Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko Poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına Kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Bir aracın Kaskosunun olmaması oluşabilecek olan sorunlarda araç sahiplerinin araçsız kalmasına yol açabilir. Özellikle kaza ve benzeri durumlarda çıkan yüksek fiyatlar, araç sahiplerini zorlar. Kasko bu tarz olumsuz durumları giderir, araçları güvence altına alır. Kasko yapılırken dikkat edilmesi gereken şeyler ise şu şekilde sıralanabilir;  

 • Güvenilir bir sigorta şirketi ile çalışılması.
 • Poliçe kapsamının detaylı bir şekilde öğrenilmesi.
 • Poliçedeki özel şartlardan haberdar olunması.
 • Ödeme seçeneklerinin iyi değerlendirilmesi.
 • Araç teminatının bulunması.
 • Sigorta poliçesinin araç değerine göre hazırlanması.
 • Muafiyet uygulamasının kontrol edilmesi.
 • Düzenli kasko prim ödemesi yapmak.

Kasko Sigortası Genel Şartları Nelerdir? 

Kasko Sigortası çarpma, çalınma, çarpılma ve yanma gibi ana risk durumlarını teminat altına almaktadır. Bununla beraber kullanıcıların isteğine göre ek teminatlar ilave edilebilir. Poliçe tamamen kullanıcıların tercihlerine göre genişletilebilir.

Kasko poliçeleri sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Kasko Sigortası sayesinde araçlarda oluşacak olan problemler sigorta tarafından giderilir. Bu sayede poliçe sahipleri yaşayabilecekleri maddi problemlerden kurtulur. Kasko Sigortası genel şartları ise şu şekilde sıralanabilir;  

 • Sigorta kapsamı.
 • Sigorta konusu.
 • Sigorta ve coğrafi sınır.
 • Muafiyetler ve hasar durumu.
 • Ek teminatlar altına alınabilecek riskler.
 • Poliçe başlangıç ve bitiş tarihi.
 • Tazminat ödemeleri.

Kasko Ek Teminatları Nelerdir? 

Kasko Sigortasına kullanıcının isteğine göre birçok farklı ek şart eklenebilir. Araç sahipleri, ihtiyaçlarına göre farklı riskleri belirleyerek teminat oluşturabilir. Sıklıkla Kasko ek teminatları ise şu şekilde belirtilebilir; 

 • Anahtar çalınması.
 • Doğal afetler, sel, su baskını ve yangınlar.
 • Kemirgen hayvanların araca zarar vermesi.
 • Halk hareketlerinden dolayı meydana gelen hasarlar.
 • Yakıcı ya da patlayıcı maddelerden dolayı araçta oluşan hasarlar.
 • Eskime, paslanma, çürüme ve benzeri bakımsızlıktan meydana gelen hasarlar.
 • Aracın bir yarış sonucunda hasar alması.

Sınırsız İMM Nedir? Nasıl Alınır? 

İhtiyari Mali Mesuliyet bir limittir. Bir kazada karşı aracın aldığı hasarın ne kadar karşılanacağını ifade etmektedir. İhtiyari Mali Mesuliyet teminatının belirli bir limiti olması dahilinde, karşı tarafın hasarı o limit dahilinde karşılanır.

Sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet karşı tarafın hasarının ne kadar olduğu fark etmeden bütün hasarını karşılamaya yardımcı olan bir poliçe türüdür. Özellikle tamir fiyatlarının oldukça yüksek olduğu bu dönemde İhtiyari Mali Mesuliyet oldukça uygun ve pratik bir çözüm. Hasar masraflarını minimum seviyeye çekmek isteyen kişiler rahatlıkla sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet Sigorta poliçesini tercih edebilir. 

İMM Nasıl Alınır? 

İhtiyari Mali Mesuliyet iki farklı şekilde alınabilir. Sınırsız İMM kasko poliçesi olarak ya da ek bir teminat olarak sadece İhtiyari Mali Mesuliyet alınabilir. İhtiyari Mali Mesuliyet almanın iki farklı yolu vardır bu yollar şu şekilde detaylandırılabilir; İhtiyari Mali Mesuliyet, Kasko poliçesine ek teminat olarak konulabilir.

Kasko Poliçesi içerisinde İhtiyari Mali Mesuliyet'i tercih edebilir, limitini kendiniz ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda da limitsiz olarak İhtiyari Mali Mesuliyet'i ayarlayabilirsiniz. Yüksek fiyatlı, limitli yada limitsiz alınabilecek olan İhtiyari Mali Mesuliyet için firmamız ile iletişime geçebilir, teklifleri inceleyerek bütçenize en uygun İhtiyari Mali Mesuliyet'i belirleyebilirsiniz. 

İhtiyari Mali Mesuliyet'i Kaskodan bağımsız olarak da alabilirsiniz. Eğer Kasko Sigortanız yok ise sadece İhtiyari Mali Mesuliyet alarak kazadan dolayı meydana gelebilecek olan kayıpları, bu kapsam altında giderebilirsiniz. Özellikle bütçe koruma yöntemi olarak İhtiyari Mali Mesuliyet oldukça uygun bir tercih olabilir.

İMM Sigortası Limitleri Nelerdir? 

İhtiyari Mali Mesuliyet poliçesi hazırlanırken mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle mutlaka İhtiyari Mali Mesuliyet limitine dikkat etmelisiniz. Aracınızın yoldan çıkması ya da bir araca çarpması ve sonrasında ise bariyerlere çarpması aracın hareket etmesine engel olur.

Aracın kullanılmaz hale gelmesi, tamir fiyatlarını yükseltmektedir. Bunun için mutlaka İhtiyari Mali Mesuliyet limitinizin bu gibi durumları karşılayacağından emin olmanız gerekmektedir. Poliçe hazırlama sırasında karşılaşabileceğiniz durumları göz önünde bulundurarak İMM limiti belirtiniz. 

Limitsiz İMM Kaç Yıl Geçerlidir? 

Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası bir yıllık poliçe olarak yapılmaktadır. Kasko İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı yapılması halinde de bir yıl süre içerisinde geçerli olmaktadır.

Limitsiz İMM Fiyat Teklifi Nasıl Alınır? 

İhtiyari Mali Mesuliyet, Kasko Sigortasına ek olarak alınabilir. Ancak aynı zamanda da poliçeye ek olarak İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası alabilirsiniz. İhtiyari Mali Mesuliyet kendi içerisinde limitli ve limitsiz olarak ikiye ayrılır. Sizler de İMM teklifi al seçeneği ile limitli ya da limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet poliçesine sahip olabilir kazalardan dolayı meydana gelebilecek olan hasarları hiçbir tamir masrafı yapmadan sigorta kapsamında giderebilirsiniz. 

İMM Sigortası Fiyatları Nedir? 

İhtiyari Mali Mesuliyet fiyatları, limitlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca sigorta poliçesine teminat olarak alınması ya da tek başına alınması da prim ödemelerinde farklılığa sebep olur. Eğer Kasko Sigortası ile birlikte İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı alacaksanız öncelikle Kasko fiyatını öğrenmelisiniz. Kendinize uygun bir poliçe belirleyebilir ve sonrasında İhtiyari Mali Mesuliyet fiyat tekliflerini kıyaslayabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasının fiyatı ne kadar yüksek olursa kazalara karşı olan koruma oranı o kadar büyük olur. Her ne kadar kasko içerisinde alınan İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası fiyatı yükseltse bile meydana gelebilecek olan hasarların ödemesi o kadar kolay olur.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu, yani SGK kapsamında anlaşmalı tüm özel hastanelerde tedavi imkanı veren sistem tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Kişinin eğer SGK sigortası varsa gerçekleştireceği anlaşma ile birlikte, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde birçok özel hastanede tedavi olanağı elde eder. Bu durum hem yatarak hem de ayakta tedavi olmak suretiyle geniş çaplı tüm muayeneleri kapsamaktadır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo