Kampanyalar & Duyurular

Sağlık Sigortaları Ameliyatları Karşılar mı?

Gündelik hayatın yoğunluğu ve sorumluluklar arasında sağlığın hayatımızdaki değeri bazen unutulabiliyor. Ancak hayat güzel sürprizler ve dolu olduğu kadar bazen olumsuz durumlarla da karşılaşılabiliyor yoğun olduğu hiç beklenmedik bir anda sağlık problemleri ile karşılaşmak kaçınılmaz. Bugün gibi durumlarda özel hastanelerde sağlık hizmeti alınması ve sağlık ve masraflarının dert edilmesi işten bile değildir. Özel Sağlık Sigortası  ise bu noktada devreye giriyor. Özel Sağlık Sigortası ile ortaya çıkan sağlık sorunlarının masrafları ücretsiz ya da çok düşük bir ücret ödenerek poliçe kapsamında güvence altına alınıyor.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Vatandaşların en çok araştırdıkları konulardan biri de Özel Sağlık Sigortasının neleri kapsadığı konusudur. Bu sigorta türü anlaşmalı olan hastaneler poliklinikler fizik tedavi merkezleri eczane ve hekimlerden tam kapsamlı sağlık kontrolü tetkik ve tedavi hizmetlerini alınmasını sağlar. Sigorta poliçesi düzenlenirken sigortalıyı hangi durumlarda garanti altına alacağını bilinmesi gereklidir. Özel Sağlık Sigortası kapsamında alınabilecek hizmetler arasında yatarak tedavi kemoterapi hayatı tedavi ve radyo terapi diyaliz yatarak tedavi sonrasında fizik tedaviler evde bakım mamografi ileri tanığı yöntemleri doğum ve gebelik gibi uygulamalar yer alıyor. Ayrıca yeni doğan bebek teminatı ve check-up hizmetleri de Özel Sağlık Sigortası kapsamına giriyor.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamına Giren Hizmetler

Özel Sağlık Sigortasında yatarak tedavi kapsamına giren bazı tedavi ve sağlık hizmetleri şöyle sıralanabilir:

 • Diyaliz
 • Radyoterapi
 • Kemoterapi
 • İlaç giderleri
 • Yatarak tedavi dahilindeki rehabilitasyon giderleri
 • Fizik tedavi
 • Bazı ameliyatlar
 • Tedavi esnasında sigortalının yanında kalacak olan refakatçının giderleri
 • Ameliyat öncesi ve sonrasında hekim tarafından istenen bazı tetkikler
 • Yoğun bakım giderleri
 • Laboratuvar testleri


Yatarak tedavi teminatında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de hastalıklardır. Özel Sağlık Sigortası  poliçesi düzenlemesinde planlı bir ameliyat ya da planlı bir tedavi güvence altına alınmaz. Bu nedenle ilk kez yaptırılacak olan Özel Sağlık Sigortası kapsamında bazı hastalıklar için 3 ay bekleme süresi vardır.

Ayakta Tedavi Teminatı

Özel Sağlık Sigortası  kapsamında ayakta tedavi güvencesi yatış gerektirmeyen ve hastanede 24 saat kalması gereken durumlarda sağlık giderlerini karşılar. Ayakta tedavi teminatı kapsamında şunlar yer alır:

 • Tomografi röntgen MR gibi tanı ve ileri tanı gerektiren uygulamalar
 • Muayene giderleri
 • Rutin hastane kontrolleri
 • Reçeteli ilaç masrafları
 • Bazı tahlil ve tetkikler
 • Fizik tedavi
 • Rehabilitasyon


Özel Sağlık Sigortası Poliçe seçimine dikkat etmek çok önemlidir. İsterseniz Özel Sağlık Sigortası  poliçenize ek teminatlar ekleyerek poliçenizi genişletebilir ve diğer bir takım sağlık giderlerine de güvence altına alabilirsiniz. Genişletilmiş sigorta poliçesi kapsamında diş sigortası ve doğum teminatında yer alıyor.

Doğum Sigortası Teminatı

Doğum Sigortası teminatı hamilelik planlaması yapan kişilerin hem kendilerini hem bebeklerinin sağlığı için yaptırabilecekleri bir sigorta türüdür. Doğum teminatı kapsamında genellikle gebelik sürecinde yaptırılan tahliller doğum giderleri ve doğum sonrasında aynı ya da bebekte ortaya çıkabilecek sağlık sorunları güvence altına alınır. Kan tahlili idrar tahlili ultrason ve şeker tahlilleri gibi ana teminatsızlar sigorta kapsamındadır. Bununla birlikte kuvöz kullanımı sarılık testi gibi ek teminatlar da sigorta kapsamına giriyor. İsterseniz Doğum Sigortası teminatları ve Doğum Sigortasını ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiye sigorta yaptıracak olduğunuz acente ile yüz yüze görüşerek öğrenebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Devlet Hastanesinde Geçerli mi?

Özel Sağlık Sigortası yaptıran kişiler yaptırmış oldukları sigortanın Devlet hastanelerinde geçip geçmediği hakkında araştırmalar yapıyorlar. Özel Sağlık Sigortası devlet hastaneleri özel hastaneler ve üniversite hastanelerinden alınacak olan sağlık hizmetlerinin tümünü karşılıyor. Ayrıca SGK ile anlaşmalı hastane şartı aranmadan özel sağlık sigortasından faydalanmak için SGK'lı olma şartı da bulunmuyor.
Fakat burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri sigorta yaptıracak olan kişinin sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumudur. Sigorta poliçesinde belirtilmiş olan anlaşmanın sağlık kurumlarında tedavi hizmeti alabilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası fiyatları da vatandaşlarını en çok cevabını aradıkları soruların başında geliyor. Özel Sağlık Sigortası farklı paket seçenekleri ile sunulur. Paket içerikleri farklılık gösterdiğinden dolayı sigorta fiyatları da değişkenlik gösterir. Bu nedenle Özel Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili net bir rakam söyleyebilmek mümkün değildir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Deprem Sigortası Yaptırmak Mecburi mi?
Deprem Sigortası Yaptırmak Mecburi mi?

Devlet tarafından zorunlu olarak yapılması gereken sigorta türlerinden biri de DASK’dır. Her yıl güncellenmesi gerekir. Konut sigortası tercihe bağlı olan bir sigorta türü iken DASK devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigorta türüdür.

Gönderiyi oku
Türkiye Pazarına Girecek Elektrikli Araçlar
Türkiye Pazarına Girecek Elektrikli Araçlar

Geleceğin otomobilleri olarak da öne çıkan elektrikli araçlar her geçen zaman daha da güçlenmeye devam ediyor. Tabii bununla beraber dünya çapında sayıları artmaktadır. Bu konuda birçok farklı marka ve model üzerinden, değişik özellikleri doğrultusunda elektrikli araçlar tercih edilmektedir.

Gönderiyi oku
Zorunlu Trafik Sigortası
Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik sigortası herkesin sağlığını güvene almak için yaptırmak zorunda olduğu sigortalar arasında yer almaktadır. Bu sigortalar özellikle kullanım açısından kişilerin sağlıklarını güvence altına aldıkları için gerekli olan sigorta arasında bulunur. Bu nedenle bu sigortaların yaptırılması önemli görülmeli ve en kısa sürede yaptırılması sağlanmalıdır.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo