Kampanyalar & Duyurular

Vize için Sigorta Zorunluluk Mu?

1 aylık Yurt Dışı Seyahat Sigortası'nın zorunluluk olup olmadığı merak edilmektedir. Turistik gezi amaçlı ya da farklı amaçlarla yurt dışına vize almak isteyenlerden Seyahat Sigortası da isteyebilmektedir. Yurt Dışı Seyahat Sigortası genel bir zorunluluk olmamasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenebilmektedir.

Vize için sigorta zorunluluğu bulunmasa dahi Sağlık Sigortası yapılarak güvenle dünyanın her yerine seyahat edilebilmektedir. Sigorta şirketinin evrensel kapsayıcılığı kişinin sınırsız alanda sağlık hizmeti alabilmesini sağlamaktadır. 

 Vize İçin Sigorta Zorunluluğu Var mıdır?

Yurt dışı seyahati yapmak isteyenler vize almakla yükümlüdür. Vizesiz giriş yapılabilen ülkeler de bulunmaktadır. Ancak 3 aylık Yurt Dışı Seyahat Sigortası belgesi de istenebilmektedir. Seyahat etmek isteyenlerden sigorta istenmesi nedenleri arasında olası hastalık durumunda sorumluluk taşımamak olabilmektedir. Avrupa Birliği ülkelerine giriş yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır. Bunlar arasında;

 • Seyahat için uygun süre kullanımlı pasaport sahibi olunması,
 • Pasaport süresinin seyahat süresinden sonra da en az 3 ay devam edebiliyor olması,
 • İlgili ülke kurallarına göre vize alınması,
 • Genel olarak sağlık sigorta bedeli ödendiğinin teyit edilebilmesi,
 • Seyahat süresince tüm finansal gereksinimlere yetecek bankada para bulunması,
 • Seyahat amacına göre eksiksiz olarak evrak teslim edilmesi bulunmaktadır.

 Yurt Dışı Seyahat Sigortası Nedir?

Yurt dışı seyahati için zorunlu olarak kişinin sahip olması gereken ilk belge pasaport olarak ifade edilmektedir. Daha sonra en az 3 aylık olmak üzere 6 aylık Yurt Dışı Seyahat Sigortası belgesi istenebilmektedir. Sağlık Sigortası'nda belirlenen süreler, alınacak sağlık hizmetinin o süre içinde alınabileceğini kapsamaktadır.

3 aylık Yurt Dışı Sağlık Sigortası, 92 gün geçerli demektir. Aynı zamanda o süre sonunda sağlık hizmeti alınamayacağının kanıtı sayılmaktadır. Bu da 1 ay 30 gün kabul edilerek, bu süreçte 2 ayın 31 gün çekebileceğini ifade etmektedir. Yurt Dışı vizesi alabilmek için Sağlık Sigortası'nın zorunlu olmadığı bilinmektedir. Fakat bölgesel ve ülke bazında Sağlık Sigortası poliçesi istenebilmektedir.

Bu konuda Schengen vizesi başvurularında zorunlu kılınabilmektedir. Tıbbi teminat olarak istenen Sağlık Sigortası belgesi, olası sağlık riskine önlem olarak istenmektedir. Sigorta kapsamının ise belirli koşullara uygun olması gerekmektedir.

Yurt Dışı Seyahati Planlayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yurt dışı seyahatini, pek çok insan ve pek çok amaçla yapabilmektedir. Yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen Seyahat Sağlık Sigortası da istenebilmektedir. 1 aylık Yurt Dışı Seyahat Sigortası bedeli kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Yurt dışı seyahati için gerekenler arasında seyahat edecek kişinin dönüş nedeni olabilecek sahiplikleri bulunmaktadır. Yani kişi ev, arsa tapusu, araç ya da iş gibi bağlayıcı nedenleri de belgelemek durumundadır. Yurt Dışı Seyahat Sigortası internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Sigorta içerik kapsamına göre oluşturulmaktadır. Sigorta geçerlilik süreci, kişinin yaşı ve sağlık öyküsü, seyahat edecek kişi sayısına göre farklılık göstermektedir. Gidilmek istenen ülke ya da kıta istekleri de dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Yurt Dışı Sağlık Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Turistik amaçlı, eğitim ve iş amaçlı yurtdışı seyahati yapmak isteyenlerden Sağlık Sigortası istenebilmektedir. Bu nedenle Sağlık Sigortası yaptırarak son dakika sürprizlerine karşı önlem alınabilmektedir. Sağlık Sigortası kapsamında;

 • Ayakta tedavi,
 • Yatak tedavisi,
 • Hasta nakil durumu,
 • Ek teminatlar,
 • Asistan hizmetleri,

Kapsam dahilinde bulunan kaza gibi durumlar bulunabilmektedir. Her detay Sağlık Sigortası masraflarını etkilemektedir. Sağlık Sigortası kapsamında bulunanlara yapılan tüm eklentiler teminat limitini yükseltmektedir.

Yurt dışı seyahati takviminde aksama olmaması için Sağlık Sigortası yapılması, kişiye zaman kazandırmaktadır. Sağlık Sigortası  yurt dışında bulunulan sürelerde kişiyi olası hastalık ve Covid-19 tehdidine karşı korumaktadır. Aynı zamanda Covid-19 kapsamlı sağlık sigortası için yüksek ek teminat istenebilmektedir.

Sağlık Sigortası Teminatı Her Bölge İçin Aynı mıdır?

Yurt dışı girişi yapmak isteyenlerden Sağlık Sigortası istenebilmektedir. Sigorta kapsamında bulunanlar genel sağlık hizmetleri, tıbbi masrafları kapsayabilmesi için istenmektedir. Ancak Schengen vizesi almak isteyenlerden 30 bin Euro teminat tutarlı Sağlık Sigortası istenebilmektedir.

Bu sigorta türü bütün tedavi masrafları, tıbbi yardımlar ve acil durum hizmetlerini karşılayabilmektedir. Sağlık Sigortası vize alımında büyük önem taşımaktadır. Kişinin bulunduğu ülkeye mali yük olmayacağını kanıtlamaktadır. Bu konuda hizmet almak isteyenler 7/24 iletişim kurarak Yurt Dışı Sağlık Sigortası yapabilmektedir.

Sağlık Sigortası ülkenin Repatriation işlemlerini de kolaylaştırmaktadır. Özellikler Schengen ülkeleri Sağlık Sigortası istemektedir. Sağlık Sigorta poliçesi kapsamında bulunan hizmetler kişinin arzusu ve beklentisine göre şekillenebilmektedir. 

Vize için Sağlık Sigortası Gerekliliği

Uluslararası bir zorunluluk olmamasına rağmen bazı ülke/bölgeler, ülkesine giriş yapacak olanlardan Sağlık Sigortası isteyebilmektedir. Bölge kuralları, sağlık sisteminin kapsamı ve evrensel hastalık risklerini en aza indirebilmek için zorunlu tutulabilmektedir.

Vize için özel bir gereksinim olmayan Sağlık Sigortası vize işlemlerini kolaylaştırabilmektedir. Bu nedenle güvenilir sigorta şirketlerinden kapsamı yeterli Sağlık Sigortası yaptırılması önemlidir. Sigortalarburada.net en yakın ve güvenli Sağlık Sigortası yapabilme adresi olarak çalışmaktadır.

Geniş kapsamlı Sağlık Sigortası yaparak güvenle vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize için Sağlık Sigortası isteyen ülkelerin sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Örnekler, Avusturya, Bulgaristan, Portekiz, Polonya, Lüksemburg, Norveç, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, İzlanda, İtalya, Çek Cumhuriyeti'dir.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Deprem Sonrası Yıkılan Evleri Sigorta Karşılar mı?
Deprem Sonrası Yıkılan Evleri Sigorta Karşılar mı?

Evlerin başına gelebilecek deprem gibi doğal bir afette ortaya çıkabilecek hasarlara karşı zorunlu deprem sigortası yaptırılması ihmal edilmemelidir. Zorunlu deprem sigortası yani diğer adı ile DASK 1999 Marmara depremi sonrasında ortaya çıkmış ve zorunlu tutulmuştur.

Gönderiyi oku
İkinci El Trafik Sigortası Ne Kadar?
İkinci El Trafik Sigortası Ne Kadar?

İkinci el trafik sigortaları genellikle bir yıl için geçerli olan bir sigorta türüdür. Bu nedenle trafik sigortasını yaptırmak isteyen kişilerin sigorta süresinin bir yıl olduğunu bilmesi ve bir yılın sonunda bu sigortalarını yenilemesi gerekmektedir.

Gönderiyi oku
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?
Ekonomik Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası, kaza veya hastalık sonucu oluşan sağlık sorunlarının sigorta kapsamı ve limitleri dahilinde tedavisini teminat altına alan sigorta türüdür.

Gönderiyi oku

Avantajlı Tüm
Sigortalar Burada!

Sigorta Şirketini Karşılaştıralım,
Size en uygun sigorta teklifini sunalım.

Biz Size Ulaşalım

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo