Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Hayatımızın bir parçası olan can dostlarınız için mama, hijyen ürünleri, bakım ve sağlık hizmetleri gibi birçok konuda yüksek maliyetli harcamalarda bulunduğunuzu biliyoruz. Bu harcamalar içinde en yüksek paya sahip olan kısım ise veteriner ücretleri.

Dünyada büyük ilgi gören Evcil Hayvan Sigortası artık Türkiye'de de evcil hayvanları olanların ilgisini çekiyor. Yazımızı okumaya devam ederek Evcil Hayvan Sigortası hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, sevimli dostunuz için kapsamlı bir güvence oluşturabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızın acil durumlardaki tedavilerine ek olarak; diğer hastalıkların tedavisi için de muayene, tahlil, tetkik ve yatışlı tedavi masraflarını karşılayan sigorta türüdür.

Sevimli dostlarımızın ihtiyaç duydukları sağlık ve bakım hizmetlerini bütçenizi zorlamadan karşılayabilir hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Pet Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Pet sigortasının evcil hayvanlarımızın acil ve kaza durumlarında ki tedavi masraflarını karşılamasının yanı sıra sunduğu birçok avantaj vardır. Evcil Hayvan Sigortasının avantajları;

 • Evcil Hayvan Sigortasının kapsamını, ihtiyacınıza ve bütçenize göre oluşturabilirsiniz.
 • Sadece acil sağlık durumlarında sigorta şirketinden destek alabileceğiniz gibi poliçe kapsamını genişleterek yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatını da poliçeye dahil edebilirsiniz.
 • Acil sağlık sorunlarında yatarak tedavi işlemleri için bekleme süresi yoktur.
 • Anlaşmalı veteriner kliniklerini tercih etmeniz durumunda tedavi masraflarının çok küçük bir kısmını siz ödersiniz.
 • Kedi veya köpeğiniz için ücretsiz bakım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Kedi veya köpeğinizin maliyetli sağlık risklerine karşı güvence oluşturarak, bütçenize koruma altına alabilirsiniz.

Evcil Hayvan (Pati) Sigortasına Dahil Olan Hayvanlar

6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük köpek ve kedi dostlarımız için evcil hayvan sigortası alabilirsiniz. Kedi veya köpeğinizin Evcil Hayvan Sigortası kapsamına alınması için aşılarının tam olması gerekir.

Ancak Türkiye'de üretimi, satışı ve beslenmesi Hayvanları Koruma Kanunu'na göre yasaklanmış olan hayvanlar, Evcil Hayvan Sigortası kapsamı dışında tutulur. Örneğin; Pitbull Terrier ve Japanese Tosa gibi tehlike arz eden köpekler yasaklı oldukları için Evcil Hayvan Sigortasının kapsamı dışındadır.

Evcil Hayvan Sigortası Yapan Sigorta Şirketleri

 • Ak Sigorta Pati Sigortası
 • Magdeburger Sigorta Can Dostum Sigortası
 • Axa Sigorta Pet Surfer Sigortası
 • Oyak Grup Sigorta Evcil Hayvan Sigortası
 • Allianz Sigorta Sevimli Dostum Sigortası
 • Anadolu Sigorta Patim Güvende Sigortası

Evcil Hayvan Sigortası teklifi almak, sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapmak ve sevimli dostunuza en uygun güvenceyi seçmek için sigortalarburada.com internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Teminatları

Evcil Hayvan Sigortası teminatları ve limitleri sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Genel olarak teminat kapsamları aşağıdaki durumları ve hastalıkları güvence altına alır:

 • Evcil hayvanlarınızın trafik kazası geçirmesi veya yüksekten düşmesi
 • Zehirlenmesi veya yabancı bir cisim yutması
 • Başka bir hayvan tarafından yaralanması
 • Elektrik çarpması
 • Soğuk havalarda donması veya sıcak havalarda sıcak çarpması
 • Evcil hayvanlarınızın başka bir evcil hayvana, insana veya eşyaya zarar vermesi durumundaki masraflar
 • Evcil hayvanlarınızın kaybolması durumunda verilecek kayıp arama ilanı ve bulunması durumunda verilecek ödül
 • Muayene, laboratuvar ve görüntüleme işlemleri
 • Mikroçip takılma işlemi
 • Tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği
 • Pansiyon ve konaklama hizmetlerinde indirim
 • Pet ürünlerinde indirim

Evcil Hayvan Sigortası Teminat Limitleri

Evcil Hayvan Sigortasının teminat limitleri sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle poliçe içerisinde acil sağlık giderleri, üçüncü şahıs mali sorumluluk, kayıp ilanı ve ödülü için teminatlar yer alır. Sigorta şirketi özelinde teminat kapsamı ve limitlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Pati Sigortası ne kadar diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim; 250 TL'den başlayıp 2.500 TL'ye kadar uzanan bir bütçe ayırmanız gerekir. Çünkü Evcil Hayvan Sigortası fiyatları; evcil hayvanınızın yaşı, cinsiyeti, ırkı, sağlık durumu, poliçe kapsamı ve limitlerine göre farklılık gösterir.

Evcil Hayvan Sigortasını Nasıl Alabilirim?

Evcil dostunuzun mikroçip veya karne numarasını bize iletmeniz durumunda birçok sigorta şirketinden teklif çalışabiliriz. Teklif çalışmasını tamamladıktan sonra sizinle tekrar iletişime geçerek tekliflerin kapsamlarını, limitlerini ve net fiyatlarını karşılaştırabiliriz. Aklınıza takılan tüm soruları cevapladıktan sonra bütçenize ve evcil dostunuza en uygun güvenceyi birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evcil hayvanlar evlerin neşesi olmasının yanı sıra bir o kadar hassas canlılardır. Bu sebepten dolayı onların bakımını düzenli şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşır. Tabii bunu doğru şekilde ve gerekli kriterleri ele alarak yapmak çok önemlidir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Daha güvenilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için sigorta büyük öneme sahiptir. Özellikle anlık yaşanabilecek olan sağlık sorunları karşısında en iyi tedaviyi almak gerekir. Bu konuda ise tamamlayıcı sağlık sigortasının önde geldiğini söylemek mümkündür. Çünkü tam kapsamlı ve çok daha kaliteli şekilde tedavi imkanı elde edilir.

Gönderiyi oku
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?

Doğum Sigortası hamileyken tüm kontrollerinizi ve tahlillerinizi yaptırmaya olanak sağlayan bir Sağlık Sigortası türüdür. Bu sigorta kapsamına göre normal ve sezaryen doğum masraflarınız da karşılanır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo