Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları Ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası fiyatları firmamız sigortalarburada.com tarafından belirlenmektedir. Serbest muhasebeci olarak çalışan kişiler de kazançları ve yaptıkları iş doğrultusunda sigorta yaptırmaktadır. Her birinden beklenen şartlar de değişmektedir.

Mesleki sorumluluk olarak nitelendirilen mali Müşavirlik Sigortası detayları muhasebe ve iş faaliyetlerinin devamlılığı açısından önem kazanmıştır. Zorunlu Mali Sigortası kapsamında gerekli evrakların hazırlanması da sigortayı güvence altına almaktadır.

Tüm tebliğler uyarınca meslek faaliyetlerinde hata ya da kusur bulunan kişiler için uygulanan idari para cezasını da kapsamaktadır. Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezaları, gecikme zammı ve faizi gibi durumlarda devreye girer. Müteselsil sorumluluk gereğince mesleki sorumluluğum tamamı sigortaya alınmaktadır.

Mali Müşavirlik Sigortası Neleri Kapsar?

Mali Müşavirlik Sigortası ödenmesi gereken vergileri, vergi faizini, gecikme faizini ve mesleki sorumlulukların doğru biçimde yerine getirilmemesini kapsar. Böylelikle gecikme zammı ve faizi için Mali Müşavirlik Sigortası yapılması avantajlıdır. Bu sigorta mali müşavirler için bir nevi güvence olarak bilinmektedir.

Üstelik düzenlenen sigorta poliçesi kapsamında 5 yıla kadar ceza alan kişilerin tüm ödemeleri de teminat altına alınmaktadır. Sigorta poliçesinin yürürlükte olduğu süre boyunca hatalı ve kusurlu görülen fiillerin tamamı için kişiyi teminat altına alan sigorta çeşitlerinden biridir.

Mali Müşavirlik Sigortası Avantajları Nelerdir?

Mali Müşavirlik Sigortası iş aksaklıkları durumunda gerekli vergi bedelinin ödenmesinde destek sağlar. Yeminli mali müşavirler mesleki sorumluluklarını yerine getirmediği takdirde kusurlu fiilden dolayı ceza almaktadır. Bu durum ödemelerin aksamasına ve sıkıntı yaşanmasına neden olur.

Fakat Mali Müşavirlik Sigortası ile belirlenen gün süresi boyunca ödemeler aksamadan devam etmekte ve sigorta tarafından karşılanmaktadır. Mali müşavirler için kesilen idari para cezaları da bu fiillerden biridir. Özel kusurluluk cezalarında, sigorta mesleki sorumluluk gereğince tüm ödemeleri karşılamaktadır.

Mali Müşavirlik Sigortası Hangi Alanlarda Devreye Girer?

Mali Müşavirlik Sigortası genellikle idari para cezası alan kişiler için devreye girmektedir. Meslekten uzaklaştırma ya da mesleki sorumluluk dahilinde ceza alınması gibi noktalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda idari para cezaları, vergi ödeme faizi, vergi zammı gibi durumlarda da devreye girmektedir.

Gereken ödemenin zamanında yapılması ve yüksek prim ödemeleri de kişilerin kendilerini garanti altına almasını sağlar. Üstelik müteselsil sorumluluk kapsamında vergi ödemeleri de sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Günümüzde bu sigorta mali müşavirlere zorunluluk olarak verilmektedir.

Mesleki Sorumluluk ve Mali Müşavirlik Sigortası

Özel usulsüzlük ya da mesleki sorumluluğun yerine getirilmediği durumlarda kişiler idari para cezası almaktadır. Bu idari para cezası miktarı ise yapılan sigorta poliçesi tarafından karşılanmaktadır. Üstelik müteselsil sorumluluk gereğince sosyal sigorta primlerinin de ödenmesi gerekmektedir.

Vergi ödemeleri ve vergi cezası ödemeleri için bir nevi sosyal güvence niteliği taşımaktadır. Gecikme faizinin yaşandığı durumlarda sigorta şirketi tarafından bu miktar ödenmektedir. Mesleki sorumlulukların tamamı yaptırılan mali müşavirlik sigortası ile beraber karşılanmaktadır.

Mesleki Sorumluluk Sigortası Neleri Kapsar?

Mesleki Sorumluluk Sigortası mali müşavirlerin mesleklerini yerine getirdikleri süre boyunca karşılanmaktadır. Sigorta poliçesi tarihinden itibaren ödemelerin yapıldığı her ana kadar bu sigorta devamlılığını sürdürmektedir. Mesleki Sorumluluk Sigortası içerisinde cezalar, idari para cezası, vergi faizi ödemeleri ve vergi zammı ödemeleri yer almaktadır.

Aynı zamanda SSK primleri de bu sigorta poliçesi içerisinde yer alır. Firmamız sigortalarburada.com düzenlenen sigorta poliçesi kapsamında tüm gereklilikleri yerine getirmektedir. Sigorta yapılması günümüzde zorunluluk haline getirilmiştir.

Mesleki Sorumluluk Sigortası Kimler İçin Geçerlidir?

Mesleki Sorumluluk Sigortası mali müşavir ve yeminli müşavirler için geçerlidir. Aynı zamanda mali olarak faaliyet gösteren tüm meslek gruplarında çalışan kişileri de kapsar. Bu kişilerin işlerinde herhangi bir kusur meydana getirecek faaliyet yapması idari para cezası almalarına neden olur.

Üçüncü şahısların uğrayacağı maddi sıkıntıları riske atmayan ve teminat altına alan sigortalardan biridir. Bu sigorta hem vergileri hem de kişinin kendisini garanti altına almaktadır. Üstelik bağımsız denetim işleri için de zorunlu haline getirilmiş sigorta çeşidi olarak pek çok kişi tarafından yaptırılır.

Mesleki Sorumluluk Sigortası Yaptırılması Zorunlu mu?

Mesleki Sorumluluk Sigortası son zamanlarda en gerekli olan sigorta çeşitleri arasına girmektedir. Firmamız sigortalarburada.com tarafından kişiye en uygun poliçe hazırlanarak fiyat teklifi sunulmaktadır. Hem mali müşavirler hem de bağımsız denetim için zorunlu tutulan kişiler bu mesleki sorumluluk sigortası içeriklerinden yararlanmaktadır.

Sigortalı olmak isteyen kişiler firmamız ile iletişime geçerek başvuru şartlarını ve kriterlerini öğrenmektedir. Aynı zamanda Mesleki Sorumluluk Sigortası mali müşavirler tarafından zorunlu olarak yaptırılmaktadır. Yapılan bu sigorta kapsamında kişiler çalışma faaliyetleri süresince ödemelerini riske atmamakta ve yerinde ödeyebilmektedir. Herkes için farklı sigorta primleri ve poliçeler hazırlanmaktadır. Böylelikle çalışma sektörü ne olursa olsun ödemeler garanti altına alınmaktadır.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu, yani SGK kapsamında anlaşmalı tüm özel hastanelerde tedavi imkanı veren sistem tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Kişinin eğer SGK sigortası varsa gerçekleştireceği anlaşma ile birlikte, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde birçok özel hastanede tedavi olanağı elde eder. Bu durum hem yatarak hem de ayakta tedavi olmak suretiyle geniş çaplı tüm muayeneleri kapsamaktadır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo