Kampanyalar & Duyurular

Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşanabilecek olası risklere karşı maddi kayıpları önleyebilmek için Konut Sigortaları büyük öneme sahiptir. Her bina için fark etmeden mutlaka Konut Sigortasının yapılması gerekir. Bu durum hem doğal afetler hem de evin içinde yaşanabilecek kazaları üzerinden söz konusu olabilir. Böylece evin hem iç hem dış kısmı sigorta dahiline alınarak maddi zararlardan önemli oranda kurtulma şansı elde edilir.

Tabii bununla beraber Konut Sigortası fiyatları üzerinden de tercih gerçekleştirmek büyük önem taşımaktadır. Tüm bunları ele almak suretiyle Konut Sigortasını tercih ederken ayrıca dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar mevcuttur. Bu hususlar binanın yapısına ve kişisel tercihlere bağlı olarak yanlış yapılmasını önlemek amaçlı ön plana çıkar.

Konut Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut Sigortasını yaptırırken ele alınması gereken birtakım hususlar mevcuttur. Özellikle bunlar hem teknik hem poliçe içerisindeki kriterlere bağlı olarak ele alınır. Böylece kişi ya da kişiler kendi evlerine uygun en doğru seçeneği tercih ederek Konut Sigortasını yaptırabilir.

  • Öncelik olarak riziko adres bilgisine dikkat edilmesi gerekir. Doğru adres kapsamında doğru bilgileri vermek çok önemlidir.
  • Bina değeri ve eşya değeri gibi değerlerin bedelleri doğru şekilde verilmelidir.
  • Bina yaşı ve metrekare ile birlikte güvenlik ve yangın önlemleri kapsamında doğru bilgiler verilmelidir.
  • Eğer poliçe içerisinde muafiyet söz konusu ise o vakit bu durum incelenmelidir.
  • Tüm eşyalar kapsamlı bir şekilde sigorta içerisine dahil edilmelidir.
  • Bütün farklı doğal afetler için bu durum sigorta kapsamında yer almalıdır.

Bu şekilde yukarıda verilen kriterlere dikkat etmek suretiyle en doğru Konut Sigortası tercih edilebilir 

Konu Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Yaşamın en çok sürdüğü yer şüphesiz evlerdir. Kişi kendi ve ailesi ile birlikte burada huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamak ister. Ancak meydana gelebilecek olan birçok kaza, felaket ve afet gibi durumlar olası riskler içerisinde bulunur. Tabii meydana gelen bu riskler ciddi manada maddi zararlar verebilir.

O yüzden işte bu zararlardan kurtulabilmek için ise Özel Konut Sigortası yaptırılması gerekmektedir. Böylece sadece dışarıda meydana gelebilecek olan doğal afetler değil aynı zamanda içerideki tüm eşyalarda sigorta dahilinde korunur. Bu durum hayatı daha çok kolaylaştırabilir ve kişinin daha rahat bir biçimde ev almasına olanak verir.

Eşya Sigortasının Önemi Nedir

Konut Sigortası yaptırırken mutlaka içerisinde eşyaların yer alması oldukça önemlidir. Genelde günümüzde doğru ve kaliteli bir sigortalama işlemi yapıldığında ev sigortası için eşyalar poliçe kapsamında yer alır. Böylece ele alınacak olan eşya sigortası sayesinde eşyalar maddi açıdan kişinin üzerinden büyük bir yük olarak kalkar.

Özellikle de evde yaşanabilecek olan yangın ve su baskını gibi benzeri felaketler karşısında, eşyalar tamamen sigorta dahilinde yer alır. Bu da ciddi maddi harcamalar yapılarak alınan eşyaları koruyarak kişinin maddi zararı uğramasına engel olur. 

Konut Sigortasında Hangi Kapsamlar Yer Alır?

Konut Sigortası ele alanında içerisinde birçok farklı kapsam söz konusudur. Tabii bu durum aynı zamanda poliçe ve sigorta şirketine bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir. Ancak özellikle yangın, yıldırım, deprem, su baskını, fırtına, yer kayması gibi doğal afetlere karşı sigortalama gerçekleşir. Aynı zamanda konuta yapılacak olan soygun ve hırsızlığa karşı da sigorta yapılır.

Camların kırılması ve değişimi noktasında tazminat verilir. Atla gelebilecek olan bütün farklı doğal afetlerin yanı sıra, tüm eşyalar da sigortaya dahil edilmektedir. Böylece konu sigortası ile birlikte ev hem iç hem de dış kapsamında sigorta edilmiş olur. Özellikle meydana gelebilecek olan olası kazalar, doğal afetler ve birçok soruna karşı ciddi maddi bir kazanç elde edilebilir.

Konut Sigortası Mecburi mi?

Yapılacak olan Özel Konut Sigortasının bir mecburiyeti bulunmamaktadır. Ancak yapılmadığı takdirde ciddi anlamda maddi zararı uğrama durumu söz konusu olabilir. Çünkü evin iç ya da dış kısmında yaşanabilecek tüm tehlikeler karşısında kişi ciddi bir maddi yükümlülüğün içerisine girmek zorunda kalabilir.

Bu durum aynı zamanda evin hem iç hem dış unsurları için geçerlidir. Tabii bu doğrultuda deprem sigortasının bir zorunluluk arz ettiğini söylemek mümkündür. Her türlü doğal afete, yangın ve diğer tüm sorunlara karşı evin sigortaya alınması çok önemlidir. Farklı zaman dilimlerinde mutlaka bir sorun ve tehlikeli karşı karşıya kalma durumu yaşanabilir.

Konut Sigortası Nasıl Alınır?

Ev için mecburiyet olarak öne çıkan Konut Sigortası büyük önem arz etmektedir. Maddi olarak evi hem içeri dış kapsamda sigorta dahiline alır. Bunu ise kolay birkaç işleme gerçekleştirmek suretiyle sağlamak mümkün. Özellikle bu güvenilir site kapsamında giriş yaparak Konut Sigortası bölümüne bağlantı kurabilirsiniz.

Hemen arkasından ihtiyacınız olan sigorta şirketi adına hızı teklif al bölümünü doldurabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkacak olan birden fazla şirkete karşılaştırarak kendiniz adına en doğru seçeneği tercih etmeniz oldukça kolay. Hem maliyeti açısından hem de içerisindeki özellikler doğrultusunda tercihi karşılaştırarak sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Deprem Sigortası Neleri Kapsar?
Deprem Sigortası Neleri Kapsar?

Ülkemizde meydana gelen Asrın felaketinden sonra insanlar can ve mal kaybına yol açan bu depremden etkilendi ve deprem sigortasını araştırmaya başladı. Özellikle 1999 Marmara depreminden sonra deprem sigortası ortaya çıkmıştır ve zorunlu hale getirilmiştir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Ortak Alan Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşam alanlarında mutlaka meydana gelecek bazı maddi sorunlar söz konusu olabilir. Çünkü binaların her kısmı devamlı olarak kullanılır. Aynı zamanda zorlu hava koşulları kapsamında da birtakım problemler meydana gelebilir.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık bu hayatta en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle sağlıklı olmak ve sağlığın devam ettirilmesi için bunun sigortalı bir şekilde olması büyük bir öneme sahiptir. Özellikle sağlık sigortası yaptıran insanlar için bunun ilerleyen dönemlerde faydalı olacağı da belirtilmesi önem arz etmektedir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo