Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu, yani SGK kapsamında anlaşmalı tüm özel hastanelerde tedavi imkanı veren sistem Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıdır. Kişinin eğer SGK sigortası varsa gerçekleştireceği anlaşma ile birlikte, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde birçok özel hastanede tedavi olanağı elde eder. Bu durum hem yatarak hem de ayakta tedavi olmak suretiyle geniş çaplı tüm muayeneleri kapsamaktadır.

Özellikle herhangi bir ücret farkı ödemeden, bütün ile ücretsiz şekilde muayene ve tedavi olma şansı sunar. Tabii belirli kriterlere bağlı olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları üzerinden anlaşmanın değişkenlik gösterebileceğini söylemek gerekir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

SGK anlaşmalı özel hastanelerde herhangi bir ek ücret ödemeden tedavi imkanı elde etme yöntemi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olarak bilinmektedir. Özel Sağlık Sigortası'na göre hiçbir ek ücret olmadığı için burada önemli bir avantaj sunar. Ayrıca yatarak ve ayaklı teminatlı sözleşmenin yanı sıra, sadece yatarak teminatlı bir sözleşme üzerinden de anlaşma gerçekleştirmek mümkün.

Bu durum opsiyon kapsamındaki içeriğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Temel durum ise Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde anlaşmalı olan özel hastaneler eşliğinde alınacak olan tedavi yöntemidir. Bunun dışında sözleşme içerisinde birçok farklı unsur yer alabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Sağlamış olduğu birçok ayrıcalık ve özellik doğrultusunda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sağlık açısından önemli bir yer taşımaktadır. Günümüzde oldukça fazla tercih edilen en önemli sağlık sigorta poliçeleri içerisinde yer aldığını söylemek gerekir.

- Herhangi bir ek ücret ödemeden SGK anlaşmalı tüm özel hastanelerde tedavi imkanı elde edilir.

- Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında ayakta ve yatarak tüm tedavi masrafları karşılanır.

- Sigorta başlangıç tarihinden itibaren tetkik, tahlil ve tüm tedavi giderleri süreç içerisinde yer alır.

- Birçok farklı hastane bölümleri için muayene, tedavi ve tetkik ile tahlil imkanı bulunmaktadır.

- Seçeneğe bağlı olarak yatarak ve ayaklı tedavi konusunda farklı sayılar üzerinden limitli ya da limitsiz işlem yapılabilir.

 Bu ve benzeri gibi taşımış olduğu daha birçok özellik ile beraber tamamlayıcı sağlık sigortasının önemi oldukça büyüktür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Dijital dünyayı kullanarak artık kolayca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası almak mümkündür. Tabii burada önemli olan güvenilir bir siteyi tercih etmek ve hızlıca teklif almaktır. Bu konuda ise sigortalarburada.com en iyi hizmeti sağlamaktadır. Kategori üzerinden giriş yaparak gerekli formu doldurmanız yeterlidir.

Tüm poliçe ödemeleri konusunda kredi kartsız 12 ay taksit imkanı dahilinde avantaj sunulduğunu söylemek mümkün. Farklı seçenekleri bir araya getirerek karşılaştırma ve inceleme yapabilir, kendiniz için uygun olan firma bünyesinde anlaşma gerçekleştirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Fiyatları Neye Bağlıdır?

Belli başlı kriterler ele alınmak suretiyle tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlandırması ön plana çıkar. Bu konuda temel olarak yaş ve cinsiyet ile birlikte konum ön plana çıkmaktadır. Bu temel kriterler doğrultusunda anlaşma üzerinden fiyat farklılığı çıkabilir.

Bunun dışında poliçe içerisinde yer alan muayene seçenekleri, miktar ve sayısı üzerinden de fiyat farklılığı yaşanabilir. Özellikle ayakta tedavi kapsamında limitli ya da limitsiz durum buna bağlıdır. Bunların dışında ise yatarak tedavi ile beraber tüm muayene seçenekleri, taklit tetkik ve tahliller ek ücret ödemeden sunulur. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'ndan SGK sigortası bulunan kişiler yararlanabilir. Bununla beraber sigortası bulunan kişilerin çocukları da bu sigorta kapsamında faydalanma imkanını elde edebilir. Böylece tercih edilecek firma kapsamında sigorta temin edildikten sonra, SGK ile anlaşmalı olan tüm özel hastanelerde tedavi ve bakım olanağı sağlanmaktadır.

Üstelik herhangi bir ek ücret ödemeden tüm muayene seçenekleri değerlendirilebilir. Bu sebepten dolayı günümüzde en önemli sağlık poliçe seçenekleri içerisinde yer aldığını eklemek mümkün.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

Genel olarak ele alındığında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın 18 ile 59 yaş arasında bir sınırlaması bulunur. Ancak poliçede yer alan aralıklarla iğnelenmek suretiyle ihtiyaç duyulan hizmetlere ulaşım sağlanmaya devam edilebilir. Böylece bireysel ya da aile olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılmakta ve birçok önemli hizmetinden yararlanılmaktadır.

Elbette bireysel olarak bu sigortadan yapılabilmesi her birey adına SGK sigortası bulunması gerektiğini eklemek mümkün. Böylece Sosyal Güvenlik Kurumu dahilinde anlaşmalı olan tüm özel hastanelerde tedavi olanı elde edilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Neler Vardır?

Bu önemli Sağlık Sigortası konusunda birçok güçlük kapsam yer aldığını söylemek mümkün. Öncelikle tüm muayene, tetkik ve tahliller ile beraber tedavi seçenekleri bulunduğunu eklemek gerekir. Aynı zamanda hem yatarak hem de hayata tedavi yöntemleri poliçeye göre özel bir fırsat sağlar.

Bunun dışında psikiyatri, diyetisyen ve doğum gibi kişilerin istek ve ihtiyaçlarını göre bu kriterlerin poliçede yer aldığını eklemek gerekir. Tabii bütün farklı ameliyat seçenekleri doğrultusunda da tamamlayıcı sağlık sigortası bünyesinde hizmet verilir.

Tüm bu sebeplerden dolayı bu özel sigorta her birey için günümüzde sağlık açısından büyük önem arz etmektedir. Bunu değerlendirmek için sigortalarburada.com üzerinden giriş yapabilir ve formu doldurarak güvenli şekilde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nı elde edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko poliçeleri, araçların vazgeçilmez sigortasıdır. Araçlarına kasko yaptıracak olan kişilerin sigorta şirketlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Kasko öncesinde genel şartların ve ön şartların iyi bir şekilde incelenmesi, kapsam içerisinde olan koşulların iyi bakılması gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları
Mali Müşavirlik Sigortası Kapsamları ve Detayları

Mali Müşavir Sigortası pek çok noktaya değinmektedir. Yeminli mali müşavir olarak çalışma gösteren kişiler mesleki denetleme sorumluluklarına da sahiptir. Aynı şekilde zorunlu olarak nitelendirilen Mali Müşavir Sorumluluk Sigortası kapsamında mali müşavirlerin 3568 sayılı kanunu gerekliliklerini yerine getirmesi beklenir.

Gönderiyi oku
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?
Ortak Alan Sigortası Neleri Kapsar?

Birlikte kullanılan ortak yaşam alanlarının korunması oldukça önemlidir. Son zamanlarda büyük bina ve site gibi alanlarda sigorta anlamında bazı zorunluluklar getirilmiştir. Bu zorunluluklar olası hasar ya da kaza anında destek olması için sigorta yapılması şeklinde düzenlenmiştir.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo