IMM Poliçesi

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Limit Üstü Zararda Mesuliyetiz Yok

  • Size en uygun İmm poliçesi için sigorta şirketlerinin fiyatlarını ve teminatlarını karşılaştırır,
  • 12 taksite kadar geniş ödeme imkanları sağlar,
  • Zararı sıfıra indirmenin tam zamanı.

Uzman Ekiplerimizden Teklif İste

Doğum Tarihi

Neden Sigortalar Burada ?

Sigorta şirketlerini karşılaştırıp bütçenize en uygun sigortayı 12 taksit imkanı ile teklif ediyoruz.

Size en uygun ödeme planını oluşturuyor, 12 taksit imkanı ile ekonomik seçenekler sunuyoruz.

Yenilemesi gelen poliçenizi sizin için takip ediyor, en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sizlere sunuyoruz.

Size özel müşteri temsilcimiz ile poliçenizin yenilenme sürecini yönetiyoruz.

Size özel müşteri temsilcimiz ile, hasar durumlarınızda danışmanlık hizmeti sunarak süreci kolaylaştırıyoruz.

Hasarınızı bildirdiğiniz anda, size özel müşteri temsilcisi ile 7/24 hızlı ve etkili bir destek sağlıyoruz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (İMM) Nedir?

Gündelik hayatta meydana gelebilecek pek çok kusurlu trafik kazasında karşı tarafa verilen zarar bazı durumlarda trafik sigortası limitlerini aşabilir. Yetersizlik durumları, maddi olarak genellikle insanların karşısına çıksa da bazı durumlarda hayati konular için de bu durumlar geçerli olabilir. Bu tür durumlar ile karşılaştığınızda ortaya çıkabilecek hasarı kusurlu kişi ya da kişiler yerine Motorlu Kara Taşıtları Mali Mesuliyet Sigortası (İMM) karşılığında sigorta şirketi karşılar. İhtiyari Mali Mesuliyet, kısaca bir sigorta çeşididir. Aynı zamanda isteğe bağlı ek bir teminat olarak değerlendirilir.

İMM Poliçesi Kapsamları

İMM poliçesi kapsamında yer alan teminatlar, sigorta şirketine ve poliçenin kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak, IMM poliçesi kapsamında yer alan teminatlar şunlardır:

Maddi zararlar: IMM poliçesi karşı tarafın, üçüncü şahıslara verilen maddi zararları teminat altına alır. Karşı tarafın aracına çarpmanız durumunda, üçüncü şahısların aracınızın neden olduğu kazada yaralanması veya ölmesi gibi durumlarda ortaya çıkabilir.

Manevi zararlar:IMM poliçesi, üçüncü şahıslara verilen manevi zararları da teminat altına alabilir. Manevi zararlar, üçüncü şahısların aracınızın neden olduğu kazada yaralanması veya ölmesi gibi durumlarda ortaya çıkan duygusal acı ve ıstıraplar olarak tanımlanabilir.

İMM Poliçesi Yaptırmanın Faydaları

İMM poliçesi yaptırmanın birçok faydası vardır. Bu faydalar şunlardır:

Üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi zararları karşılar: IMM poliçesi, üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi zararları karşılar. Bu sayede, üçüncü şahıslara verdiğiniz zararlar nedeniyle maddi ve manevi olarak zor durumda kalmamış olursunuz.

Üçüncü şahıslardan gelen davaları karşılar: IMM poliçesi, üçüncü şahıslardan gelen davaları da karşılar. Bu sayede, üçüncü şahıslardan gelen davaları karşılamak için maddi ve manevi olarak zor durumda kalmamış olursunuz.

İMM Poliçesi Yaptırma Zorunluluğu

İMM poliçesi yaptırma zorunluluğu yoktur. Ancak, IMM poliçesi yaptırmak, üçüncü şahıslara verdiğiniz zararlar nedeniyle maddi ve manevi olarak zor duruma düşmenizi engelleyebilir. Bu nedenle, IMM poliçesi yaptırmak, araç sahiplerinin dikkate alması gereken önemli bir husustur.

İMM Poliçesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İMM poliçesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şunlardır:

Teminatları kontrol edin:IMM poliçesi yaptırmadan önce, sigorta şirketinin sunduğu teminatları kontrol edin. Sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun teminatları içeren bir sigorta seçmeniz önemlidir.

Primleri karşılaştırın:IMM poliçesi primleri, sigorta şirketlerine ve poliçenin kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bütçenize uygun bir prim ödeyeceğiniz bir sigorta seçmeniz önemlidir.

Şartları okuyun:IMM poliçesi yaptırmadan önce, sigorta poliçesini dikkatlice okuyun. Poliçede yer alan şartları anlayın.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İMM poliçesi fiyatları, aracın cinsine, modeline, yaşına, aracın kullanıldığı bölgedeki trafik

risklerine, sigorta şirketine ve poliçenin kapsamına göre değişiklik gösterebilir.

Limitli ve Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyetin Farkları Nelerdir?

İMM limiti, kazada karşı araca verilen hasarın ne kadarını kasko sigortasının karşılayacağını

ifade eder. Eğer İMM teminatının belirli bir limiti varsa, o limitler dahilinde karşı tarafın hasarı karşılanır. Limitsiz İMM teminatında ise karşı tarafın hasarı ne kadar olursa olsun tüm hasar masrafları limit sınırına takılmadan sigorta şirketi tarafından ödenir. Araba fiyatlarının ve tamir masraflarının çok yükseldiği bu dönemde, yüksek İMM teminat limitlerini tercih etmek ya da bazı şirketlerin sunduğu limitsiz İMM teminatlı kasko sigortalarını tercih etmek mantıklı olabilir. Çünkü bir kaza gerçekleştiğinde hasar masrafları oldukça yüksek çıkabiliyor.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Neleri Karşılar?

Fiziksel ve maddi zararlar trafik sigortasının yetersiz kaldığı hallerde de İMM tarafından

karşılanır. Sigortalı kişi aynı zamanda haklı taleplere karşı korunur. Aynı zamanda yersiz ve aşırı taleplere karşı da rahatlıkla korunur. İMM sigortası, Türkiye sınırları içinde geçerli olan bir sigorta çeşididir. İMM sigortasının genel şartları arasında ise, manevi tazminatlar da bulunur. Manevi teminat ile eklenen sigortalarda aylık ödemelerde bazı farklılıklar da ortaya çıkabilir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasında Merak Edilen Sorular

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo