Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seyahat Sağlık Sigortası hem yurtiçi hem de yurt dışı seyahatlerinde yaptırılan rahatsızlık, kaza ya da eşya kaybı gibi durumlarda kişiyi güvenceye alan bir sigorta türüdür. Seyahatlerde kişilerin sağlık sorunu yaşaması halinde koruma altına alır.

Aynı zamanda da seyahatte yaşanabilecek sorunlardan meydana gelebilecek olan maddi kayıplardan bu sigorta türü korur. Seyahat Sağlık Sigortası içerisinde birçok ek teminat eklenerek genişletilebilir. Seyahat Sigortası  kendi içerisinde iki türe ayrılır yurt içi ve yurt dışı sigortaları olarak.

Bu sigorta türlerinin teminatları benzer bir yapıya sahip olsa da içerik bakımından farklı olabilir. Seyahat Sağlık Sigortası yapılırken mutlaka poliçe içeriğine dikkat edilmelidir, dikkat edilmesi gereken maddeler ise şu şekilde sıralanabilir; 

 • Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihine bakılmalı.
 • Seyahat edecek olan kişi sayısı.
 • Seyahat edilecek olan ülkenin vize şartlarına ve vize ile poliçe uyumuna dikkat edilmeli.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Yapılmalı? 

Seyahat Sigortası bir teminattır. Yurt içi veya yurt dışı gezilerinde kullanıcıların güvenle gezilerini tamamlamasına, maddi kayıplardan uzak durmasına ve hastalık durumunun oluşması halinde rahatlıkla sağlık hizmeti alınmasına yardımcı olur.

Acil müdahale edilmesi gereken durumlarda meydana gelen hasar Seyahat Sağlık Sigortası tarafından karşılanır. Oluşturulan teminatlara göre, seyahat sırasında ihtiyacınız olabilecek bütün masraflar seyahat sağlık sigortası tarafından giderilebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Özellikle yurt dışı gezilerinde sıkça tercih edilen Seyahat Sağlık Sigortası aslında gidileceği bölgeye göre zorunludur. Gideceğiniz ülkeye, vize şartlarına göre Seyahat Sağlık Sigortası değişiklik gösterebilir. Ancak çoğu vize türünde seyahat sağlık sigortası zorunludur.

Bazı durumlarda vize belgeleri arasında Seyahat Sağlık Sigortası istenmez ya da vizesiz gidilen yerler için böyle bir şart bulunmaz. Fakat yine de Seyahat Sağlık Sigortası sizi yurt dışında güvenceye alır.

Vize şartları arasında olmasa bile pasaport kontrolünde sorulabiliyor ya da dahası yurtdışında başınıza gelebilecek kaza, rahatsızlık ve valiz kaybı gibi durumlarda sizi güvence altına alıyor. 

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir, Hangi Risklere Karşı Korur? 

Yurtdışı seyahatlerinde kullanıcıları güvenceye alan bir sigorta türüdür. Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası, seyahat sırasında oluşabilecek rahatsızlıklara karşı özel bir teminat sunar. Poliçe kapsamı içerisinde oluşabilecek kaza, sağlık sorunu ve benzeri durumlarda kullanıcıyı korur. Ancak bu poliçe önceden meydana gelen hastalıkları karşılamaz.

Seyahat süresi dışında oluşan rahatsızlıklar yine poliçe dahilinde değildir. Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası ülkeden çıkıldığı an başlar ve sonraki seyahate kadar devam eder. Yurtdışı seyahat sigortasının kapsadığı riskler ise şu şekilde sıralanabilir; 

 • Hastalanma
 • Yaralanma
 • Ameliyat
 • Tedavi Masrafları
 • İlaçlar

Sigorta poliçe limiti durumuna göre bu gibi rahatsızlıklarda masraflarını karşılar. Aynı şekilde vefat olması durumunda cenazenin ülkeye geri dönmesi durumunda da yardımcı olur.

Schengen Seyahat Sağlık Sigortası ve Ücretleri 

SchengenSeyahat Sağlık Sigortası vize şartları arasında yer alan ve seyahat sırasında oluşabilecek hastalıklar için yapılan bir sigorta türüdür. Schengen vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası yapılması zorunludur.

Sağlık sorunu olması halinde tedavi masrafından, bagaj kayıp ücretlerine kadar oluşabilecek birçok olumsuz durumda kişinin maddi mağduriyetini giderir. Bu sigorta kapsamında kişiler rahat ve güvence altında seyahatlerini geçirebilir.

Seyahat sigortalarının kapsamları poliçe türüne göre değişebilir ve fiyatları buna göre belirlenebilir. schengen sigorta ücretleri seyahatin türü, amacı ve nereye olduğuna göre değişebilir. Fiyatlar ise aşağıdaki kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir; 

 • Sigorta teminat kapsamları ve limitleri.
 • Sigortanın geçerli olduğu süre.
 • Seyahat edecek olan kişilerin yaşı ve sayısı.
 • Gidilecek olan ülke ya da kıta.

Vize İçin Sağlık Sigortası 

Yurt dışı gezilerinde hiç beklemediği an bir kaza, hastalık ya da sağlık sorunları meydana gelebilir. Türkiye’de her ne kadar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bulunsa bile, Türkiye’de mevcut bulunan Sağlık Sigortanız  yurt dışında geçerli değildir. Yurt dışı Sağlık Sigortası olmaması halinde yurt dışında çok yüksek ücretlere sağlık tedavinizi yaptırırsınız.

Yurt dışında mağduriyet oluşmaması için yurt dışı sağlık sigortası yaptırılması gerekir. Aynı zamanda da bu sigorta türü çoğu vize için zorunludur. Vize şartları arasında yer alan sağlık sigortası sizi yurt dışında meydana gelebilecek çoğu zarardan korur. 

Vize İçin Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir? 

Avrupa Birliği ülkelerine iş, tur ya da seyahat için giden herkesin sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Vize için sağlık sigortası 75 yaşına kadar olan herkesi kapsamaktadır. Ancak sigorta yaş aralığı ortalama 18 yaş ile 65 yaş arasında değişiklik gösterir.

Bu vizenin türüne ve sağlık sigortasının poliçesine göre değişebilir. 18 yaşından küçük olan bireyler için sıklıkla aileler ek sigorta paketleri tercih alır ve bu sayede daha kapsamlı bir sigortaya sahip olur. Vize için sağlık sigortası öğrenciler için zorunludur.

Vize İçin Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Vize için sigorta fiyatları her şirket için farklıdır. vize için seyahat sağlık sigortası fiyatları, sigortanın bütçesine, poliçenin detayına ve gidilecek olan ülkeye göre değişebilir bununla beraber seyahat süresine göre sigorta fiyatı değişiklik gösterebilir. Vize Sağlık Sigortası yaptırmadan önce mutlaka detaylı bir planlama yaparak sigorta poliçenizi oluşturunuz.

ilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evcil hayvanlar evlerin neşesi olmasının yanı sıra bir o kadar hassas canlılardır. Bu sebepten dolayı onların bakımını düzenli şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşır. Tabii bunu doğru şekilde ve gerekli kriterleri ele alarak yapmak çok önemlidir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Daha güvenilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için sigorta büyük öneme sahiptir. Özellikle anlık yaşanabilecek olan sağlık sorunları karşısında en iyi tedaviyi almak gerekir. Bu konuda ise tamamlayıcı sağlık sigortasının önde geldiğini söylemek mümkündür. Çünkü tam kapsamlı ve çok daha kaliteli şekilde tedavi imkanı elde edilir.

Gönderiyi oku
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?

Doğum Sigortası hamileyken tüm kontrollerinizi ve tahlillerinizi yaptırmaya olanak sağlayan bir Sağlık Sigortası türüdür. Bu sigorta kapsamına göre normal ve sezaryen doğum masraflarınız da karşılanır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo