Kampanyalar & Duyurular

Deprem Sigortası İşyerleri İçin Yapılır Mı?

Son zamanların en büyük felaketleri arasında yer alan; merkez üssü Kahramanmaraş depreminde çok fazla hasar aldığımızı görüyoruz. Burada birçok yapının göçük altında kaldığını ve bununla birlikte ciddi ölümlerle karşı karşıya olduğumuz durumlar söz konusudur. Bu felaketin önüne geçmek mümkün değildir. Çünkü doğal afetlerin birdenbire oluşur ve buna müdahale etme durumu yoktur. Fakat alınan önlemlerle birlikte oluşabilecek hasarların önünü alabilir. Birçok bina, dükkân, iş yerleri göçük altında kaldı. Deprem sigortasını yaptıran ev sahipleri veya dükkân sahiplerinin maddi açıdan yaşadıkları hasarın teminatı karşılanmış olacaktır. Bu durum sadece ev için değil aynı zamanda iş yerleri içinde geçerlidir.

İş Yeri için Dask Zorunlu Mu?

DASK sayesinde konutların güvence altına alınması ve depremin meydana getirdiği maddi hasarların teminatının sağlanması üzerine gerçekleştirilir. Deprem Sigortası sadece ev için değil aynı zamanda iş yerleri içinde yapılması zorunludur. Ticarethane olarak ele alınan bütün iş yerlerinin deprem sigortası yaptırması gerekiyor. Deprem Sigortasının geçerliliği bir yıl ile sınırlıdır. Geçerlilik süresi bittikçe yenileme işlemi yapılmalıdır. İlgili yerlere evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi üzerine işlemler başlatılır. Eksik veya yanlış bir bilgiye rastlanmadığı sürece sigorta işlemi olumlu sonuçlanacaktır.

Dask Ne İşe Yarar?

Depremlerin doğal afet olması sebebiyle çok fazla hasar aldığımız dönemlerden geçiyoruz. Fay hattının ülkemizden geçiyor olması bütün ülkenin tehlike aldığını söyleyebiliriz. DASKişlemlerinin gerçekleşebilmesi için Sigorta şirketiyle iletişime geçilerek bu konuda daha fazla bilgiye ulaşılabilir. Fakat burada Dask’ın tam olarak ne işe yaradığını merak edenler için şu şekilde ifade edilebilir; depremin meydana getirdiği hasarların teminatını sağlayabilmek ve bunun güvence alınması için gerekli olan sigorta işleminin yapılması gerekir. Ortaya çıkan zararların mülk sahibi için teminat sisteminin işlediği bir durumdur. Böylelikle depremden sonra meydana gelen hasarlardan kaynaklı olarak kısa süre içinde toparlanmak için büyük fayda sağlar.

Dask Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deprem felaketinin çok büyük hasarlar bırakması birçok kişide korkuya sebep oldu. Ülke genelinde her an bir deprem olacakmış hissi oluştu. Böyle bir durumun yaşanması halinde insanların içinde korku her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bunun önüne geçmek; binayı ve kendinizi güvence altına almanız için sigorta şirketlerinden yardım alabilirsiniz. DASK  başvurusu yapılması halinde ev ve iş yerleri için sigorta işlemleri başlar. Bunun için ev veya dükkân sahibinin başvuruda bulunması gerekiyor. Gerekli evrakların ve belgelerin toplanması üzerine güvenilir sigorta şirketine teslim edilebilir. Kafadaki bütün soru işaretlerinin giderilmesi için yüz yüze görüşme sağlanmalıdır. Daha çok güven arz eden bir işlem olacaktır. Bu gibi durumlara uğraşmak istemeyen kişilerin internetten de başvuruda bulunabilmeleri mümkündür.

Dask Ücreti Ne Kadar?

Zorunlu Deprem Sigortasının yapılmasıyla birlikte oluşabilecek depremin felaketinin büyüklüğüne göre ortaya çıkan hasar değişkenlik gösterir. Hasarın ne boyutta olacağını bilemeyeceğimizden dolayı bunun sigorta acentesiyle görüşülmesi gerekiyor. Çünkü iş yeri veya evin metrekaresi, sigortası yapılacak konutun bilgileri, imar bilgileri ve mülk sahibinin bilgileri toplanır. Toplanan evrak ve belgelerden sonra işleme alınır. İşlemin olumlu sonuçlanması için eksiksiz ve doğru belgelere ihtiyaç duyulur. Fiyatlandırma bilgisi en son poliçenin hazırlanmasıyla birlikte ilgili kişiye bilgi verilmiş olur.

Dask İşlemlerini Kim Yapar?

DASK işleminin gerçekleşebilmesi için iş yeri veya evin tapusu ya da ruhsatı olması gerekiyor. Ruhsatı olmayan konutun işlemi yapılmaz ve kaçak yapı şeklinde ifade edilir. DASK işlemlerinin başlatılabilmesi için mülk sahibinin bizzat başvuruda bulunması gerekiyor. Daha sonrasında güvenilir sigorta şirketinde yardım alarak başvuruda bulunur. Sigorta şirketi gerekli olan belge ve evraklar hakkında bilgi vererek mülk sahibinin bunları eksiksiz bir şekilde toplamasını sağlar. Sıraya konulan işlem için gerekli çalışmalar başlatılır.

Kiracının Kendi Adına Yapacağı Zorunlu Deprem Sigortası Mümkün Mü?

Normal şartlar altında yapılacak olanZorunlu Deprem Sigortasının  mülk sahibi tarafından yapılması gerekir. Çünkü burada mülk sahibinin bilgileri ve mülk hakkında gerekli olan belgeler istenir. Fakat kiracı olan kişilerin Dask işlemini gerçekleştirmesi mümkün olabilir mi gibi sorular kafa karışıklığına sebep olabilir. Fakat yapacağı işlem sayesinde kiracıya 1Sigorta Ettiren” sıfatını almış olur. Yapılan işlem için tazminatın ödeneğini mülk sahibi yapmaktadır.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Nedir?
İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Nedir?

Trafikte meydana gelebilecek olası tehlikelere karşı ihtiyari mali mesuliyet sigortası kişiyi her açıdan güvenceye almaktadır. Bu durum hem maddi açıdan hem de manevi yönden öne çıkar. Günümüzde kusurlu olabilecek pek çok farklı kaza yaşanmaktadır.

Gönderiyi oku
Trafik Sigortası Nasıl Ucuz Yapılır?
Trafik Sigortası Nasıl Ucuz Yapılır?

Her gün yollarda milyonlarca araç varken kazalar kaçınılmaz. Bir trafik kazası durumunda üçüncü şahısların tacizini önlemek için burada zorunlu trafik sigortası getirildi.

Gönderiyi oku
Deprem Sigortası İşyerleri İçin Yapılır mı?
Deprem Sigortası İşyerleri İçin Yapılır mı?

Son zamanların en büyük felaketleri arasında yer alan; merkez üssü Kahramanmaraş depreminde çok fazla hasar aldığımızı görüyoruz. Burada birçok yapının göçük altında kaldığını ve bununla birlikte ciddi ölümlerle karşı karşıya olduğumuz durumlar söz konusudur.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo