Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Konut Sigortası ve Dask Arasındaki Farklar

Ev üzerinden yapılacak olan birçok farklı sigorta söz konusudur. Bunun içerisinde özellikle Konut Sigortası ile DASK ön plana çıkar. Ancak pek çok kişi bu iki sigorta arasındaki farkı merak etmektedir. Tabii aralarındaki bazı önemli farklar sebebiyle seçim yaparken dikkat etmek büyük öneme sahiptir.

Zira ev için yapılacak olan sigorta yaşanılacak olası tehlikeleri ve sorulara karşı büyük önem arz etmektedir. Aynı zamanda fiyatları da bakarak buna uygun şekilde seçim yapmak gerekir. Her yıl olduğu gibi ev sigortası fiyatları 2024 yılı için de yine değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda Konut Sigortası ile DASK arasındaki farkı anlayarak fiyatlarını bağlı şekilde buna uygun seçim yapılmalıdır.

Konut Sigortası ve DASK Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ele alınacak olan bu iki sigorta kapsamında önemli farklar olduğunu söylemek mümkün. Özellikle Konut Sigortası ve DASK alırken ne gibi unsurlar sunduğunu iyi bilmek gerekir. DASK genel olarak deprem ve depreme bağlı şekilde ortaya çıkan tsunami, yer kayması ve benzeri gibi doğal afetler üzerinden tazminat sağlar.

Ancak Konut Sigortası sadece ev değil aynı zamanda evin içindeki eşyaları da komple şekilde sigortaya dahil eder. Bununla beraber aynı zamanda Konut Sigortası içerisinde depreme karşı sigortalama sistemi de bulunmaktadır. O yüzden seçim yaparken bu unsurlara dikkat etmek büyük önem taşır. Böylece ev için yapılacak olan Konut Sigortası kapsamında hangi ihtiyaca bağlı şekilde tercih gerçekleştirileceği daha iyi anlaşılabilir.

Konut Sigortası İçin Fiyatlar

Söz konusu Konut Sigortası olduğu vakit değişik fiyatlandırmalar ön plana çıkabilir. Bunlar evin yapısı, bulunduğu yer, eşya çeşitleri ve miktarı ile birlikte birçok husus söz konusudur. Aynı zamanda poliçe içerisindeki kapsam ve sigorta şirketi doğrultusunda da fiyatlar farklılık gösterebilir. Burada önemli olan en doğru seçimi yapmak ve ev sigortası fiyatları 2023 dahilinde doğru seçimi gerçekleştirmektir.

O yüzden bunu sağlamak adına ise site üzerinden bağlantı kurmak yeterlidir. Ev sigortası için gerekli bilgiler doldurulabilir. Böylece hızlı teklif alma seçeneği sayesinde birden fazla sigorta şirketi ile karşılaştırma yapılabilir. Sonuç olarak en uygun fiyat ile birlikte en kaliteli hizmet elde ederek isteğe bağlı olarak seçim yapmak mümkündür.

DASK Ne İşe Yarar?

Açılım üzerinden ele alındığında DASK, Doğal Afetler Sigorta kurumu şeklinde değerlendirilir. Yani doğrudan yaşanabilecek olan doğal afetler karşısında evi sigortalama altına alır. Yani bu durum evin dışında meydana gelebilecek olan depremler, toprak kayması, tsunami ve benzeri gibi unsurları öne çıkarmaktadır.

Aynı zamanda zorunlu deprem sigortası kapsamında da yer aldığı söylemek mümkün. Çünkü bilindiği üzere Türkiye jeolojik açıdan bir deprem ülkesidir. O yüzden yaşanabilecek olası tehlike ve tehditlere karşı evi sigortalamak büyük önem taşır. Böylece herhangi bir maddi kayıp yaşamadan ev sigorta dahilinde tazmin edilir. 

Konut Sigortası Ne İşe Yarar?

Özellikle Konut Sigortası'nın DASK’a göre önemli farklılıklar gösterdiğini söylemek mümkün. Çünkü Konut Sigortası hem evin dışı hem de içini ele alarak sigortalama işlemi gerçekleştirir. Yani Konut Sigortası evin dışında meydana gelecek doğal afetlerin yanı sıra, evin içindeki eşyaları da tam kapsamlı şekilde sigortaya alır.

Tüm bu unsurlar değerlendirildiği vakit ise konut sigortası her ev için büyük önem arz etmektedir. Fakat DASK ise doğrudan dışarıda yaşanabilecek olası doğal afetlere karşı evi sigortalar. Yani bu durum Konut Sigortası üzerinden bakıldığında buna göre daha sınırlı bir seçenek oluşturur. Ancak doğrudan deprem kapsamında yine önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmek mümkündür.

Konut Sigortası Yapılmalı mı?

Yaşanabilecek olan her türlü tehlikeye karşı Konut Sigortası evi koruma altına alır. Özellikle ortaya çıkacak olan maddi zararları doğrudan karşılama imkanı vermektedir. Üstelik bu durum hem evin dışında meydana gelebilecek problemler hem de evin içi adına geçerlidir. Yani diğer bir ifadeyle tüm eşyalar bu sigorta kapsamında yer alır.

Herhangi bir sebepten dolayı evin içinde yaşanabilecek yangın, su baskını ya da dışarıdaki deprem ve benzeri gibi tüm doğal afetler için konu sigortası büyük önem taşımaktadır. Böylece daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde, evlerde yaşama şansı elde edilebilir. O yüzden mutlaka her ev için yapılması gereken en önemli sigorta seçenekleri içerisinde olduğunu söylemek mümkündür. 

Konu Sigortası Nasıl Yapılır?

Basit birkaç işlemi tamamlamak suretiyle en doğru sigorta şirketi kapsamında konut sigortasını yaptırmak mümkündür. Bu bağlamda öncelikle site üzerinden bağlantı kurmak gerekir. Daha sonra Konut Sigortası'nın olduğu bölüme giriş yaparak hızlı teklif al bölümü kullanılır. 

Bu bölümün ardından yapılacak başvuru eşliğinde birden fazla sigorta şirketi ile karşı karşıya kalınır. Böylece etkili biçimde karşılaştırma yapılabilir ve hem fiyat hem de sunulan özellikler bakımından seçim şansı elde edilir.

Bu sayede eviniz için en doğru konu sigortasını seçerek tüm risklere karşı maddi manevi kendinizi güvence altına alma şansını elde edebilirsiniz. Günümüzde tüm farklı evler adına konu sigortası büyük öneme sahiptir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo