Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Ortak Alan Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşam alanlarında mutlaka meydana gelecek bazı maddi sorunlar söz konusu olabilir. Çünkü binaların her kısmı devamlı olarak kullanılır. Aynı zamanda zorlu hava koşulları kapsamında da birtakım problemler meydana gelebilir.

Bu tür sürpriz olarak meydana gelebilecek ciddi masraflardan kurtulabilmek için ise Apartman Ortak Alan Sigortası yaptırılması büyük öneme sahiptir. Böylece içerisindeki kapsamı ile birlikte önemli bir maliyetten kurtulma şansı elde edilebilir. Bu durum site, toplu konutlar veya bütün farklı apartman seçenekleri adına ortak şekilde geçerlidir.

Genel çerçevede ortak kullanım alanı olarak ifade edilebilecek olan her nokta için bu durum geçerlidir. Tabii bunu garanti altına alabilmek adına farklı sigorta şirketleri kapsamında karşılaştırma yaparak, en doğru seçeneği tercih etmek önemlidir.

Ortak Alan Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Apartmanlar ve site ile beraber bu konuda birçok yapı için ortak alan sigortasının önemi oldukça büyüktür. Tabii bunu yaptırırken aynı zamanda dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar mevcuttur.

  • Sigorta şirketinin sunmuş olduğu temin kontrol etmek gerekir. Apartman ve sitelerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak bir kapsam çok önemlidir.
  • Farklı sigorta şirketleri ve onların poliçeleri üzerinden karşılaştırma yaparak tercih yapılması önemlidir.
  • Sigorta poliçesi kapsamında gerekli hususların yanıp almadığına dair detaylı bir okuma yapılması gerekir.
  • Fiyatlandırmaya ve buradan sunulan özellikleri ele almak gerekir.

Bu ve benzeri gibi birçok Kriter kapsamında Site Ortak Alan Sigortası yaptırmak mümkündür.

Ortak Alan Sigortasında Yer Alan Kapsamlar

Ortak yaşam alanları için elde edilecek olan sigorta konusunda poliçedeki kapsam büyük öneme sahiptir. Apartman konusunda ve siteler için tüm gerekli kısımlar adına tam kapsamlı bir sigortaya sahip olmak gerekir. Bu doğrultuda belli başlı bazı kriterler ele alınmaktadır.

Yangın ve patlama durumları, doğal afet ile birlikte gelecek sorunlar ya da hırsızlık ve sabotaj gibi unsurlar kapsam içinde yer almalıdır. Aynı zamanda mülkiyet sorumluluğu, camların kırılması ya da su baskını gibi unsurlar da söz konusudur. Tüm bunların yer aldığı sigorta dahilinde ortak alanlar için masrafların önüne geçme şansı elde edilebilir.

Site Ortak Alan Sigortası Fiyatları Nedir?

Belli başta kriterler ele alınmak suretiyle Site Ortak Alan Sigortası fiyatları farklılık gösterebilir. Bu parametreler dahilinde sigorta işlemi yapılmakta ve ortak yaşam alanları güvence altına alınmaktadır. Bu konuda apartmanlar, sitenin büyüklüğü ve aynı zamanda inşaat kalitesi ile bulunmuş olduğu konum süreç içerisinde yer alır.

Öne çıkan bu parametreler dahilinde sigorta bünyesindeki poliçe içerisinde gerekli kapsam yer almaktadır. Tabii aynı zamanda sigorta şirketi ile beraber poliçede yer alan unsurlara bağlı olarak da farklılık ortaya çıkabilir.

Bu açıdan en doğru ve uygun fiyata elde edebilmek için site üzerinden hızlı teklif al bölümünü kullanmanız yeterlidir. Böylece karşılaştırma yaparak farklı sigorta şirketleri doğrultusunda en doğru ortak alan sigortasını temin edebilirsiniz.

Ortak Alan Sigortasının Ayrıcalıkları Nelerdir?

Özellikle sunmuş olduğu birçok ayrıcalık ile birlikte ortak alan sigortasının günümüzde önemi oldukça büyüktür. Çünkü öncelikle ortak kullanım alanları güvence altına alınmış olur. Olası yaşanabilecek hasarlar, kazalar veya kayıplara karşı maddi olarak bu yükümlülükten kurtulma şansı elde edilir. Böylece apartman sakinlerinin maddi kayıp yaşamasına engel olunur.

Üstelik 3. şahıs kişilerden gelecek olan kazalar konusunda da yine bu durum sigorta kapsamında yer alır. Bununla birlikte apartmanın da değeri önemli oranda artış göstermiş olur. Bu da dairelerin satışı noktasında güçlü bir prestij kazancı sağlamaktadır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı ortak alan sigortasının yaptırılması büyük önem arz eder.

Ortak Alan Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

Apartman ile site yönetim planına bağlı olarak ortak alan sigorta yaptırmanın zorunlu olup olmadığı değişkenlik gösterebilir. Özellikle bu durum bazı yönetim planlama konusunda ele alınan kriterlere göre ön plana çıkar. Eğer yönetim planında yer alıyor ise o vakit orta kadar sigortasını yaptırılması zorunlu olabilir. Ancak eğer apartman yönetimi kapsamında böyle bir zorunluluk yok ise o vakit yaptırılmaz.

Fakat böyle durumlarda yaşanabilecek olası kazalar karşısında ciddi mali kayıplar ile karşı karşıya kalma durumu yaşanabilir. O yüzden mutlaka erken zamanda apartmanlar, site ve benzeri yerler için ortak alan sigortasının tamamlanması gerekmektedir.

Site Ortak Alan Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Siteler birden fazla apartmanın yer aldığı alanlar şeklinde öne çıkabilir. O yüzden böylesi büyük ve kapsamlı yerler adına maliyetten kurtulabilmek için ortak alan sigortasının yapılması gerekir. Bu konuda ciddi masraflar yaşamadan ve sağlıklı, güvenli bir yaşam alanı oluşturmak adına site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

Ortak alan sigortası bölümüne giriş yaparak hızlı teklif al kısmını kullanabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkacak farklı sigorta firmaları doğrultusunda iyi bir karşılaştırma yapmanız yeterlidir. Bu karşılaştırma neticesinde ise size en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti sağlayan şirkete tercih edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo