Kampanyalar & Duyurular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Özel Sağlık Sigortası Farkları

Daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürebilmek için Sağlık Sigortası büyük bir öneme sahiptir. Özellikle bu konuda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının tam kapsamlı şekilde sunmuş olduğu ayrıcalık bir adım öne çıkıyor. Elbette bu konuda araştırma yapan birçok kişi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortasının arasındaki farkı da merak ediyor.

Daha doğrusu birbirlerine karşı avantajları nelerdir, hangisi daha önemli gibi sorular öne çıkmaktadır. Bunun dışında Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının fiyatları ve Özel Sağlık Sigortasının fiyatları da yine merak edilen konular içerisinde geliyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar

Temelde birbirine benzerlik gösterse bile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortasının arasında birçok değişik fark bulunmaktadır. Öne çıkan bu farkları ele almak suretiyle hangisini tercih edilmesi gerektiğine yönelik bilgi sağlanabilir. Elbette Bunun yanı sıra her iki Sağlık Sigortasını da elde etmek mümkündür.

- Özel Sağlık Sigortası için SGK'lı olmaya gerek yoktur. Ancak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası konusunda SGK'lı olmak gerekir.

- Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında SGK ile anlaşmalı yerlerde tedavi mümkündür. Özel Sağlık Sigortası daha geniş bir alana yayılır.

- Özel Sağlık Sigortasının teminatları yurt dışına yayılır. Özel bir opsiyon gelmemiş ise Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının yurt dışı teminatı bulunmaz.

- Özel Sağlık Sigortası için bir ek ücret ödemesi yapılır. Ancak Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının opsiyonu kapsamında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmaz.

Genel çerçevede yukarıda verilen kriterler doğrultusunda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası arasındaki fark ortaya çıkar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Poliçe kapsamındaki başlangıç tarihi ile beraber Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının birçok kapsadığı unsur olduğunu söylemek mümkün. Bu konuda hem limitsiz yatarak tedavi hem de ayakta tedavi imkanı bulunduğunu eklemek mümkün. Aynı zamanda ambulans hizmetlerinden 7/24 düzenli olarak faydalanma imkanı elde edilmektedir. Herhangi bir ek ücreti olmadan doğrudan tedavi olanağı sağlanır.

Doktor muayenesi, görüntüleme hizmetleri, tahlil, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri yine süreçte yer alır. Check-up hizmetleri ile standart check-up hizmetleri kapsamında iki farklı seçenek arasında tercih olanağı da bulunmaktadır. Bazı durumlarda opsiyona göre ayaklı tedavi belirli bir sayı limitine bağlı şekilde ele alınabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvuru Yapılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına başvuru yapmak için günümüzde artık internet üzerinden kolayca işlem yapma olanağı bulunmaktadır. Güvenilir bir site bünyesinde gerekli olan formu doldurarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamındaki en hızlı teklifler alınabilir.

Aynı zamanda bu teklifler doğru şekilde güvenilir firmalar bünyesinde sunulmaktadır. Böylece arasından seçim yapmak suretiyle güvenli şekilde Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını alma şansı elde edilir. Bunu gerçekleştirmek için ise sigortalarburada.com üzerinden güvenli şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Daha sonra Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kategorisine giriş yaparak formu doldurmanız yeterlidir. Karşınıza çıkacak olan teklifler arasında tercih yaparak güvenli şekilde sigortayı temin etmeniz mümkündür.

Ek Ücret Olmadan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının yapılan opsiyon ve sözleşme kapsamında oldukça güçlü tedavi aralığı bulunmaktadır. O yüzden çok fazla tercih edilen Sağlık Sigortası çeşidi içerisinde yer aldığını söylemek mümkün. Tabii bunun dışında en önemli kriterleri içerisinde herhangi bir ek ücreti bulunmamasıdır.

Bu durum Özel Sağlık Sigortasından önemli oranda ayrılmasına ve avantaj sağlamasına olanak veriyor. Hem yatarak hem de ayakta tedavi konusunda herhangi bir ek ücret bulunmamaktadır. Aynı zamanda tahlil, tetkik ve tüm operasyonlar konusunda ek ücretin olmadığını söylemek mümkün.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Yerler

Genel çerçevede SGK ile anlaşmalı bütün özel hastanelerde Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının geçerli olduğunu söylemek mümkün. Elbette burada her özel hastaneden yararlanma durumu olmadığına eklemek gerekir. Çünkü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğrudan SGK’ya bağlı şekilde gerçekleştirilen bir sigorta türüdür. Bu sebepten dolayı anlaşmalı olan tüm özel hastaneler bünyesinde yatarak ya da ayaklı tedavi ve tüm muayene seçeneklerini değerlendirme şansı bulunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanmak için belli başlı kriterleri yerine getirmek gerekir. Öncelikle burada SGK sigortasının aktif olması önemlidir. Eğer kişinin SGK sigortası aktif değilse o vakit Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanması mümkün olmaz.

Bunun dışında kişinin hali hazırda bir hastalığı var ise bu mevcut hastalık teminat dışında kalır. Bunun dışında bütün olanaklardan yararlanmak suretiyle, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının önemli bir ayrıcalık sunumunu eklemek gerekir.

Herkes İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yaş ve cinsiyet gibi unsurları bakılmaksızın herkes Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanabilir. Bu konuda bireysel olarak ya da aile üzerinden bu sigortayı elde etmek mümkündür. Elbette burada cinsiyet ve yaş ile konu fiyatlandırma noktasında değişkenlik gösterebilir.

Bunun dışında SGK sigortası olan herkes bu güvenilir site üzerinden giriş yaparak güvenli şekilde başvuru gerçekleştirebilir. Hızlı teklif alma yöntemi sayesinde kolayca ve güvenilir bir biçimde doğru Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına doğrudan başvuru yapılabilir.

ilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi Nasıl Yapılır?
İhtiyari Mali Mesuliyet Poliçesi Nasıl Yapılır?

Yaşanabilecek olası araba kazaları ile beraber meydana gelecek büyük masraflar için İhtiyari mali mesuliyet büyük öneme sahiptir. Çünkü bazı durumlarda sigortanın limitini aşan maddi durumlar söz konusu olabilir.

Gönderiyi oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık bu hayatta en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle sağlıklı olmak ve sağlığın devam ettirilmesi için bunun sigortalı bir şekilde olması büyük bir öneme sahiptir. Özellikle sağlık sigortası yaptıran insanlar için bunun ilerleyen dönemlerde faydalı olacağı da belirtilmesi önem arz etmektedir.

Gönderiyi oku
Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları Ne Kadar?
Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Olası bir depremin meydana gelmesi durumunda tüm konut ve iş yerlerine güvence sağlayan ve devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Devlet tarafından zorunlu hale getirilen zorunlu deprem sigortası 2023 yılı itibari ile fiyatlar güncellendi.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo