Kampanyalar & Duyurular

İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi Nasıl Yapılır?

Yaşanabilecek olası araba kazaları ile beraber meydana gelecek büyük masraflar için İhtiyari Mali Mesuliyet büyük öneme sahiptir. Çünkü bazı durumlarda sigortanın limitini aşan maddi durumlar söz konusu olabilir. Özellikle birçok değişik kusurlu trafik kazaları neticesinde karşı tarafa verilen hasarlar söz konusu olduğunda, yapılan trafik sigortası için limit üzerine çıkma durumu yaşanabilir.

Özellikle yetersiz kılınan bu tür durumlar aynı zamanda hayati konular üzerinden de söz konusu olabilir. Diğer yandan isteğe bağlı ek bir teminat olarak öne çıkan bu sigorta, kişinin maddi olarak birçok önemli zarardan kurtulma şansını sağlamaktadır. Motorlu kara taşıtları İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası olarak da bu durum ifade edilebilir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigorta Kapsamında Neler Var? 

Özellikle sigorta şirketi ile beraber ele alınan poliçe kapsamına bağlı olarak İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası değişkenlik gösterebilir. Ancak genel kategori olarak ele alındığında ise hem maddi hem de manevi bir süreci kapsadığını ifade etmek mümkündür.

Maddi kapsamda üçüncü şahıslara verilecek olan maddi zararları karşılama durumu söz konusudur. Karşılıklı olarak arabanıza birinin çarpması ya da sizin birinin aracına çarpmanız gibi durumlar ön plana çıkabilir.

Aynı zamanda aracınızın karıştığı yaralanma veya can kaybı olması gibi durumların söz konusu olduğu unsurlarda süreçte yer alır. Aynı zamanda yine üçüncü şahıslara verilecek olan manevi zararlara karşı da yine poliçe teminatı söz konusudur. 

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigorta Fiyatları

Yine aynı şekilde sigorta şirketleri ve poliçede yer alan durumlara bağlı olarak fiyatlar farklılık yaratabilir. Tabi bu durum aynı zamanda limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası fiyatları olarak da söz konusudur. Doğru fiyatlandırma kapsamında bilgi alabilmek için ise mutlaka farklı sigorta şirketleri dahilinde karşılaştırma yapmak gerekir. Bunu en iyi şekilde sağlayabilmek için site üzerinden bağlantı kurmanız yeterlidir.

Konusunda tecrübe sahibi danışmanlar ihtiyacınıza uygun olan ve bütçenize göre sigorta poliçesini sunmaktadır. Bütçenize göre en uygun fiyatlar dahilinde en doğru İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasına sahip olabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Sağlamış olduğu faydalar ile beraber İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası'nın önemi oldukça büyüktür. Çünkü günümüzde diğer trafik sigortaları limitinin yetmediği durumlar söz konusu olabilir.

  • Üçüncü şahıslara verilmiş olan hem maddi hem de manevi zararları karşılar.
  • Aynı zamanda üçüncü şahıslardan gelecek olan davaları karşılama içeriğine sahiptir.
  • Aracın değerini arttıracak her açıdan prestijli bir etki oluşturur.
  • Normal trafik sigortasını yetmediği limitler dahilinde maddi ve manevi olarak önemli bir destek sunar.

Bu şekilde yukarıda verilen farklı faydaları ile beraber günümüzde İhtiyari mali mesuliyet sigortası önemli bir yer tutmaktadır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Nasıl Yapılır?

Öncelik olarak bu güvenilir site bünyesinde ana sayfaya giriş yapmak gerekir. Hemen arkasından İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası kategorisine bağlantı kurulur. Bundan sonra hızlı teklif al bölümü ile birlikte gerekli başvuru süreci tamamlanır. Arkasından karşısına çıkacak birden fazla sigorta şirketi kapsamında etkili bir karşılaştırma gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ihtiyacı olan en doğru şirketi tercih ederek, bu kaliteli sigortayı sağlamanız mümkündür. 

Özellikle trafik kazalarında çok daha büyük mali masraflar söz konusu olduğunda, bu sigorta etkili bir karşılama imkanı vermektedir. Kısaca bir sigorta çeşidi olarak da ifade edilebilecek olan İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, trafikte yaşanılacak olası birçok büyük kaza için oldukça önemlidir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi Yaptırmak Zorunlu mu?

En çok merak edilen konulardan biri olarak İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesinin yaptırılmasının zorunlu olup olmadığı geliyor. Bu sigorta ve poliçesinin herhangi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bu sigortadan yaptırılması, özellikle üçüncü şahıslara karşı verilen zararların maddi ve manevi olarak karşılanmasına imkân tanır. Aksi takdirde çok daha yüklü maddi masraflar ve sorunlar ile karşı karşıya kalma durumu yaşanabilir.

Bu sebepten dolayı araç sahiplerinin dikkate alması gereken en önemli sigorta türleri içerisinde yer aldığını ifade etmek mümkündür. Trafik sigortasının limitinin yetmediği noktalarda, İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi önemli bir ayrıcalık sunmaktadır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasına Nasıl Başvuru Yapılır?

Sigortaya başvuru yapabilmek için birkaç kolay işlemi sağlamak yeterlidir. Bu açıdan öncelik olarak siteye giriş yapmak suretiyle İhtiyari Mali Mesuliyet kategorisine bağlantı kurabilirsiniz. Bu kısımda bulunan hızlı teklif al bölümünü doldurabilirsiniz. Daha sonra size uzman danışmanlar tarafından sunulan şirketler kapsamında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra ise sağlıklı ve güvenli bir şekilde sizin için en uygun firmayı seçmeniz yeterlidir. Üstelik bu durum hem poliçe kapsamındaki unsurlar hem de en uygun İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası fiyatı dahilinde söz konusu olabilir. Adında tecrübeli ve uzman danışmanlar eşliğinde ihtiyacınızı karşılayacak en doğru sigorta firmasına bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

100 m2 Dask Ne Kadar?
100 m2 Dask Ne Kadar?

Son zamanlarda meydana gelen deprem felaketinin büyük afete sebep olduğunu görmekteyiz. Burada birçok evin alt yapısının doğru yapılmamasından kaynaklı olarak ortaya büyük felaketler çıkmaktadır.

Gönderiyi oku
Trafik Sigortası Nasıl Ucuz Yapılır?
Trafik Sigortası Nasıl Ucuz Yapılır?

Her gün yollarda milyonlarca araç varken kazalar kaçınılmaz. Bir trafik kazası durumunda üçüncü şahısların tacizini önlemek için burada zorunlu trafik sigortası getirildi.

Gönderiyi oku
İkinci El Trafik Sigortası Ne Kadar?
İkinci El Trafik Sigortası Ne Kadar?

İkinci el trafik sigortaları genellikle bir yıl için geçerli olan bir sigorta türüdür. Bu nedenle trafik sigortasını yaptırmak isteyen kişilerin sigorta süresinin bir yıl olduğunu bilmesi ve bir yılın sonunda bu sigortalarını yenilemesi gerekmektedir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo