Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Özel Sağlık Sigortası Neleri Karşılar

Özel Sağlık Sigortası  tıbbi tedaviye ihtiyaç duyulması durumunda yaptırılan sigortadır. Ülkemizde Özel Sağlık Sigortası ile hastanelerde özel hasta olarak tedavi olabilirsiniz noktada onunla birlikte fizyoterapi gibi durumlar karşılanmadığında sağlık giderlerinin ödenmesine de Özel Sağlık Sigortası katkı sağlar. Özel Sağlık Sigortası almak isteyenler kayıtlı bir Sağlık Sigortasından poliçe satın almalı ve sigortalı almak için düzenli prim ödemelidir.

Özel Sağlık Sigortası Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Yaptırdığınız Özel Sağlık Sigortası poliçenize göre masrafların belli bir kısmını ya da tamamını karşılar nokta seçtiğiniz hekim özel hastane kamu hastanesi ya da özel hastanelerde tedavi hizmeti alabilirsiniz. Bununla birlikte yaptırdığınız Özel Sağlık Sigortası bazı hastanelerde hizmetlere daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olur. Ancak yaptırmanız durumunda büyük avantaj sağlar. Özel Sağlık Sigortası herhangi bir kaza veya hastalık halinde size tüm masraflardan kurtarır ve daha iyi koşullarda tedavi edilmenizi imkan tanır. Bu da birlikte hastalığınız boyunca ihtiyaç duyacak olduğunuz ilaç tedavi ve protezlerde Özel Sağlık Sigortası tarafından karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Sağlık Sigortasından farklı bir sigorta türüdür ve Özel Sağlık Sigortası ile karıştırılmamalıdır. Sigortalı olduğunuz kurum özel bir hastane tercih etmeniz halinde sağlık giderlerinizi yalnızca bir kısmını karşılar. Bu durumda aradaki farkı ne şekilde ödeyeceğinizi düşünmek ve ödenecek olan miktarın her geçen dakika artma ihtimali sizi strese sokabilir ve bütçenizi de zorlar. Bu durumda Özel Sağlık Sigortası yaptırma imkanınız bulunmuyorsa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile muayene tedavi ve tetkik giderlerimiz için herhangi bir fark ücreti ödemeden SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden sağlık hizmeti almanız mümkündür.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Özel Sağlık Sigortası kan tahlilleri tesisler kontroller çeşitli muayeneler ve cerrahi müdahaleler gibi pek çok farklı durumda insanlara en iyi sağlık hizmetlerinin sunmasını sağlar. Özel Sağlık Sigortası 2 farklı başlık altında incelenir. Bunlar ayakta tedavi ve yatarak tedavi hizmetleridir. Ayakta tedavide fizik terapi muayene röntgen ve ilaç gibi masraflar güvence altındadır. Yatarak tedavide de hastanede kalınması gereken durumlar Özel Sağlık Sigortası güvencesindedir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortasının kapsamış olduğu alanlar şöyle sıralanabilir:

  • Ameliyat sonrası tazminat
  • Trafik kazası sonrasında cerrahi ve tıbbi müdahale ve ameliyat giderler
  • 24 saat yatış gerektiren ameliyatsız tedavi masrafları
  • Diyaliz kemoterapi ve radyoterapi masrafları
  • Evde yapılması gereken tıbbi bakım hizmeti masrafları
  • Protez giderleri
  • Fizik tedavi ve doktor muayenesi sonrası giderleri
  • Görüntüleme masrafları ile birlikte bandaj ve koltuk değneği gibi tıbbi malzeme masrafları

Özel Sağlık Sigortası Şartları

Her konuda olduğu gibi Özel Sağlık Sigortasında da belli şartlar vardır. Özel Sağlık Sigortasıpoliçelerinde Genel ve özel sigorta şartları mevcuttur. Özel Sağlık Sigortası genel şartlarında sigorta acenteleri birbiri ile aynı hizmet verir. Özel Sağlık Sigortası özel şartlarda ise sigorta acenteleri arasında farklılık olduğu görülür.
Yani Özel Sağlık Sigortası yaparken hangi sigorta acentesine giderseniz gidin genel ve özel şartları incelemeniz ve beklentiniz doğrultusunda paketinize ek teminatlar eklemeniz sizin açınız yararlıdır. Bütçeniz doğrultusunda özel sağlık sigortanızı özel ve genel şartlar doğrultusunda genişletebilme imkanınız vardır. Ayrıca özel şartlar kapsamında yurt dışına çıkıldığında da Özel Sağlık Sigortası hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel hastanelerde daha uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet almak adına yaptırılan Özel Sağlık Sigortası vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu sigortayı ilk kez yaptıracak olan vatandaşlar ise fiyatları ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Özel Sağlık Sigortası fiyatları yaptırılacak olan sigortanın türüne ve kişiden kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Ödenecek olan prim sigorta yaptıracak olan hastanın sağlık durumu yaşı ve cinsiyeti özel sağlık sigortası fiyatlarına etki eden nokta Bununla birlikte sigorta paketi içeriğine göre de fiyatlarda farklılık görülür. Tüm bunlar nedeni ile Özel Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Bir sigorta acentesi ile yüz yüze ya da internet üzerinden görüşme sağlayarak Özel Sağlık Sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evcil hayvanlar evlerin neşesi olmasının yanı sıra bir o kadar hassas canlılardır. Bu sebepten dolayı onların bakımını düzenli şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşır. Tabii bunu doğru şekilde ve gerekli kriterleri ele alarak yapmak çok önemlidir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Daha güvenilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için sigorta büyük öneme sahiptir. Özellikle anlık yaşanabilecek olan sağlık sorunları karşısında en iyi tedaviyi almak gerekir. Bu konuda ise tamamlayıcı sağlık sigortasının önde geldiğini söylemek mümkündür. Çünkü tam kapsamlı ve çok daha kaliteli şekilde tedavi imkanı elde edilir.

Gönderiyi oku
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?

Doğum Sigortası hamileyken tüm kontrollerinizi ve tahlillerinizi yaptırmaya olanak sağlayan bir Sağlık Sigortası türüdür. Bu sigorta kapsamına göre normal ve sezaryen doğum masraflarınız da karşılanır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo