Kampanyalar & Duyurular

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Ömür boyu uzatılmış garanti (ÖBYG), sigortacının ek veya özel sağlık sigortası teminatını ömür boyu değiştirmeden yenileme yükümlülüğüdür. Yani mevcut sigorta planınızın teminatlarını veya ödeme limitlerini değiştirmemeyi taahhüt ediyoruz. Uzatılmış bir ömür boyu garanti satın almak size birçok tıbbi fayda sağlar. Sigortalı olduğunuz süre içinde ÖBYG'ye hak kazanmadığınız, önceden var olan veya tehlikeli hastalıklarınız olması durumunda, sigorta şirketi sizi ek ücret, limit veya katkı payı uygulayabilir veya sigorta kapsamı dışında bırakabilir.

Ancak ömür boyu uzatılmış garantiyi aldıktan sonra, prim dahil olmak üzere poliçe hüküm ve koşullarında herhangi bir olumsuz değişiklik yapmanıza izin verilmeyecektir. Bu nedenle uzatılmış ömür boyu garanti hakkını kazanmak çok önemli ve faydalıdır. Ayrıca sigorta şirketlerinin ÖBYG teminatlı ve teminatsız tamamlayıcı (TSS) ve özel sağlık sigortası (ÖSS) için ayrı ürünler sunduğunu unutmayın. Bu bağlamda, uzatılmış ömür boyu garanti elde etmek için öncelikle bu hakkı kapsayan bir poliçe seçmelisiniz. Ömür boyu uzatılmış garanti kapsamı, TSS ve ÖSS özel koşullarında belirtilmelidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Sağlık sigortanızı sigorta şirketinizin belirlediği süre içerisinde yenilerseniz ömür boyu yenileme garantisi alırsınız. Ömür boyu takip garantisi satın aldıktan sonra, tehlikeli bir hastalığa yakalansanız bile prim ödemeleriniz değişmez. Sağlık sigortanız, tedavi masraflarınızı karşılar. Tamamlayıcı sağlık sigortası, ömür boyu uzatılmış garanti sunar. garantiler. Diğer bir deyişle, uzatılmış garantiler ömür boyu değil, belirli bir süre için olabilir. Bu nedenle firma tarafından verilen garantinin ömür boyu garanti olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Özel Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Özel sağlık sigortanız varsa ve aynı sigorta şirketinde 3 yıl ve üzeri çalışıyorsanız ömür boyu uzatılmış garanti satın alabilirsiniz. Bu hak ile poliçede belirtilen haklar daha sonra değiştirilemez ve sigorta dışında değerlendirilemez. Yenileme süreleri sigorta şirketi uygulamalarına göre değişiklik gösterebilir. Özel sağlık sigortasında ÖBYG'ye hak kazanmak için ömür boyu uzatılmış garanti sunan bir sigorta şirketi seçmelisiniz.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nasıl Kazanılır?

TSS ve ÖSS ömür boyu uzatılmış garanti, 3-4 yıllık sürekli yenilemelerle satın alınabilir. Ancak bu süre sigorta şirketinize göre değişiklik gösterebilir. Bu süre nedeniyle, uzatılmış ömür boyu garantiyi almak için fizik muayene gereklidir. Sigorta şirketi, sigorta süresi içinde meydana gelen hastalığı ve sigorta hasar durumunu kontrol edecektir. Bu doğrulamaya hak kazanırsanız, sigorta şirketiniz sağlık sigortanızı ömür boyu yenilemeyi taahhüt edecektir. Bu noktada sağlık sigortası yaptırdıktan sonra poliçeyi doğru kullanmak çok önemlidir. En ufak bir olumsuzluk için bile sigorta şirketinizden tazminat talebinde bulunursanız, 3 yıl sonra risk değerlendirmesi yapma ve uzatılmış garanti talep etme hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Kazandıktan Sonra Avantajları Nelerdir?

Tüm hayat sağlık sigortası kapsamının faydaları avantajlar içerir. Ömür boyu uzatma garantisi sayesinde ek prim ödemeden ve poliçe tutarınızı düşürmeden sağlık sigortanızı düzenli olarak yenileyebilirsiniz. Bu hem size hem de sigorta şirketinize fayda sağlar. Bir sağlık sigortası şirketi tarafından uzatılan garanti, sizi ek prim ödemekten muaf tutar ve sigortacıya daha iyi bakım alma fırsatı verir. Ağır hastalık durumunda hiçbir muafiyet uygulanmaz ve tüm masraflar sağlık sigortası şirketi tarafından karşılanır. Katılım limitinin artırılması veya garanti limitinin düşürülmesi mümkün değildir.

Bir ömür boyu yenileme kapsamı kazanırsanız, her yıl bir önceki kapsam dönemi için değerlendirme gerekliliklerini karşıladığınıza dair yazılı veya e-posta ile bildirim alacaksınız.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Şartları Nelerdir?

Uzatılmış ömür boyu garantinin bazı şartları ve koşulları vardır. Öncelikle ÖBYG kapsamındaki sigortaların teminat koşulları belirlenir. Sigortacılar, OSS veya TSS poliçelerinin kapsamını ve primlerini belirlerken hastalık riskine ve tıbbi geçmişe bakar. Önceden var olan tehlikeli bir hastalığı tespit ederse, özel şartlarla o hastalık için ek prim belirleyebilir veya sigorta dışı bırakabilir. Bir talepte bulunulduktan sonra kapsam değiştirilemez, bu nedenle ömür boyu yenileme garantisine hak kazanmadan poliçenin şartlarını belirlemek çok önemlidir. Ömür boyu uzatılmış garantinin bir başka özelliği de sözleşme sonrası rahatsızlıktır.

ÖBYG'ye hak kazandıktan sonra meydana gelen hastalıklar hariç tutulamaz ve ek prim talep edilemez. Bu anlamda poliçe devreye girdikten sonra ortaya çıkan hastalıkları ve ömür boyu yenileme hakkını teminat altına almamız gerekiyor.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Kaç Yılda Kazanılır?

Ömür boyu uzatılmış garantiye hak kazanmak için gereken süre sigorta şirketine göre değişir. Bazı sigortacılar bu süreyi en az üç yıl, bazıları ise en az dört yıl olarak belirlemiştir. Ömür boyu uzatılmış bir garanti satın alırsanız, sonraki pahalı hastalıklar için muafiyet uygulanmaz. Ayakta veya yatarak tedaviniz bir tedavi değişikliği gerektiriyorsa, uzatılmış ömür boyu garantiniz yürürlükte kalır. Seyahat sigortası ise ömür boyu uzatılmış garanti kapsamında değildir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşanabilecek olası risklere karşı maddi kayıpları önleyebilmek için konut sigortaları büyük öneme sahiptir. Her bina için fark etmeden mutlaka konu sigortasının yapılması gerekir.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Özel Sağlık Sigortası Farkları
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Özel Sağlık Sigortası Farkları

Daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürebilmek için sağlık sigortası büyük bir öneme sahiptir. Özellikle bu konuda tamamlayıcı sağlık sigortasının tam kapsamlı şekilde sunmuş olduğu ayrıcalık bir adım öne çıkıyor. Elbette bu konuda araştırma yapan birçok kişi tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortasının arasındaki farkı da merak ediyor.

Gönderiyi oku
Neden Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmalısınız?
Neden Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmalısınız?

Evcil hayvanlar günümüzde pek çok insanın en yakın dostları haline gelmiş durumdadır. Bu sevimli dostlar aynı zamanda evin neşesi olarak öne çıkıyor. Kedi ve köpekler başta olmak üzere farklı kuş türleri ile birçok evcil hayvan türü beslenmektedir

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo