Kampanyalar & Duyurular

Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel Sağlık Sigortası, kaza veya hastalık sonucu oluşan sağlık sorunlarının sigorta kapsamı ve limitleri dahilinde tedavisini teminat altına alan sigorta türüdür. Bunu göz önünde bulundurarak, Özel Sağlık Sigortası satın alırken, teminatları kontrol etmeniz ve ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz teminatları poliçenize dahil etmeniz önemlidir. Özel sigortanız varsa, doktor seçme ve tedavi için ihtiyacınız olan hizmetleri ücretsiz veya minimum ücretle alma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu arada Özel Sağlık Sigortası zorunlu mu? sorusuna da cevap verirseniz faydalı olur.

Özel Sağlık Sigortası isteğe bağlıdır, zorunlu değildir ve 18 ile 65 yaş arasındaki gerekli şartları taşıyan herkes özel sağlık sigortası yaptırabilir. Bir yıllık Sağlık Sigortası, kişinin durumuna göre mali yılın sonunda yenilenebilir.

Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Özel Sağlık Sigortası, özel sağlık hizmeti için ödeyeceğinizden daha düşük bir fiyata her türlü tıbbi bakıma bir yıl boyunca erişmenizi sağlar. Bu, sigorta poliçenizde belirtilen yatarak ve ayakta tedavi seçeneklerinden bütçenizi zorlamadan dilediğiniz hastanede test veya tedavi yaptırarak yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Yatarak tedavi kapsamı nelerdir:

  • Ameliyatlar
  • 24 saat hastanede kalmayı gerektiren ameliyatsız tedaviler,
  • Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz maliyeti, 24 saat hastanede yatış gerekli olmasa bile
  • TTB asgari ücret oranına bağlı olarak ayakta veya yatarak 149 üniteye kadar cerrahi ve ortopedik cerrahi
  • Pratisyen hekim bakımı
  • Kaza veya hastalık nedeniyle gerekli olan el, kol, bacak, göz ve meme protezi giderleri.

Ayrıca; acil durum tanımını karşılarken yerinde müdahale veya en yakın tıbbi tesise ulaşımla ilgili maliyetler. Trafik kazalarında zarar gören dişlere tıbbi ve cerrahi müdahaleler. Sigortalının yatarak tedavisine ilişkin rehabilitasyon giderleri. OP tazminat garantisi.

Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Özel sigorta için ödemeniz gereken katkı payları bu, yaşınıza, cinsiyetinize, tıbbi geçmişinize ve poliçenize eklediğiniz ek teminatlara göre şekillenir. Yani Özel Sağlık Sigortası ne kadar tutar sorusunun kesin bir yanıtı yoktur. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Özel Sağlık Sigortasından ayıran en temel fark, özel anlaşmalı hastanelerde geçerli olması ve bu sigortaya sahip olmanız halinde ekstra ücret ödemeden sağlık kontrolü yaptırabilmenizdir. Ek Sağlık Sigortası yardımları alabilmek için SGK olmanız da gerekir. SGK'nız olmadan da Özel Sağlık Sigortasından yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Şartları

Özel Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası genel şartları ve Özel Sağlık Sigortası genel şartları olmak üzere iki farklı bölümde yer almaktadır. Özel Sağlık Sigortasının genel şartlar ve koşullar bölümü hemen hemen tüm sigorta şirketleri için benzerdir. Özel Sağlık Sigortası alanında sunulan hizmetler özel şartlar firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Bu nedenle Özel Sağlık Sigortası satın almadan önce genel ve özel şartları araştırmak ve kendi düşüncenize göre teminat eklemekte fayda var.

Sağlık Sigortasının Kapsadıkları

Özel Sağlık Sigortası kapsamı özel ve genel şartlara göre genişletilebilir. Ayrıca özel koşullar çerçevesinde karşılık gelen teminatlarla yurtdışındaki tıbbi hizmetlere kolay erişim sağlar. Özel Sağlık Sigortası, genel Sağlık Sigortası poliçesi ile birlikte satın alınır. İnsanlarda olmayan ve gelecekte gelişme riski olan tüm hastalıklar Özel Sağlık Sigortası kapsamındadır. Tabii ki, kapsamınızı değiştirebilir veya standart sözleşmenize maddeler ekleyebilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası ayrıca ayakta ve yatarak tedaviyi de kapsar.

Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

Özel Sağlık Sigortası, sözleşme detaylarının sigorta şirketi ile netleştirilmesinin ardından, ilk prim ödeme tarihinde başlar. Sigorta primini düzenli öderseniz sigorta süresinin bitimine kadar sürer. Sigortanız sona erdiğinde, yenileyerek Özel Sağlık Sigortasından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası'nizi iptal etmek için Sağlık Sigortanıza başvuru formu ile başvurmanız gerekmektedir. İptaller genellikle 2-3 gün içinde gerçekleşir. Özel Sağlık Sigortasının iptali için şartlar ve koşullar sigorta şirketine göre değişir, bu nedenle doğrudan sigorta şirketinize danışmak en iyisidir.

Özel Sağlık Sigortası primlerinde bireysel farklılıklar vardır. 2021 yılında zorunlu Özel Sağlık Sigortası primlerinin 2022 yılında değiştiği söylenebilir. Sigorta primleri sigortalının yaşına, sağlık durumuna, cinsiyetine ve sigorta bilgilerine göre değişmektedir. Belirtildiği gibi özel muayene ve diş tedavileri gibi hizmetlerden yararlanırsanız ödediğiniz sigorta primleri değişecektir. Hal böyle olunca bu değişkenlerden hareketle 2022 yılı Özel Sağlık Sigortası primleri için kesin bir rakam vermek mümkün değildir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seyahat Sağlık Sigortası hem yurtiçi hem de yurt dışı seyahatlerinde yaptırılan rahatsızlık, kaza ya da eşya kaybı gibi durumlarda kişiyi güvenceye alan bir sigorta türüdür. Seyahatlerde kişilerin sağlık sorunu yaşaması halinde koruma altına alır.

Gönderiyi oku
Deprem Sigortası Yaptırmanın Faydaları
Deprem Sigortası Yaptırmanın Faydaları

Zorunlu deprem sigortası sayesinde birçok kişinin depremden kaynaklı olarak ortaya çıkar maddi hasarların teminatını sağlayabilmek için gerçekleştirilir. Mülk sahibinin burada depremden etkilenen konutunun maddi hasarını ilgili komu kuruluşlarının yaptığı Dask sayesinde güvende hissetmesine yardımcı olur.

Gönderiyi oku
En Ucuz Trafik Sigortası
En Ucuz Trafik Sigortası

Hayat boyunca trafik kazaları gerçeği ile bir arada yaşamak zorunluluğumuz vardır. Bu konuda oluşabilecek zararlara karşı çözümler üretilirken bu çözümlerde yayaların araçların genel olarak güvenlikleri önemsenmelidir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo