Kampanyalar & Duyurular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler İçin Uygun

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sağlık sigortasından ayrı olarak yaptırılan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortasında teminat dahilinde sağlık masrafları belli bir oranda karşılanır ve ek ücret ödenmesi gereklidir özel sağlık sigortasından Sosyal güvenlik kurumu sigortası olmadan da faydalanabilirsiniz tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK'lı olmanız şartı bulunan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortalarında teminat genişletilir ve bu sigorta yurt dışında da kullanılabilir. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortasında böyle bir durum mümkün değildir. Özel sağlık sigortası hemen her hastanede geçerlidir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası yalnızca anlaşması bulunan hastanelerde geçerlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Muayene olmak için gitmiş oldukları hastanede ek ücret ödemeyen kişiler tamamlayıcı Sağlık Sigortasını tercih ediyorlar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında şirketin anlaşmalı olduğu hastanelerden faydalanabiliyor. Bu hastaneler ise SGK'lı olmak şartı altında hastaların muayene ediyor çeşitli tetkik ve tahlilleri ise ek ücret ödemeden gerçekleştiriyor. SGK'ya bağlı olan işçi bağ-kur'lu memur gibi devletin Sosyal güvenlik hizmeti altında olan tüm çalışanlar Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabiliyorlar. Eğer sosyal güvenlik kurumu kapsamında bir sigorta çatısı altında değilseniz bu durumda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanamazsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Vatandaşlar Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının neleri kapsadığını merak ediyorlar. Bu sigorta türü muayene tahlili tetkik ve küçük cerrahi müdahaleleri karşılıyor. Aynı zamanda ayakta tedavi hizmetleri refakatçi yemek hediyeleri ve buna benzer yatarak tedavi hizmetlerine de kapsıyor. Bununla birlikte bu maddelerin dışındaki durumlarda da ek teminat paketleri satın alınarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının kapsamını genişletebilme imkanınız da var.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

En çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarıdır. Bu sigorta türünün fiyatları ödenecek olan sigorta primi yaşamış olduğunuz il ve sigorta hizmetinden yararlandığınız sigorta acentesine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bununla birlikte sigorta poliçenize dahil etmek istediğiniz ek teminatlarda tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatını yükselten ayrıntılardan biridir. Bireysel ya da tüm aile bireyleri için en tercih edilecek tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları da değişkenlik gösterebiliyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları ve paket içerikleri ile ilgili detaylı bilgi için sigorta hizmeti alacak olduğunuz şirket ile iletişim kurabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından 55 yaş altı ve SGK'da olan kişiler faydalanabiliyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sosyal güvenceye sahip olan genel sağlık sigortalılara hizmet sunuyor. Ayrıca bu sigorta türünden faydalanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasa da çalışma izni olan yabancılar faydalanabiliyorlar. Çalışma izni bulunmayan yabancı uyruklu kişiler ise yabancı sağlık sigortası yaptırması gereklidir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bir bireysel Sağlık Sigortası türüdür. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Bu sigortayı yaptırmanız halinde özel hastanelerde ücretsiz sağlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıkların muayeneleri tetkik ve tedavi masraflarını karşılar.
  • Bu sigorta türü genellikle 8 ila 10 arasında ayakta muayene hakkı tanır. Böylece bir yıl içerisinde 8 ila 10 kez istenilen sağlık branşından hizmet alınabilir.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Sağlık Sigortasına kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile vergi indiriminden de faydalanılır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında yatarak ve ayaklı tedavi teminatları olmak üzere iki tür teminat vardır. Bu teminatlar Yeter artık tedavi ya da ayakta tedavi ile birlikte hastanın tercihine göre belirleniyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yalnızca SGK ile anlaşması olan hastanelerde geçerlidir. Bu nedenle bazı rahatsızlıklarda SGK ile anlaşması bulunmayan hastanelerde tedavi olmak istiyorsanız ya da almak istediğiniz tedavide kurum veya doktor sınırlaması ile karşılaşmak istemiyorsanız bu noktaya dikkat etmeniz gereklidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Önemi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile özel hastaneye giderek muayene olmak istediğinizde muayenenin türüne göre bir ücret ödersiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının geçerli ise sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneye göre değişir. Ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları da sigorta paket içeriğine bağlı olarak farklılık gösterir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için sigorta yaptıracak olduğunuz acentte ile irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Zorunlu Trafik Sigorta Teklifi Al
Zorunlu Trafik Sigorta Teklifi Al

Yoğun trafiğin yaşandığı yerlerde trafik sigortası yaptırdıktan sonra kazalar problem olmaktan çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda trafik sigortası yaptırmayan kişiler için bu ciddi bir sorun haline gelmiştir. Trafik sigortası yapılmadığı zaman büyük problemlerin oluşması da uzak olmamaktadır.

Gönderiyi oku
Trafik Sigortası Nasıl Ucuz Yapılır?
Trafik Sigortası Nasıl Ucuz Yapılır?

Her gün yollarda milyonlarca araç varken kazalar kaçınılmaz. Bir trafik kazası durumunda üçüncü şahısların tacizini önlemek için burada zorunlu trafik sigortası getirildi.

Gönderiyi oku
Deprem Sigortası Yaptırmanın Faydaları
Deprem Sigortası Yaptırmanın Faydaları

Zorunlu deprem sigortası sayesinde birçok kişinin depremden kaynaklı olarak ortaya çıkar maddi hasarların teminatını sağlayabilmek için gerçekleştirilir. Mülk sahibinin burada depremden etkilenen konutunun maddi hasarını ilgili komu kuruluşlarının yaptığı Dask sayesinde güvende hissetmesine yardımcı olur.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo