Kampanyalar & Duyurular

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Özellikle son yıllarda adını sıklıkla duymuş olduğumuz Özel Sağlık Sigortası sigorta kurumunun anlaşması bulunan hastanelerden indirimli bir şekilde ya da sağlık masraflarını tamamını karşılayan bir sigorta çeşididir. Bu sigorta türü isteğe bağlı olarak yaptırılır ve pek çok avantajı vardı. Söz konusu sağlık olduğunda sigorta ihmal edilmeyecek bir konudur.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Herkesin de bildiği gibi sağlık sorunları bir anda ortaya çıkar ve bu gerçek göz önünde bulundurulduğunda yarınımızı güvence altına almak için Özel Sağlık Sigortası son derece avantajlı bir sigorta çeşitlidir. Özel Sağlık Sigortası ile anlaşmalı kurumlarda ücretsiz bir şekilde MR tahlil tetkik ve muayene yaptığı biliyorsunuz.
Özel Sağlık Sigortası kapsamında bulunan yatarak tedavide herhangi bir cerrahi müdahalede yani ameliyat gerektiğinde ya da gerekmediğinde yatılı tedavi masrafları karşılanıyor. Ayrıcasigorta limitidahilindeki uzuv ve rekonstüktif protezler de yine sağlık sigortası kapsamında yer alıyor. Yoğun bakım giderleri yurt dışı tedaviye teminatı kemoterapi ve radyoterapi işlemlerinden sonra yapılan muayene ve tetkik giderleri ambulans hizmetleri ameliyat sonrasında hekim tarafından uygun görülen fizik tedavi uygulamaları rehabilitasyon gebelik ve doğum teminatları da yine Özel Sağlık Sigortası kapsamında yer alıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık sigortaları kapsamında çok fazla tercih edilen ve kullanılan bir diğer sigorta türü ise tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Özel Sağlık Sigortasından farklı olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigortalı olan kişinin sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmalı olan kurumlarda yaptıracak ortam muayene tanı ve tedavi süreçlerindeki ek masraflar için tercih edilen bir sigorta çeşitlidir.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel Sağlık Sigortası fiyatları bu sigorta türünden yaptırmak isteyen vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özel Sağlık Sigortası primi sigorta yaptıracak olan kişiden kişiye farklılık gösterir. Ödeyecek olduğunuz prim sigorta yapılacak olan kişinin sağlık durumu yaşı cinsiyeti ve poliçe içeriği kapsamına göre farklılık gösterir. VIP Check up diş tedavileri gibi hizmetler sigorta primi ücretinin değişmesine neden olur. Bu nedenle de Özel Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili net bir rakam verebilmek mümkün değildir.

Özel Sağlık Sigortası Şartları

Pek çok kişinin merak etmiş olduğu konulardan biri de Özel Sağlık Sigortası şartlarıdır. Özel Sağlık Sigortası poliçeleri genel şartlar ve Özel Sağlık Sigortası şartları olmak üzere iki farklı başlık altında toplanmıştır. Özel Sağlık Sigortası genel şartlarında sigorta şirketlerinin hemen hepsi birbirine benzer. Özel Sağlık Sigortası özel şartları ise firmadan firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Dolayısıyla Özel Sağlık Sigortası yaptırırken öncelikle Genel ve özel şartlarını incelenmesi ve beklentiler doğrultusunda teminatlar eklenmesi sizin açınızdan faydalı olur.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Özel Sağlık Sigortası özel ve genel şartlar doğrultusunda genişletilebilir. Özel şartlar kapsamında ilgili teminat olması durumunda yurt dışına çıktığınızda da bu sağlık hizmetlerinden faydalanmanız mümkündür. Özel Sağlık Sigortanız sağlık sigortası genel sözleşmesi ile birlikte veriliyor. Sigortalı kişide olmayan fakat ileride oluşma riski olan tüm hastalıklar özel sağlık sigortası kapsamındadır.
Elbette bu standart sözleşmelerde teminat kapsamı farklı olabilir veya ek maddeler eklenebilir. Özel Sağlık Sigortası yatarak veya ayakta tedavi ve masraflarını da kapsar. Özel Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen kişiler sigorta acentelerinden internet sitelerine ziyaret edebilir ya da sigorta acenteleri ile yüz yüze görüşerek Özel Sağlık Sigortası yaptırabilirler. Ayrıca Özel Sağlık Sigortası yaptırdıktan sonra sigorta şirketini değiştirebilme imkanınız da vardır.

Özel Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var mı?

Özel Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen kişilerin faydalanacakları sigorta türüne göre yaş sınırı değişkenlik gösterebilir. Ancak genellikle Özel Sağlık Sigortasında yaş sınırı 18 ile 65 yaş arasıdır. Eğer 18 yaşından küçük olan bir çocuğunuz varsa Özel Sağlık Sigortasını çocuklarınızı dahil ederek ihtiyaç durumunda tedavi masraflarının karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası fiyatları ise sigorta yaptıracak olan kişinin yaşına cinsiyetini medeniyet durumuna ve hastalık geçmişine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bununla birlikte teminat kapsamını genişletilmesi ve ek maddelerin eklenmesi de sigorta fiyatlarını değiştirir. Özel Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sigorta acenteleri ile irtibat kurabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seyahat Sağlık Sigortası hem yurtiçi hem de yurt dışı seyahatlerinde yaptırılan rahatsızlık, kaza ya da eşya kaybı gibi durumlarda kişiyi güvenceye alan bir sigorta türüdür. Seyahatlerde kişilerin sağlık sorunu yaşaması halinde koruma altına alır.

Gönderiyi oku
Apartman & Bina ve Site Ortak Alan Sigortası Farkları?
Apartman & Bina ve Site Ortak Alan Sigortası Farkları?

Apartman ve sitede oturan kişilerin sigorta yaptırması olası kazalar için güvence oluşturmaktadır. Aynı zamanda apartman sakinlerinin tamamı başta olmak üzere site yöneticisi de bu durumu ele alarak sigorta koşullarını incelemelidir.

Gönderiyi oku
İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi Nasıl Yapılır?
İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi Nasıl Yapılır?

Yaşanabilecek olası araba kazaları ile beraber meydana gelecek büyük masraflar için İhtiyari mali mesuliyet büyük öneme sahiptir. Çünkü bazı durumlarda sigortanın limitini aşan maddi durumlar söz konusu olabilir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo