Kampanyalar & Duyurular

Kasko Yaptıracağınız Zaman Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen ulaşım şekli kara yoludur. Kara yolu aynı zamanda en fazla kaza oranına sahip olan ulaşım biçimidir. Bu durum göz önüne alındığı zaman olası bir trafik kazasından sonra ortaya çıkan masraflar pek çok kişiyi zor durumda bırakır. Kasko yani kara taşıtları sigortası aracın kaza yapması çalınması yanması gibi durumlarda ortaya çıkan zararın poliçe tarafından karşılanmasını sağlar. Elbette her konuda olduğu gibi kasko sigortası yaptırırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kasko Sigortası yaptıracak olduğunuz sigorta şirketine dikkat etmeli ve güvenilir bir acente ile çalışmalısınız. Ayrıca size sunulan ödeme seçeneklerini değerlendirerek ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Şartları Nelerdir?

Kasko Sigortası şartları satın almak istediğiniz Kasko Sigortası paketine göre değişkenlik gösterir. Kasko Sigortası aracınızı kaza, doğal afet ve hırsızlık durumlarına karşı korur. Eğer geniş kapsamlı Kasko paketlerini tercih ederseniz bu durumda konaklama hizmeti yol yardımı ve tamirat gibi avantajlı hizmetlerden de faydalanmanız mümkün.

Genişletilmiş Kasko Nedir?

Kasko seçenekleri arasında genişletilmiş Kasko ve standart Kasko seçenekleri mevcuttur. İnsanlar Kasko Sigortasının cam değişimini karşılayıp karşılamadığını da merak ediyor. Araçların camlarında meydana gelen sorun Kasko Sigortası tarafından karşılanır. Herhangi sebepten ötürü araç camınızın değişmesi gerekiyor ise bu durumda Kasko Sigortasından faydalanabilirsiniz.

Neden Kasko Yaptırmak Gerekir?

Herkesin de bildiği gibi araçlar günün büyük bir bölümünü trafikte veya açık alanda geçirirler. Bu nedenle araçlar pek çok farklı risk ile karşı karşıya kalabiliyor. Araç sigortası ise aracınızın hırsızlıktan doğal afete kazadan saldırıya kadar her durumda güvence altında olmasını sağlıyor. Aracınıza yaptıracağınız Kasko Sigortası bu gibi durumlar için büyük avantaj sağlar. Aracınıza Kasko yaptırırken sigorta paketi teminatlarına dikkat etmeniz gereklidir. Sigorta acenteleri tarafından size sunulan paket içeriklerini detaylı bir şekilde inceleyerek satın almanız tavsiye edilir.

Kasko Sigortası Yaptırılması Zorunlu Mu?

Vatandaşlarımız tarafından en fazla merak edilen ve cevabı aranan sorulardan biri de araçları için Kasko yaptırılmalarının zorunlu olup olmadığıdır. Araç Kasko Sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Fakat araçların trafikte ya da herhangi bir yerde park halindeyken pek çok tehlikeye açık olduğu aşikardır.
Bu noktada da Kasko oldukça önemlidir. Bu nedenle araçlarınıza kasko yaptırarak karşılaşabileceğiniz herhangi bir olumsuz durumda yüksek bedeller ödemekten kurtulursunuz. Kasko yaptırırken araçlar için bir yaş sınırı vardır. Araç sigortası yaş sınırı ise 15'tir.15 yaşından büyük olan araçlar risk grubunda kabul edildiğinden dolayı bu araçlar için Kasko Sigortası uygulanmaz.

Kasko Neleri Karşılar?

Aracınız için yaptırmış olduğunuz kasko sigortası herhangi bir kaza veya hasar durumunda aracın masraflarını karşılar. Kasko Sigortası kapsamında çarpışma hırsızlık gibi durumlarda aracın hasar masrafları koruma altına alınır. Zorunlu olmayan bir sigorta türü olan Kasko Sigortasının sunmuş olduğu pek çok avantaj vardır. Bu sigortayı yaptırmanız halinde size sunulan pek çok avantajdan faydalanmış olursunuz.
Söz konusu olan araç sigortalı olduğu zaman Trafik Sigortası karşı tarafın hasarına karşılar ve sizin hasarınız da karşılanır. Bundan dolayı kendisine ve aracını koruma altına almak isteyen kişiler kasko sigortası yaptırmayı tercih ediyorlar. Kasko Sigortası kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor. Kasko Sigortasının yaptırılmaması halinde aracınızın başına gelebilecek veya aracınızla ilgili yaşayacağınız herhangi bir olumsuz durumda yüksek maliyetler ile karşı karşıya kalırsınız.

Kasko Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Araç Kasko Sigortasının ödeme yapmadığı bazı durumlar vardır. Bu durumlar şu şekilde sıralanır:

  • Araç sürücüsünün uyuşturucu madde kullandıktan sonra kazaya karışması
  • Sürücünün karayolları trafik kanundaki alkol sınırını aşmış bir şekilde kazaya karışması
  • Aracın ehliyeti olmayan kişiler tarafından kullanılırken kazaya karışması ve hasar alması
  • Düşman hareketleri Savaş işgal iç savaş darbe gibi durumlar
  • Araç sahibinin sorumluluğunda olan su ve antifriz eklenmesi yağ değişimi gibi durumlardan dolayı araçta meydana gelen hasarlar
  • Aracın periyodik bakımının aksatılması halinde araçta çürüme yıpranma ve paslanma oluşması


Bu gibi durumlardan dolayı yaptırmış olduğunuz Kasko Sigortası size ödeme yapmaz. Bu maddelerin dışında ortaya çıkan hasarlar ise yaptırılan Kasko Sigortası tarafından karşılanır ve poliçe tarafından ödeme yapılır.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?
Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvanlarınızın acil durumlardaki tedavilerine ek olarak; diğer hastalıkların tedavisi için de muayene, tahlil, tetkik ve yatışlı tedavi masraflarını karşılayan sigorta türüdür.

Gönderiyi oku
Sağlık Sigortaları Ameliyatları Karşılar mı?
Sağlık Sigortaları Ameliyatları Karşılar mı?

Gündelik hayatın yoğunluğu ve sorumluluklar arasında sağlığın hayatımızdaki değeri bazen unutulabiliyor. Ancak hayat güzel sürprizler ve dolu olduğu kadar bazen olumsuz durumlarla da karşılaşılabiliyor yoğun olduğu hiç beklenmedik bir anda sağlık problemleri ile karşılaşmak kaçınılmaz.

Gönderiyi oku
Deprem Sigortası Zorunlu mu?
Deprem Sigortası Zorunlu mu?

Deprem sigortası zorunlu sigorta çeşitleri arasındadır. Zorunlu deprem sigortası ile sigorta kapsamında yer alan bölgelerde meydana gelebilecek depremden dolayı oluşan tüm hasarlar karşılanır. Zorunlu deprem sigortası ev sahibi ya da kiracı tarafından yaptırılabilir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo