Kampanyalar & Duyurular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Demek?

Sağlık sorunlarınızın mutluluğunuzu gölgelememesi ve yeterli sağlık promosyonunu alabilmeniz için sizi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile tanıştırmak istiyoruz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizin, eşinizin ve çocuklarınızın yararlanabileceği bir sigorta ürünüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde ayrım yapılmaksızın özel anlaşmalı hastaneler. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, tıbbi maliyetlerinizi azaltmanıza ve SGK kapsamında sunulan tıbbi hizmetlerde daha yüksek bir standarda ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu sigorta ürünü ile Sağlık Bakanlığı lisansınızda tanımlı tüm hatlara ve SGK sözleşmeniz kapsamındaki doktor hizmetlerine erişim sağlarsınız. Böylece bütçenizi zorlamadan aradığınız doktora ulaşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Kapsamı

Sağlık sorunlarınız varsa, çözüm bulmak biraz zor olabilir. Böyle bir durumda Sağlık Sigortanızın sigorta şirketi ile uğraşmadan katılabileceğiniz ek Sağlık Sigortasının şartlarını inceleyebilirsiniz. Bu sigorta, bir SGK sözleşmesi kapsamında özel bir sağlık kuruluşunun hizmetlerinden yararlanırken oluşan ek masrafları kapsar. Ek Sağlık Sigortası ayakta ve yatarak tedaviyi kapsar. Sigortanız birtakım teminatları kapsar. Sigorta, poliçenin başlangıcından bu yana meydana gelen hastalıkların muayene, radyoloji, tahlil, fizik tedavi ve rehabilitasyon masraflarını karşılayacaktır. Tedavi masraflarınız poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanacaktır. Aşılar ve ilaç masrafları sigorta tarafından karşılanmaz.

Hastane ve cerrahi amaçlı yatışlar, acil tıbbi giderler ve sigortanın başlangıcından bu yana yaşanan hastalıklarla ilgili küçük tıbbi bakım, hastane bakımı teminatı kapsamındadır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tedavi olmak için hastaneyi ve birincil doktoru seçtim. Hasta kayıt zamanı. Bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmak için, sigorta kapsamınız hakkında bilgi sahibi olmanız yararlı olacaktır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İşte sigortanın avantajlarından yararlanırken beladan uzak durmak için bilmeniz gerekenler;

  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının geçerli olabilmesi için SGK tarafından yaptırılmış geçerli bir genel Sağlık sigortanızın olması gerekmektedir.
  • Sadece sigorta poliçesinde adı geçen kişi sigorta kapsamındadır.
  • Anlaşmasız tesislerde alınan tedaviler sigorta kapsamında değildir.

Fark yok ek Sağlık Sigortası başvurusu öncesinde veya sırasında herhangi bir tıbbi durum hizmetleri garantilidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

60 yaş altı SGK üyeleri bu sigorta ürününden faydalanabilmektedir. 55 yaşından önce katılarak, 60 yaşından sonra ek Sağlık Sigortasından yararlanabilirsiniz. İlk kez sigortalıysanız ve 60 yaşına kadar sigortalılığınız devam ediyorsa, 60 yaşından sonra ek sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Üst yaş sınırı vardır ancak alt yaş sınırı yoktur. Yeni doğan bebekler 14 günlük olduklarında sigortalı olabilirler. Siz de bebeğinizin sağlığını ilk günden sağlamanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Tedavi maliyetinin sağlık tercihlerinizi etkilemesini önlemek için bazı olası sorunlar

Sigortalı tedavi için SGK muayenesi için yasal olarak ödemeniz gereken küçük bir ücret dışında herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Poliçeniz başlangıç tarihinden itibaren bir yıl geçerlidir. Prim ödemeleriniz için makbuz alabilir, vergi indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Primi kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bankanıza bağlı olarak taksitlendirebilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası size, eşinize ve çocuklarınıza anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarına en ekonomik şekilde ulaşma imkanı sunar. Hatta SGK kapsamında ödenen estetik ameliyatlar, kozmetikler ve beslenme uzmanları da karşılanıyor. Ancak bazı özel durumlar sigorta kapsamında değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Özel Şartları Nelerdir?

Poliçeniz yurtdışındaki sağlık giderlerini karşılamıyor. Sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde geçerlidir. Gözlükler, çerçeveler, gözlük camları, lensler ve ilgili masraflar karşılanmaz. Ancak, poliçe başlangıç tarihinden önce başarısız olunan göz muayeneleri ve SGK onaylı göz ameliyatları teminat kapsamındadır. İlaç ve aşı gibi sağlık giderleri ve sağlık sertifikaları karşılanmaz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına mı yoksa özel Sağlık Sigortasına mı yaptıracağınızdan emin değilseniz, düşünmeniz gereken tek şey hangi Sağlık Sigortasına kaydolduğunuzdur. Ek Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortasına göre çok daha ucuz olduğu için, gittiğiniz veya gitmeyi düşündüğünüz özel hastanenin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigortanızla anlaşması varsa iyi bir seçenektir.

Tamamlayıcı veya Özel Sağlık hizmeti arayanlar, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nin ne kadar ucuz olduğuna şaşırıyorlar. Peki Tamamlayıcı Sağlık Sigortası neden Özel Sağlık Sigortasından daha ucuz? Tamamlayıcı tıp için özel hastaneler önce devletten SGK'ya uygun meblağlar alıyor. Sigorta kapsamına girmeyen alanlarda özel sigorta etkin rol oynayacaktır. Başka bir deyişle, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tıbbi masraflar devlet ve sigorta şirketleri arasında paylaşılmaktadır.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Deprem Sigortası Zorunlu mu?
Deprem Sigortası Zorunlu mu?

Deprem sigortası zorunlu sigorta çeşitleri arasındadır. Zorunlu deprem sigortası ile sigorta kapsamında yer alan bölgelerde meydana gelebilecek depremden dolayı oluşan tüm hasarlar karşılanır. Zorunlu deprem sigortası ev sahibi ya da kiracı tarafından yaptırılabilir.

Gönderiyi oku
Deprem Sigortası Yaptırmak Mecburi mi?
Deprem Sigortası Yaptırmak Mecburi mi?

Devlet tarafından zorunlu olarak yapılması gereken sigorta türlerinden biri de DASK’dır. Her yıl güncellenmesi gerekir. Konut sigortası tercihe bağlı olan bir sigorta türü iken DASK devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigorta türüdür.

Gönderiyi oku
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası, kaza veya hastalık sonucu oluşan sağlık sorunlarının sigorta kapsamı ve limitleri dahilinde tedavisini teminat altına alan sigorta türüdür.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo