Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Doğum Sigortası: Planlı Geleceğin Anahtarı

Hamilelik sürecinde, doğum sırasında ve doğum sonrasında tüm süreçlerde anne ve bebeğin tüm sağlık giderleri Doğum Sigortası kapsamında teminat altına alınmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına ve Özel Sağlık Sigortasına ek olarak doğum sigortasının eklenmesi mümkün olmaktadır. Anlaşmalı özel hastanelerde yapılan Doğum Sigortası ile hem anne hem de bebek için tüm sağlık giderleri karşılanmaktadır. 

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortası, doğum öncesi ve doğum sonrası tüm süreçlerde anne ve bebeğin sağlık ihtiyaçlarını karşılayan bir teminat olma özelliğine sahiptir. Uygulanacak olan Doğum Sigortası fiyatları ise kapsamına göre farklılık gösterebilmektedir. Hamilelik döneminde yapılmakta olan rutin muayenelerin ve doğum esnasında ihtiyaç duyulacak olan maddi desteklerin Doğum Sigortası kapsamında karşılandığını söylemek mümkün olmaktadır. Gebelik süresi boyunca yardımcı olacak olan Doğum Sigortası, doğum sonrasında da birçok fayda sağlamaktadır. 

Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılmalıdır?

Doğum Sigortası yaptırmak isteyen kişilerin poliçe başlangıç tarihinden itibaren bir yıl sonra Doğum Sigortasından faydalanması mümkün olmaktadır. Yapılacak olan Doğum Sigortası tercih edilecek olan firmalara göre farklı fiyatlandırma seçeneklerine sahip olmaktadır.

Uygun fiyat seçenekleri ile Doğum Sigortası'nın yapılması için sigortalarburada.net firması ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Sigorta şirketleri tarafından Doğum Sigortası kapsamında faydalanmak isteyen kişilerden bir yıl beklemeleri istenebilmektedir. Bazı sigorta şirketleri tarafından ise Doğum Sigortası kapsamında faydalanmak isteyen kişilerin altı ay beklemeleri istenebilmektedir. 

Doğum Sigortasını yaptırmadan önce sigorta firmasıyla iletişime geçerek hamilelik sigortası fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kendiniz için en uygun Doğum Sigortasını öğrenebilir ve sigorta şirketi kapsamında yaptırabilirsiniz.

Kişinin hamileliğini planladığı tarihten 3 ay, 6 ay ve 12 ay önce bekleme süresi olmadan doğum sigortası yaptırması mümkün olmaktadır. Yakın zaman içerisinde hamilelik planlaması yapan kişilerin Doğum Sigortası yaptırması oldukça avantajlı olacaktır. 

Doğum Sigortası Ne Kadar Sürer?

Doğum Sigortası genel olarak hem doğum öncesinde hamilelik sürecini hem de doğum sonrasındaki süreci kapsamaktadır. Uygulanacak olan sağlık sigortalarında katılımcılara bir bekleme süresi uygulanmaktadır. Yapılacak olan sağlık sigortasının ve sigorta şirketinin suistimal edilmemesi için yapılan bir uygulama olarak bilinmektedir.

Doğum Sigortası'nın bekleme süreleri ise tamamlayıcı sağlık sigortası olması veya Özel Sağlık Sigortası olmasına göre farklılık gösterebilmektedir. Yapılacak olan Doğum Sigortası için sigorta firması tarafından kişinin hamile kalmadan önce ve doğum öncesinde poliçenizi başlatmanız gerektiği ifade edilmektedir. 

Doğum Teminatlı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Yapılacak olan doğum teminatlı sağlık sigortasının sağladığı bir takım avantajlar bulunmaktadır. Yapılacak olan hamilelik süreci sırasında ki rutin muayenelerin ve testlerin masrafları da sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Hamilelik sırasında oluşabilecek olan komplikasyonlarda poliçede bulunan limitler dahilinde tedavi masraflarının ödenmesi mümkün olmaktadır.

Doğum teminatlı sağlık sigortası kapsamında ise doğum sırasında oluşacak tüm giderlerin tamamı karşılanacaktır. Yenidoğan bebeğin ise tüm sağlık harcamalarının sigorta kapsamında koruma altına aldığı söylenebilmektedir. 

Doğum Sigortası yaptıran kişilere doktor ve özel hastane seçme imkanı da sunulmaktadır. Kişinin Doğum Sigortası fiyatlarını karşılaştırarak kendisi için en uygun olan doğum sigortasını seçmeleri mümkün olabilmektedir. Doğum Sigortası fiyatlarıyla ilgili olarak daha detaylı bir şekilde bilgi almak için sigortalarburada.net sitesi üzerinden detaylı bir şekilde bilgi alınması mümkün olmaktadır. 

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır mı?

Hamile olduğunu öğrenen kişiler ise hamilelik dönemi içerisinde Doğum Sigortasından faydalanıp faydalanamayacakları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Sağlık poliçesinde yer alan doğum teminatından faydalanmak isteyen kişilerin poliçe başlangıç tarihinden birkaç ay sonra gebeliğinin başlaması gerekmektedir. Tüm sigorta şirketleri tarafından sağlık sigortalarında istenilen ön koşul bu şekilde olmaktadır. 

Kişinin hamile olması doğum sigortası almasına engel olmamaktadır. Yani hamileyken de Doğum Sigortası yaptırmak mümkün olmaktadır. Ancak tüm sigorta firmaları tarafından hamilelik dönemi içerisinde Doğum Sigortası yapılmasına imkan sunulmamaktadır. 

Özel Sağlık Sigortası Hamilelikten Ne Kadar Önce Yapılmalıdır?

Hamilelik planlanırken Doğum Sigortası kapsamında araştırmaların da yapılması gerekmektedir. Kişinin hamile kalmadan önce sağlık sigortasını yaptırması fayda sağlayacaktır. 12 aydan daha uzun süre sonrasında olan bir hamilelik planlanması durumunda özel sağlık sigortası kapsamında Doğum Sigortası'nın yapılması da mümkün olmaktadır. Ancak hamilelik planınızın 12 aydan daha kısa bir süre içerisinde olması durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum sigortası alınması daha avantajlı olacaktır. 

Doğum Sigortası Fiyatları 

Yapılacak olan Doğum Sigortasının farklı sigorta firmalarında farklı şekillerde ücretlendirme prosedürlerine sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Yakın zaman içerisinde hamile kalmayı planlamanız halinde Doğum Sigortası oldukça avantajlı olacaktır.

Yaptırmak istediğiniz Doğum Sigortasıyla ilgili olarak ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için en uygun olacak sağlık sigortasını sigortalarburada.net firması üzerinden araştırarak başlatabilirsiniz. Hamilelik döneminde ve doğum sonrasında meydana gelebilecek olan ek masrafların karşılanması için de doğum sigortası avantaj sağlamaktadır.

Gebelik sigortası kapsamında hem hamilelik sürecinde hem de doğum sonrasında oluşabilecek olan masrafların karşılanması mümkün olmaktadır. Hem annenin hem de bebeğin oluşabilecek sağlık harcamalarının en uygun fiyat seçenekleri ile sigorta altına alınması doğum sigortası kapsamında sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo