Özel Sağlık Sigortası

Sağlıkta Güvence, Özel Sağlık Sigortasıyla Koruma Altında Olun

  • Size en uygun Özel sağlık poliçesi için sigorta şirketlerinin fiyatlarını ve teminatlarını karşılaştırır,
  • Farklı Teminatları İnceleyin, En İyi Seçeneği Keşfedin
  • "Sigortalarburada.com'ten Sağlık Sigortanı Hemen Al, İnternetten İndirimlerle. Güvencen E-postana Anında Gelsin!"

Uzman Ekiplerimizden Teklif İste

Doğum Tarihi

Neden Sigortalar Burada ?

Sigorta şirketlerini karşılaştırıp bütçenize en uygun sigortayı 12 taksit imkanı ile teklif ediyoruz.

Size en uygun ödeme planını oluşturuyor, 12 taksit imkanı ile ekonomik seçenekler sunuyoruz.

Yenilemesi gelen poliçenizi sizin için takip ediyor, en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sizlere sunuyoruz.

Size özel müşteri temsilcimiz ile poliçenizin yenilenme sürecini yönetiyoruz.

Size özel müşteri temsilcimiz ile, hasar durumlarınızda danışmanlık hizmeti sunarak süreci kolaylaştırıyoruz.

Hasarınızı bildirdiğiniz anda, size özel müşteri temsilcisi ile 7/24 hızlı ve etkili bir destek sağlıyoruz.

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası: Nedir, Neden Önemlidir?

Özel sağlık sigortası, kişilerin sağlık giderlerini karşılamak amacıyla yaptırdıkları bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası, kişileri, hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi giderleri olmak üzere, geniş bir yelpazede kapsar.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamları

Özel sağlık sigortası kapsamında yer alan teminatlar, sigorta şirketine ve poliçenin kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak, özel sağlık sigortası kapsamında yer alan teminatlar şunlardır:

Ayakta tedavi: Özel sağlık sigortası, ayakta tedavi giderlerini, yani muayene, tahlil, tetkik, ilaç, fizik tedavi, tıbbi cihaz gibi giderleri teminat altına alır.

Yatarak tedavi:Özel sağlık sigortası, yatarak tedavi giderlerini, yani ameliyat, tıbbi müdahale, yoğun bakım, hastanede yatış gibi giderleri teminat altına alır.

Diş tedavisi:Özel sağlık sigortası, diş tedavisi giderlerini, yani diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, implant gibi giderleri teminat altına alabilir.

Gözlük:Özel sağlık sigortası, gözlük giderlerini, yani göz muayenesi, gözlük camı, gözlük çerçevesi gibi giderleri teminat altına alabilir.

Kanser: Özel sağlık sigortası, kanser tedavisi giderlerini, yani kemoterapi, radyoterapi, biyolojik tedavi gibi giderleri teminat altına alabilir.

Diğer hastalıklar: Özel sağlık sigortası, diğer hastalıklar için de teminat sunabilir. Bu teminatlar, sigorta şirketine ve poliçenin kapsamına göre değişiklik gösterebilir.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları

Özel sağlık sigortası yaptırmanın birçok faydası vardır. Bu faydalar şunlardır:

Sağlık giderlerini karşılar: Özel sağlık sigortası, kişilerin sağlık giderlerini karşılar. Bu sayede, kişiler, sağlık problemleri yaşamaları durumunda maddi açıdan zor durumda kalmamış olurlar.

Kişiyi güvende hissettirir: Özel sağlık sigortası, kişileri sağlık problemleri yaşamaları durumunda güvende hissettirir. Bu sayede, kişiler, sağlık problemleri yaşamaları durumunda endişelenmeksizin tedavilerini yaptırabilirler.

Hastane kuyruklarını azaltır: Özel sağlık sigortası, kişilere özel hastanelerde öncelikli muayene imkanı sağlar. Bu sayede, kişiler, hastane kuyruklarını beklemeden tedavilerini yaptırabilirler.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şunlardır: Teminatları kontrol edin: Özel sağlık sigortası yaptırmadan önce, sigorta şirketinin sunduğu teminatları kontrol edin. Sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun teminatları içeren bir sigorta seçmeniz önemlidir.

Teminatları kontrol edin: Mesleki sorumluluk sigortası yaptırmadan önce, sigorta şirketinin sunduğu teminatları kontrol edin. İşinizin ihtiyaçlarını karşılayacak teminatları içeren bir sigorta seçmeniz önemlidir.


Sonuç olarak, özel sağlık sigortası, kişilerin sağlık giderlerini karşılamak amacıyla yaptırdıkları önemli bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası yaptırmadan önce, teminatlarını, primlerini ve şartlarını dikkatlice inceleyerek, sizin için en uygun sigortayı seçmeniz önemlidir.

Özel sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

Belli başlı kriterler ele alınmak suretiyle tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlandırması ön plana

çıkar. Bu konuda temel olarak yaş ve cinsiyet ile birlikte konum ön plana çıkmaktadır. Bu temel kriterler doğrultusunda anlaşma üzerinden fiyat farklılığı çıkabilir.
Bunun dışında poliçe içerisinde yer alan muayene seçenekleri, miktar ve sayısı üzerinden de fiyat farklılığı yaşanabilir. Özellikle ayakta tedavi kapsamında limitli ya da limitsiz durum buna bağlıdır. Bunların dışında ise yatarak tedavi ile beraber tüm muayene seçenekleri, taklit tetkik ve tahliller ek ücret ödemeden sunulur.

Özel sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mudur?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından SGK sigortası bulunan kişiler yararlanabilir.

Bununla beraber sigortası bulunan kişilerin çocukları da bu sigorta kapsamında faydalanma imkanını elde edebilir. Böylece tercih edilecek firma kapsamında sigorta temin edildikten sonra, SGK ile anlaşmalı olan tüm özel hastanelerde tedavi ve bakım olanağı sağlanmaktadır.
Üstelik herhangi bir ek ücret ödemeden tüm muayene seçenekleri değerlendirilebilir. Bu sebepten dolayı günümüzde en önemli sağlık poliçe seçenekleri içerisinde yer aldığını eklemek mümkün.

Özel sağlık sigortası ile devlet hastanelerinde tedavi olabilir miyim?

Bu önemli sağlık sigortası konusunda birçok güçlük kapsam yer aldığını söylemek mümkün.

Öncelikle tüm muayene, tetkik ve tahliller ile beraber tedavi seçenekleri bulunduğunu eklemek gerekir. Aynı zamanda hem yatarak hem de hayata tedavi yöntemleri poliçeye göre özel bir fırsat sağlar.
Bunun dışında psikiyatri, diyetisyen ve doğum gibi kişilerin istek ve ihtiyaçlarını göre bu kriterlerin poliçede yer aldığını eklemek gerekir. Tabii bütün farklı ameliyat seçenekleri doğrultusunda da tamamlayıcı sağlık sigortası bünyesinde hizmet verilir.
Tüm bu sebeplerden dolayı bu özel sigorta her birey için günümüzde sağlık açısından büyük önem arz etmektedir. Bunu değerlendirmek için Sigortalarburada.com üzerinden giriş yapabilir ve formu doldurarak güvenli şekilde tamamlayıcı sağlık sigortasını elde edebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasında Merak Edilen Sorular

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo