Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?

Doğum Sigortası hamileyken tüm kontrollerinizi ve tahlillerinizi yaptırmaya olanak sağlayan bir Sağlık Sigortası türüdür. Bu sigorta kapsamına göre normal ve sezaryen doğum masraflarınız da karşılanır.

Doğum Sağlık Sigortası çıkabilecek her masrafa karşı önlem almanızı sağlar. Özellikle aşırı masraflı doğum ya da ani gelişen durumlarda bütçe sıkıntısı yaşamamak için tercih edebileceğiniz bir sigorta türüdür. Planlama dışı gelişen gebeliklerde anneyi ve bebeği güvenceye alan Doğum Sigortasını Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum paketleri ile tercih edebilirsiniz.

Doğum Sigortası gebeliğin başından, doğuma hatta poliçe kapsamına göre yeni doğan dönemini bile kapsayabilir. Doğum Sigortasını hamileliği planladığınız andan itibaren yaptırabilir ya da gebeliğin başlamasıyla beraber gebelik süresini kapsayan zaman içerisinde yaptırabilirsiniz.

Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile birleştirildiğinden dolayı Doğum Sigortaları oldukça düşük fiyatlara alınabilir. Son dönemlerde anne adayları arasında oldukça popüler olan bu sigorta türü hem ödenek olarak oldukça uygun hem de kapsayıcılık açısından oldukça geniş.

Doğum teminatlı sigorta özel hastanelerde doğum yapmanıza, bütçenizi zorlamadan bütün gebelik sürecini kolaylıkla geçirmenize yardımcı olur. Özel Sağlık Sigortası olmayan kişiler özellikle doğum teminatlı sigorta tercih ederek doğum sırasında dilediği kaliteli hizmeti alabilir.

Her sigorta gibi doğum teminatlı sigorta içinde bir süre bulunmaktadır. Hamilelik döneminde sigortanıza karar verirken poliçenin kapsayıcılığına dikkat ederek, paketinizi tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır.

Hamileyken Doğum Sigortası 

Hamilelik bir anda ortaya çıkan ve oldukça masraflı bir süreçtir. Özellikle sağlık fiyatlarının yükselmesi ile birlikte hamilelik ve doğum dönemi bireyleri oldukça yıpratmaktadır. Ancak hamileyken Doğum Sigortası yaptırmak bütün hamilelik ve doğum süreçlerini sıkıntısız bir şekilde geçirmenize yardımcı olur.

Hamilelik sigortası sırasında mutlaka yeni doğan teminatı olup olmadığını öğrenin. Bu sayede doğum sonrasında oluşabilecek bütün yeni doğan sorunlarını teminat altına alabilirsiniz. 

Doğum Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı? 

Hamilelik sürecini önceden planlayan ya da hamilelik süreci içerisinde olan her anne adayı bebeği ve kendisini korumak için doğum sigortası tercih edebilir. Hamilelik sigortası şartları gereği hamilelik sürecini en rahat geçirmeye, anne ve bebeğin güvenliğini güvence altına almaya yarayan bir sigorta türüdür.

Özellikle hamilelik gibi hassas bir durumda annelerin rahat ve stressiz olması oldukça önemlidir. Hamilelik sırasında ve sonrasında oluşabilecek bütün sağlık sorunlarını karşılamaya yardımcı olan doğum sigortası, hamilelik sürecinde ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetini almanıza yardımcı olur.

Doğum Sigortası Avantajları Nelerdir? 

Doğum Sigortası poliçe kapsamına göre hamilelik ve doğum döneminde ihtiyacınız olan bütün hizmeti alabilirsiniz. Sigorta poliçenize göre anlaşmalı olan özel hastanelere giderek hamilelik ve doğum sürecinde ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetini alabilir, oluşabilecek ekstra masrafları ödemeden sıkıntısız bir süreç gösterebilirsiniz.

Anne adaylarını daha güvende hissettiren doğum sigortası, sayısız avantajı ile kolay bir hamilelik süreci sunuyor, bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir;

- Doğum teminatlı sağlık sigortası hamilelik süreci boyunca bütün muayenelerin ve testlerin giderini karşılar.

- Hamilelik sırasında oluşabilecek olan komplikasyonların tedavi masrafları ödenir. 

- Doğum sırasında oluşabilecek olan masraflar sigorta tarafından karşılanır aynı zamanda da normal doğum ve sezaryende sigorta kapsamı içindedir. 

- Epidural olan doğum masrafları karşılanır, poliçe kapsamına göre sezaryen masraflarının ödenme oranı değişiklik gösterebilir. 

- Doğum sonrasında oda ve refakatçi masrafları teminat içerisinde karşılanır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Nedir, Kapması Nelerdir? 

Yıllık olarak hazırlanan TSS doğum paketi hamilelik başlangıcından sonuna kadar bütün tahlil, tetkik, kontrol ve doğum sürecini içerir. Bu paket sağlık sigortasının ek teminatıdır. Özellikle doğum sürecinde kendini ve bebeği güvence altına almak isteyen kişiler tss doğum paketi ile sorunsuz bir gebelik geçirebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi kapsamı ise şu şekilde sıralanabilir;  

 • Hamilelik sürecinde bulunan bütün kontrol ve testler.
 • Hamilelik ve doğum sırasında oluşabilecek bütün müdahaleler.
 • Doğum masrafları.
 • Doğum yatış giderleri.
 • Refakatçi masrafları.
 • Yenidoğan bebek hizmetleri.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Dışında Kalan Uygulamalar Nelerdir? 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bütün hamilelik ve doğum sigortasını karşılamakla beraber belirli durumları kapsamaz. Özellikle poliçe oluşturma sırasında, poliçe özelliklerini dikkatli bir şekilde kontrol ediniz.

İhtiyaçlarınıza ya da ihtiyacınız olabilecek ekstra durumları poliçenize eklettiriniz. Ancak buna rağmen kapsam dışı olan uygulamalar bulunmaktadır, bu uygulamalar şu şekilde sıralanabilir; 

 • Anestezi uygulamaları.
 • Kısırlık tanısı ve tedavisi.
 • Kök hücre tedavisi.
 • Embriyo klonlaması.
 • Doğum kontrol işlemleri. Spiral takılması, vazektomi veya kürtaj işlemi.
 • Cinsiyet değiştirme ameliyatları.
 • Cinsel işlev bozukluğu tedavisi.

Doğum Poliçesi Fiyatları 

Doğum Sigortası bütçenizi kontrol altında tutmak için tercih edebileceğiniz en uygun yollardan biri. Özellikle hamilelik döneminde bebeğiniz ile birlikte güvende olmak için bu poliçeleri tercih edebilirsiniz. Hamilelik ve doğum süreci ile ilgili olan doğum poliçesi fiyatları paketin kapsamı ve ek hizmetlerine göre değişiklik gösterebilir.

Ancak bu fiyatlar firmanın sunduğu ödeme planlarıyla kolay bir şekilde karşılanabilir. Bu sayede doğum sürecinde en uygun ve kaliteli hizmeti alabilirsiniz. Aylık olarak ödeyebileceğiniz doğum poliçesi özellikle karşılaşabileceğiniz büyük masraflardan sizi korur.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evcil hayvanlar evlerin neşesi olmasının yanı sıra bir o kadar hassas canlılardır. Bu sebepten dolayı onların bakımını düzenli şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşır. Tabii bunu doğru şekilde ve gerekli kriterleri ele alarak yapmak çok önemlidir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Daha güvenilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için sigorta büyük öneme sahiptir. Özellikle anlık yaşanabilecek olan sağlık sorunları karşısında en iyi tedaviyi almak gerekir. Bu konuda ise tamamlayıcı sağlık sigortasının önde geldiğini söylemek mümkündür. Çünkü tam kapsamlı ve çok daha kaliteli şekilde tedavi imkanı elde edilir.

Gönderiyi oku
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo