Kampanyalar & Duyurular

En Uygun Kasko Nasıl Yapılır?

Kasko Sigortası, sigortalının otomobilini kaza ve hasar riskinden koruyan Kasko Sigortasıdır. Bu sigortanın amacı, aracın sigortalının iradesi dışında hasar görmesi, yanması veya çalınması durumunda sigortalıyı tazmin etmektir. Sigorta; Trafik Sigortasından farklı olarak karşı tarafın aracına verilen hasarı karşılamaz ancak sigortalının aracına verilen hasarı karşılamaz. Böylece hem aracınız hem de bütçeniz güvence altına alınmış olur. Beklenmedik bir kaza veya hasar durumunda, sigorta sayesinde büyük masraflara katlanmak zorunda kalmazsınız.

Kaskonun Faydaları

Kasko Sigortası, Trafik Sigortası gibi zorunlu bir araç sigortası değildir ancak sigortalı araç için birçok faydası vardır. Kapsamlı teminat, araç sahiplerine birçok fayda sağladığı gibi, hasar durumunda tamir masraflarını da karşılayarak bütçelerini koruyor. Aracınız bir kazada veya park halindeyken hasar görürse, sigortanız onarım masraflarını karşılar. Bu, genellikle pahalı olan hasar masraflarını kendi cebinizden ödemeniz gerekmediği anlamına gelir.

Kasko Bize Neler Sunmaktadır?

Kasko isteğe bağlı Mali Mesuliyet İBB teminatını da içerir, böylece bir kaza sonucu karşı tarafa verdiğiniz zararı da ödeyebilirsiniz. Trafik Sigortası karşı tarafın zararını tazmin eder ancak belli kısıtlamalar vardır. Günümüzde kaza sonucu meydana gelen hasarların maliyetinin çok yüksek olduğu düşünülürse, Trafik Sigortası karşı tarafın zararını karşılamaya yetmeyebilir, bu da bütçenizi trafik kazası riskinden korur. Sınırsız İBB garantili Kasko Sigortası da büyük bir değer. Kazada karşı tarafın aracına ne kadar zarar verirseniz verin, İBB'nin teminatı sınırsızsa bütçenizden ödeme olmaz.

Kasko'nun Sunduğu Ayrıcalıklar

Kaskonuz varsa, aracınızı arıza veya hasar durumunda sigorta şirketinin anlaşmalı servisine getirebilirsiniz. Tamir ve onarım hizmeti aramak yerine kasko'nun geniş poliçe hizmet ağı ile işlerinizi daha hızlı halledebilirsiniz. Sigorta ürününe bağlı olarak, sözleşmenin faydalarını özgürce seçebilirsiniz, yani bu seçeneği seçerseniz, sigortayı istediğiniz faydalarla kullanabilirsiniz. Kaza veya arıza nedeniyle aracınız yolda kalırsa, çekici çağırmak belirli bir ücrete tabi olacaktır. Sigortanız varsa yol yardım tazminatına dahil olan çekici hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Yine bir kaza nedeniyle aracınızı tamire göndermeniz gerekirse, sigorta şirketinizin ikame araç garantisi ile geçici araç alabilirsiniz. Bu sayede poliçede belirtilen süre boyunca aracınızı kullanırken asla aracınızdan mahrum kalmamış olursunuz.

Aracın bir kaza sonucu hasar görmesi veya sürekli kullanılması durumunda, aracın bazı parçalarının değiştirilmesi gerekebilir. Yeni eklenen 'yeni parçaların' maliyeti eski parçaların maliyetinden yüksek olduğu için sigorta eksperi bu yedek parçaların değerini kaza sonrası ödenen tazminattan düşer. Amaç, aracın kasko poliçesi yapılmadan önceki değerinden daha değerli olmasının önüne geçmektir. Bu işleme 'amortisman' da denir.

Kasko Sigortası Teminatı

Kasko Sigortası için ek bir teminat olarak, 'bozulma önleme garantisi' ekleyerek yıpranmanın önlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu, bir kaza veya hasar sonrası aracınızın değerinde meydana gelen herhangi bir artışın, tazminat maliyetlerinizden düşülmediği, ancak aracınızın değerini artırdığı anlamına gelir. Farklı araç sahipleri, sigorta maliyeti ne kadar sorusuna farklı cevaplar veriyor. Geçmiş hasar, aracın yaşı, sürücünün yaşı gibi birçok faktör primi etkiler. Trafik Sigortası ile kasko arasındaki temel fark, zorunlu olup olmaması ile açıklanabilir. Sigorta; zorunlu olmayan ve araç sahibinin tercihine bırakılan bir sigortadır. Trafik Sigortası ise yollardaki tüm araçlar için zorunludur.

Kasko ve Sigorta

Ayrıca kasko, aracı ve araç sahibini sigortalamaktadır. Trafik Sigortası, üçüncü şahıslar tarafından mal veya mülke verilen zararları kapsar. Prim limitleri devletler tarafından belirlendiği için Trafik Sigortasında da yaygındır. Kasko sigortası ile ödenecek sigorta primi tutarı, sigortanın kapsamına göre değişmektedir. Sigortalı bir aracın karşılayacağı hasarı belirten şartnamelere kasko sigortası denir. Kasko Sigortası kapsamında teminatın şartları, sorumluluk, sigortalının ve sigortacının hakları, teminat dışı kalma halleri ve kaza veya hasar durumunda yapılacak işlemin nasıl belirleneceği belirlenir. Araba sigortası genellikle bir yıl için verilir.

Kasko Sigortası Ödeme

Kasko Sigortası için tüm tutarı veya taksitleri ödemeye karar verirseniz, sigorta poliçesi düzenlendikten sonra ilk taksiti sigorta ödemesi yapılmadan önce ödemeniz gerekir. Sigorta ettiren primi veya teminatı ödemezse, poliçe gönderilse dahi sigorta teminatı başlamaz. Zamanında ödeme yapıldıktan sonra, taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça, sigorta Türkiye sınırları içinde saat 12:00'de başlar ve sona erer ve bitiş tarihi ile aynı saatte sona erer. Sigortalı, tehlikenin hasarın meydana geldiğini aracın hasar tarihinden itibaren 5 iş günü içinde sigorta şirketine bildirmekle yükümlüdür.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşanabilecek olası risklere karşı maddi kayıpları önleyebilmek için konut sigortaları büyük öneme sahiptir. Her bina için fark etmeden mutlaka konu sigortasının yapılması gerekir.

Gönderiyi oku
Türkiye Pazarına Girecek Elektrikli Araçlar
Türkiye Pazarına Girecek Elektrikli Araçlar

Geleceğin otomobilleri olarak da öne çıkan elektrikli araçlar her geçen zaman daha da güçlenmeye devam ediyor. Tabii bununla beraber dünya çapında sayıları artmaktadır. Bu konuda birçok farklı marka ve model üzerinden, değişik özellikleri doğrultusunda elektrikli araçlar tercih edilmektedir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Trafik Sigortası
En Ucuz Trafik Sigortası

Hayat boyunca trafik kazaları gerçeği ile bir arada yaşamak zorunluluğumuz vardır. Bu konuda oluşabilecek zararlara karşı çözümler üretilirken bu çözümlerde yayaların araçların genel olarak güvenlikleri önemsenmelidir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo