Kampanyalar & Duyurular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı almadan önce dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus mevcuttur. Bu hususlara dikkat ederek hem kendiniz hem de aileniz için doğru tercih yapabilirsiniz. Bu durumda poliçe içerisindeki seçenekler ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları ile beraber birçok husus öne çıkar.

Hem yatarak hem de ayakta tedavi imkanından faydalanma olanağı sağlayan bu sigorta, aynı zamanda SGK bünyesinde ücretsiz şekilde desteklenmektedir. Yani SGK anlaşmalı olan tüm özel hastanelerde, her türlü bakım ve tedavi yöntemi sağlanır. Çok daha üst düzey bir tedavi imkânı elde edildiği için günümüzde fazlaca tercih edilmektedir.

 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Belli başlı kriterlere dikkat ederek poliçe kapsamında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası güvenle alınabilir. Bu konuda ise yatarak tedavi yöntemi limitsiz, ayakta tedavi yöntemi ise sigorta şirketine bağlı olarak limitli şekilde değişkenlik gösterebilir.

Diğer yandan ihtiyaç duyulacak olan doktor muayene adeti, sigorta şirketine bağlı biçimde farklılık gösterebilir. Elbette bütçe ile birlikte kişisel isteklere bağlı olarak belli başlı farklılıklar ortaya çıkabilir. Genel çerçevede ise Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı alırken şu hususlara dikkat etmek önemlidir; 

  • Aileden kimlerin sigorta alacağına dair bilgi
  • Sağlık planı tipi
  • Yaş
  • Konum
  • Teminat limitleri ve ek teminatlar
  • Muafiyet ve bekleme süreleri
  • Teminat dışında kalan haller
  • Anlaşmalı hastane ağı
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yer alan özel şartlar
  • Ömür boyu yenileme garantisi

Yukarıda verilen benzeri kriterleri incelemek suretiyle bu hususlara dikkat ederek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı almak mümkündür.

 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için nereden alınacağıdır. Burada elbette öncelikle karşılaştırma yapılmalı ve inceleme gerçekleştirilmelidir. Firmaları tek tek incelemek ise çok uzun zaman alabilir. O yüzden günümüzde artık interneti kullanmak suretiyle kolayca bu işlemi yapmak mümkün.

Böylece T.S.S. kapsamındaki firmalar doğrultusunda güvenli biçimde anlaşma sağlanabilir. Bu konuda ise sigortalarburada.net sitesi özel bir fırsat sunuyor. Anasayfa üzerinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kategorisine giriş yaparak formu doldurabilirsiniz. Daha sonra hızlıca teklif alabilir ve farklı taksitlendirme doğrultusunda güvenle en iyi firmayı seçebilirsiniz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için Fiyatlandırmada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Söz konusu fiyatlandırma olduğu zaman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘nda belli başlı hususlar ön plana çıkmaktadır. Bunları temel başlık altında ele almak gerekirse yaş, cinsiyet ve konum öne çıkar. Bu ana başlıklar kapsamındaki kriterlere bağlı olarak firmalar bünyesinde fiyat değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda limitli ya da limitsiz olmasına bağlı şekilde fiyatlandırma değişkenlik gösterebilir.

Poliçe kapsamında yer alan ayakta ve yatarak tedavi yöntemleri bu duruma dahildir. Diğer yandan ekstra kişisel ihtiyaçlar ve istekler kapsamında yine farklı fiyatlandırmalar ön plana çıkar. Bu konuda psikiyatri, diyetisyen ve doğum gibi birçok kriter de ek isteğe bağlıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın alma süreci içerisinde yine ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu konuda öncelikle satın alınacak olan kurumu incelemek ve öğrenmek önde gelir. Aracı kurumun birçok sigorta şirketi ile ve hastane kapsamında anlaşmalı olması önemlidir. Danışmanlardan alınacak olan destek konusunda uzmanların süreçte yer alması gerekir.

İleride yaşanabilecek sorunlara karşı çözüm odaklı hizmet sağlayacak aracı kurumlar ön plana çıkmalıdır. Aynı zamanda GSS ya da SGK aktifliği, doktor muayene sayısı, yaş aralığı, ömür boyu yenileme garantisi, teminatlar ve fiyatlar gibi birçok husus süreçte öne çıkar. Gelen çerçevede bu kriterlere dikkat ederek güvenli biçimde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı satın almak mümkün.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanır?

Genel çerçevede SGK sigortası olan herkesin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ‘dan yararlanabileceğini söylemek mümkün. Bu kriterin dışında firmadan firmaya değişkenlik gösterse bile 18 ya da 59 yaş arası kriter ön plana çıkmaktadır.

Aynı zamanda SGK anlaşmalı olan tüm özel hastaneler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası  geçerlidir. Bu kriterleri taşıyan her birey kendi özelinde seçmiş olduğu aracı kurumu ile firma kapsamında bu sigortadan yararlanabilir. İster kendi ister çalışanının ödemesi olsun fark etmeksizin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı yaptırması mümkündür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Güvenli Şekilde Nereden Alınır?

Elbette söz konusu sağlık olduğu zaman sigorta açısından güvenli yerlerden bunu temin etmek çok önemlidir. Bu konuda özel sigorta ile birlikte Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ön plana çıkar. Doğru ve güvenilir bir aracı kurumu kapsamında bunu değerlendirmek mümkün.

Uzun yıllardır en iyi şekilde hizmet sağlayan sigortalarburada.net bu konuda kurumsal hizmet sunmaktadır. İlgili kategori kapsamında gerekli formu doldurmak yeterlidir. Böylece farklı firmalar üzerinden karşılaştırma ve inceleme yapmak mümkündür.

Yapılan inceleme ile birlikte doğru firmayı seçerek kendiniz ve aileniz için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nı temin edebilirsiniz. Üstelik hızlı bir şekilde teklif almanın yanı sıra, 12 aya kadar varan taksitlendirme imkanı bulunduğunu söylemek gerekir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Zorunlu Deprem Sigortası Her Yıl Yenilenir Mi?
Zorunlu Deprem Sigortası Her Yıl Yenilenir Mi?

Zorunlu deprem sigortası sayesinde oluşabilecek doğal afetlerin ortaya çıkardığı zarar veya insanın eli haricinde oluşabilecek zararların giderilebilmesi için Dask faydalı bir sistemdir. Ev, dükkân, iş yeri gibi pek çok durumlarda sigorta işlemi yaptırılabilir.

Gönderiyi oku
Sağlık Sigortaları Ameliyatları Karşılar mı?
Sağlık Sigortaları Ameliyatları Karşılar mı?

Gündelik hayatın yoğunluğu ve sorumluluklar arasında sağlığın hayatımızdaki değeri bazen unutulabiliyor. Ancak hayat güzel sürprizler ve dolu olduğu kadar bazen olumsuz durumlarla da karşılaşılabiliyor yoğun olduğu hiç beklenmedik bir anda sağlık problemleri ile karşılaşmak kaçınılmaz.

Gönderiyi oku
Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşanabilecek olası risklere karşı maddi kayıpları önleyebilmek için konut sigortaları büyük öneme sahiptir. Her bina için fark etmeden mutlaka konu sigortasının yapılması gerekir.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo