiyat sunmaktadır. Bu şekilde aracın hasar alması durumunda üst seviyede hasar karşılaması yapılmaktadır.

TSB Kasko Değer Listesi Nasıl ve Nerede Yayınlanır?

Türkiye Sigorta Birliği Kasko değer listesi sigorta şirketimiz tarafından düzenlenmekte ve yayınlanmaktadır. Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenen değerler üzerinden firmamız sürücülere en uygun kasko hizmetini sunmaktadır. Türkiye Sigorta Birliği Kasko düzenlemeleri için belirli kriterlere önem verir. Bu bakımdan araç daha güvenli hale gelir.

Araçlarda yapılan Kasko değeri aracın değerini de belirlemektedir. Değer hesaplamalarına ve o anki piyasa değerine uygun bir Kasko fiyatı çıkarılmaktadır. İthalat ve imalat yapan tüm firmalar başta olmak üzere süreli yayınlarda da bu Kasko değer listeleri yayımlanarak sürücülere aktarılmaktadır.

Kasko Değeri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko değer sorgulama işlemlerini sürücülerin kendileri de bizzat yapma hakkına sahiptir. Kasko değer listeleri tarihe ve aracın modeline uygun şekilde belirlenmektedir. Kasko değer sorgulaması yapmak isteyen sürücüler ise ilk olarak sigortalarburada.net adresini ziyaret etmektedir.

Tüm araçlar için değer kayıt listesi bulunmaktadır. Böylelikle Kasko yaptırmak isteyen kişiler pek çok konu hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Aynı şekilde aracın markasının, yılının ve modelinin girilmesi de Kasko değerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Tüm bu işlemler sigortalarburada.net üzerinden yapılır.

Araç Kasko Değer Listesi ve MTV Arasındaki İlişki Nedir?

Araç Kasko değer listesi sigortalarburada.net web sitesinde yer almaktadır. MTV ile doğrudan ilişkili olan bu sistem yılda 2 kere ödenen kasko bedeli olarak bilinmektedir. Motorlu taşıtlar vergisi olarak bilinen Kasko değeri liste üzerinden hesaplanır. Aynı şekilde araç sahibi bu bedeli yılda 2 kere ödemek durumundadır.

MTV tutarı Kasko değerinin %5 oranında altında kalmalıdır. Böylelikle araç vergisi de daha düşük miktarda ödenmektedir. Vergi dairesine başvuruda bulunan kişiler kendi araçları için belirlenen vergiyi ödemektedir. Sitemiz sigortalarburada.net bu alanda sürücülere kasko yapmaktadır.

Kasko Değer Listesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Firmamız sigortalarburada.net yıllardır Kasko alanında hizmet veren ve güvenli sürüş olanakları sunan adreslerden biridir. Kasko değer listelerinin yayınlanması ile beraber pek çok sürücü kendi aracına uygun ödemeyi yapmaktadır. Üstelik sigorta yaptırma dahilinde olası kaza ve hasar durumlarında araç sahibi hiçbir ödeme yapmadan sorunu gidermektedir.

Kasko değeri hesaplamalarında aracın ortalama piyasa değeri ele alınır. Bu sayede kasko poliçe primlerini de etkiler. Poliçe hazırlık sürecinde aracın modeli, yılı ve markası göz önünde bulundurularak Kasko değeri belirlenmekte ve yazılmaktadır.

Araç Rayiç Bedeli Nedir?

Araç rayiç bedeli, model ve özellikleri ile alım satım yapma değeri anlamına gelmektedir. Araç alacak ya da satacak olan kişilerin tamamı rayiç bedel kavramını kullanmaktadır. Poliçede de önemli bir yere sahip olan araç rayiç bedeli üzerinden alım ya da satma işlemleri yapılmaktadır.

Firmamız sigortalarburada.net yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren en güvenilir adres olarak bilinmektedir. Çok fazla sürücü kaza ile karşılaşma durumlarında aracın değerinin düşmemesi için sigorta yaptırmaktadır. Yapılan sigorta ile beraber Kasko hasar ödemesi ile rayiç bedel karşılanır.

Araç Rayiç Bedeli Hesaplaması Nasıl Yapılır? 

Araç rayiç bedel hesaplamalarında öncelikle aracın Kasko değeri incelenir. Sigorta şirketimiz kapsamında rayiç bedel Kasko değerini de etkilemektedir. Bu gibi durumlarda aracın daha önce kaza kaydının olup olmaması önemli bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda rayiç bedel hesaplamalarında ikinci el araç alım satım işlemleri de hesaplamaların daha doğru yapılmasını sağlar. Kasko değeri bu şekilde belirlenir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası, kaza veya hastalık sonucu oluşan sağlık sorunlarının sigorta kapsamı ve limitleri dahilinde tedavisini teminat altına alan sigorta türüdür.

Gönderiyi oku
Türkiye Pazarına Girecek Elektrikli Araçlar
Türkiye Pazarına Girecek Elektrikli Araçlar

Geleceğin otomobilleri olarak da öne çıkan elektrikli araçlar her geçen zaman daha da güçlenmeye devam ediyor. Tabii bununla beraber dünya çapında sayıları artmaktadır. Bu konuda birçok farklı marka ve model üzerinden, değişik özellikleri doğrultusunda elektrikli araçlar tercih edilmektedir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Trafik Sigortası
En Ucuz Trafik Sigortası

Hayat boyunca trafik kazaları gerçeği ile bir arada yaşamak zorunluluğumuz vardır. Bu konuda oluşabilecek zararlara karşı çözümler üretilirken bu çözümlerde yayaların araçların genel olarak güvenlikleri önemsenmelidir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo