Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Bina Ortak Alan Sigortası site yöneticilerinin yaptırdıkları işlemlerden biridir. Bu şekilde kaza anında site ortak alanları güvence altına alınmaktadır. Fırtına sonucu oluşan hasar ya da hırsızlık gibi durumlarda da Ortak Alan Sigortası devreye girmektedir. Böylelikle sitede oturan kişiler kendilerini güvende hissetmektedir.

Ortak Alan Sigortası fiyatları firmamız tarafından bazı kriterler göz önünde bulundurularak hesaplanmakta ve kişilere teklif olarak sunulmaktadır. Pek çok riskten korunmak için düzenlenen sigorta poliçelerinde teklif verilmesi ile daha güvenli yaşam alanları oluşmaktadır.

Site ve apartman gibi yerlerde ortak yaşam alanlarında oluşacak afet ve fırtına, hırsızlık, yangın gibi durumlarda ortak alan sigortası avantajları ortaya çıkmaktadır. Aidat ödemeleri içerisinde yer alan bu ödeme sayesinde küçük bütçe ile sigortanın pek çok olanaklarından faydalanmak kolay hale gelmektedir.

Ortak Alan Sigortası Paketi Neleri Kapsar?

Ortak Alan Sigortası yangın ve su baskını başta olmak üzere fırtınadan hasar gören yerlerin hasar tespiti ve karşılamasını da kapsar. Büyük site ve apartmanlarda kullanım alanları çok daha geniştir. Bu nedenle yaşam alanlarını koruma adına sigorta faaliyetlerinden yararlanılması gerekir.

Ortak Alan Sigortası bu gibi yerler için zorunluluk haline getirilmiştir. Çok fazla riskten korunma adına ortak alan sigorta paketi oluşturulmaktadır. Bu alışveriş merkezleri ve siteler olmak üzere tatil yerleri için inşa edilen siteler için de geçerlidir. Tüm site ortak yaşam alanlarını kapsayan sigorta çeşididir.

Ortak Alan Sigortası Avantajları Nelerdir?

Ortak Alan Sigortası kullanım alanlarının güvenli hale gelmesine yardımcı olur. Özellikle oluşan hasarın giderilmesi için hiçbir ek ödeme yapmaya gerek kalmaz. Site ve apartman gibi alanlar için risk koruma paketi olarak hazırlanan sigorta poliçesi ortak alanların tümünü içine alır.

Üstelik fırtına ve benzeri durumlar, yer kayması ve hırsızlık gibi sorunlarda hasarın giderilmesi için çalışma başlatılır. Ortak Alan Sigortası ücretleri ve teklifleri için sitemiz sigortalarburada.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Tüm verilen fiyatlar arsa değeri başta olmak üzere bina yaşına göre hesaplanır.

Ortak Alan Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Ortak Alan Sigortası'nın faydaları ve avantajları oldukça fazladır. Yaşam alanını kullanan her bir birey için güvence olarak bilinen bu sigorta, içerisinde pek çok imkanı da hazır hale getirmektedir. Ortak yaşam alanlarının bulunduğu her bir apartman ve site bu sigortadan yararlanmaktadır.

Site yöneticileri birlik olarak anlaşmalı sigorta yaptırmaktadır. Fakat sigorta için sitede oturan herkesin bu poliçeyi onaylaması gerekmektedir. Günümüzde pek çok doğal afet sonucunda ortak yaşam alanlarında hasar görülmektedir. Bu gibi hasarı önlemek ve ücretsiz karşılamak isteyenler sigorta yaptırmaktadır.

Ortak Alan Sigortası Hangi Durumlarda Devreye Girer?

Ortak Alan Sigortası olası hasar durumlarının tamamında devreye girer. Site yöneticileri kendileri için en uygun sigorta paketini seçmektedir. Ortama ve alan genişliğine uygun şekilde hazırlanan poliçe kapsamında ek teminat seçenekleri de oluşturulmaktadır. Daha fazla hizmetten yararlanmak isteyen kişiler ek teminat başlatmaktadır.

Bu durum doğal afet, yangınlar, hırsızlık, fırtına ve su baskını durumlarında anında devreye girmektedir. Yapılan inceleme ile hasar tespiti çalışması tamamlanmakta ve kısa sürede bu ortak alan hasarı giderilerek kullanıma tekrar hazırlanmaktadır.

Doğal Afet ve Riskler İçin Ortak Alan Sigortası Faydaları

Doğal afet riskleri günümüzde en bilinen riskler arasında yer almaktadır. Çok fazla kişinin başına gelebilecek bu durumları önleme ve önlem oluşturma için farklı sigorta çeşitleri düzenlenmektedir. Bu sigortaların başında ortak alan sigortası ilk sırada gelmektedir.

Firmamız sigortalarburada.com tarafından yapılan bu sigorta dahilinde apartman ve bina 7/24 güvenli hale getirilmektedir. Fırtına sonucunda ağaç ya da lamba devrilmesi, bankaların uçması ve benzeri durumların tamamı için avantajlı paketlerden biridir. Bu hasarın anında giderilmesini sağlar.

Güvenli Bir Ortam İçin Site İçerisinde Ortak Alan Sigortası Yapılması

Güvenli bir ortam için site içerisinde bulunan ortak alanların sigortalanması gerekir. Üstelik çocuk parkları başta olmak üzere, araçların park yerleri, kapalı ve açık havuz alanları, oturma yerleri bu sigorta kapsamında korunmaktadır. Başka bir deyişle hırsızlık ve benzeri durumlara karşı da koruma alanı oluşturulmaktadır.

Her bir birey güvenli ve korunaklı bir yerde yaşamak ister. Bunun için  sigortalarburada.com özel sigorta poliçesi hazırlamaktadır. Sigorta poliçesi site yöneticilerinin belirlediği alanları ve kriterleri kapsayarak özel olarak düzenlenmektedir.

Ortak Alan Sigortası Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Ortak Alan Sigortası sigortalarburada.net adresi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru kapsamında inceleme yapılarak teklif verilmektedir. Bu teklif doğrultusunda ödemeler aylık yapılan aidatlar içerisinden ödenmektedir.

Böylelikle site içerisinde oturan bireyler de daha güvenli bir alanda yaşam sürerek ödemelerini çok daha rahat yapabilmektedir. Sigorta demirbaş başta olmak üzere açık ve kapalı alanların tümünü kapsar.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu, yani SGK kapsamında anlaşmalı tüm özel hastanelerde tedavi imkanı veren sistem tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Kişinin eğer SGK sigortası varsa gerçekleştireceği anlaşma ile birlikte, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde birçok özel hastanede tedavi olanağı elde eder. Bu durum hem yatarak hem de ayakta tedavi olmak suretiyle geniş çaplı tüm muayeneleri kapsamaktadır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo