Kampanyalar & Duyurular

Sağlık Sigortası Teminatları Her Şeyi Kapsar mı?

Özel sağlık sigortası herhangi bir hastalık veya kaza gibi durumlarda özel hastanelerden uygun fiyatlı bir şekilde sağlık hizmeti almanızı sağlar. Özel Sağlık Sigortası sayesinde beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan sağlık sorunlarının masrafları güvence altına alınır. Özel Sağlık Sigortası yaptırmış olduğunuz sigorta şirketinin anlaşmasının bulunduğu özel sağlık kurumlarımda gereken tüm yanı ve tedaviler uygun fiyatlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Özel Sağlık Sigortası sigortalı olan kişilere pek çok avantaj sağlar. Özel Sağlık Sigortasının sunmuş olduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Özel Sağlık Sigortası poliçe kapsamında sağlık sorunları ile ilgili tüm tedavi masraflarını karşılar.
  • Özel Sağlık Sigortası sayesinde istediğiniz özel sağlık kurumunda istediğiniz branş hekiminden sağlık hizmeti almanız mümkün.
  • Ayrıca Özel Sağlık Sigortası vergi indirimi ile maddi olarak sunulan avantajlardan da faydalanabilirsiniz.
  • Özel Sağlık Sigortası ile cüzi ücretlerle tedavi olma imkanı bulursunuz.
  • Özel Sağlık Sigortası ile yurt dışında da tedavi olma imkanınız vardır.
  • İsterseniz Özel Sağlık Sigortasıı ile ailenizin sağlığını da güvence altına alırsınız.

Özel Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası poliçeleri ikiye ayrılır. Eğer Özel Sağlık Sigortası yapmayı düşünüyorsanız sigorta şirketi tarafından size sunulan genel ve şartları incelemeniz tavsiye edilir. Özel Sağlık Sigorta kapsama özel ve genel şartlar doğrultusunda genişletilebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca özel şartlar kapsamında ilgili teminatların olması durumunda yurt dışında da sağlık hizmetlerinden yararlanmanız mümkün.
Özel Sağlık Sigortası sağlık sigortası genel sözleşmesi ile birlikte size verilir. Siz de mevcut olmayan ve ileride oluşma riski olan tüm hastalıklar Özel Sağlık Sigortası kapsamına dahildir. Elbette oluşturulan standart sözleşmelerde istendiği takdirde teminat kapsamını değiştirebilir veya ek maddeleri ekletebilirsiniz. Ayrıca Özel Sağlık Sigortası yatarak ve ayakta tedavi teminatlarını da kapsıyor.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel Sağlık Sigortası nasıl yapıldığı bu sigorta türünden faydalanmak isteyen vatandaşların merak ettikleri ve cevabını aradıkları soruların başında geliyor. Özel Sağlık Sigortasını kolay bir şekilde yaptırmak için sigorta acentelerinin internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Özel Sağlık Sigortası yaptırmak için yüz yüze görüşme sağlayarak da hizmet almanız mümkündür.
Özel Sağlık Sigortası ile bütçenize ve sağlık ihtiyaçlarınıza uygun sigorta türünü belirlemeniz kolaylaşır. Özel Sağlık Sigortasından faydalanmak için Türk vatandaşı olma zorunluluğu yoktur. Ülkemizde bulunan yabancılar da oturma izinleri bulunması halinde Özel Sağlık Sigortası yaptırabilirler. Oturma izni bulunmayan yabancı kişiler ise Özel Sağlık Sigortası yerine yabancılar için özel olan Sağlık Sigortası hizmetinden faydalanabilir.

Özel Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

Sağlık sigortası poliçesinin detaylarını sigorta şirketiniz ile netleştirmenizin ardından ilk kez prim ödenen tarihi ile birlikte Özel Sağlık Sigortası başlamış olur. Prim ödemelerinin düzenli olarak yapılması gereklidir yoksa düzenli olarak prim ödemesi yapılması halinde poliçe bitiş tarihine kadar sağlık sigortası sürer. Özel Sağlık Sigortası yenilenmesi gereken bir sigorta çeşididir.
Poliçe süresi dolduğu zaman özel sağlık sigortasına yenileyerek faydalanmaya devam edebilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen kişiler yaş sınırı olup olmadığının da merak ediyorlar. Özel Sağlık Sigortası faydalanmak istediğiniz sigorta türüne bağlı olarak yaş farkı gösterebilir. Ancak genellikle Özel Sağlık Sigortasında yaş sınırı 18 ile 65 yaş arasıdır. Eğer 18 yaşından küçük bir çocuğunuz varsa Özel Sağlık Sigortasına çocuklarınızda dahil edebilir ve ihtiyaç duyulması halinde onların da tedavi giderlerini karşılayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel Sağlık Sigortası fiyatları pek çok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Sigorta yaptıracak olan kişinin yaşı cinsiyeti medeni hali hastalık geçmişi ve sağlık durumu Özel Sağlık Sigortası fiyatlarını etkiler. Bununla birlikte teminat kapsamının genişletilmesi ve ek maddelerin ekletilmesi de poliçe fiyatları değiştirir. Bu nedenle Özel Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili net bir rakam verebilmek mümkün değildir.
AyrıcaÖzel Sağlık Sigortası istenildiği takdirde iptal edilebilir. Ancak Özel Sağlık Sigortası iptal şartları ve internet süresi sigorta acentesine bağlı olarak farklılık gösterir. Özel Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için sigorta yaptıracak olduğunuz acente ile yüz yüze ya da internet üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırmamanın Cezası Var Mı?
Kasko Yaptırmamanın Cezası Var Mı?

Zorunlu trafik sigortası ve kasko, sürücülerin sıklıkla karıştırdığı iki sigorta türüdür. Arabalarına kasko yaptıran kişiler zorunlu kasko yaptırmaya gerek duymadıklarını zannederek büyük bir yanılgı içindedirler.

Gönderiyi oku
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası, kaza veya hastalık sonucu oluşan sağlık sorunlarının sigorta kapsamı ve limitleri dahilinde tedavisini teminat altına alan sigorta türüdür.

Gönderiyi oku
En Ucuz Trafik Sigortası
En Ucuz Trafik Sigortası

Hayat boyunca trafik kazaları gerçeği ile bir arada yaşamak zorunluluğumuz vardır. Bu konuda oluşabilecek zararlara karşı çözümler üretilirken bu çözümlerde yayaların araçların genel olarak güvenlikleri önemsenmelidir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo