Sigortalarburada Logo

Kampanyalar & Duyurular

Zorunlu Trafik Sigortasında Yeni Düzenleme ve Sigortalar Burada olarak Kredi Kartına 12 Taksit Avantajımız

Zorunlu Trafik Sigortasında yeni bir döneme giriliyor. Basamak sayıları artırılacak, kişiye özel poliçeler olacak. Kurallara uyan sürücüler az prim ödeyecek. Böylece sürücülerin trafikte daha dikkatli olmaları sağlanacak. Sigorta maliyetleri de azalacak. Uygulama yılbaşında devreye girecek.

Riskli sürücüler belirlenecek

Zorunlu Trafik Sigortasında basamak sayıları artırılacak. Çok riskli sürücüler sıfır basamağında yer alacak ve yüzde 200 zamlı poliçe bedeli ödeyecek. 5 yıl kaza yapmayan sürücüler ise sekizinci basamakta yer alacak. 'Çok iyi' olarak değerlendirilen bu sürücüler primlerini yüzde 50 indirimli ödeyecek. Uygulama yılbaşında hayata geçirilecek.

Trafik Sigortası sicil belgesiyse ticari segmentteki araçlara uygulanacak. 2025'ten itibaren ticari araç sürücülerinin istenildiğinde bu belgeyi kullanmaları gerekecek.
Uygulamayla ağır kusurlu olarak kaza yapan sürücülerin rehabilite edilmesi ve filoların maliyetinin azaltılması amaçlanıyor.

0. Basamakta Yüzde 200 Zamlı Poliçe Yapılıyor

Önceden 7 basamak vardı. 1-2-3-4-5-6-7 diye geçiyordu. İlk kez araba aldığınızda 4. basamaktan başlar. Birinci yıl kaza yaptığınızda 3. basamağa düşüyordunuz. 3. basamakta yüzde 50 daha fazla prim ödüyordunuz. Bir daha kaza yaptınız 2. basamakta yüzde 100. Bir kaza daha yapıldığında en riskli basamak burada 1 iken yani yüzde 150 fazla prim öderken şimdi 0 eklendi. Burada yüzde 200 zamlı poliçe yapılıyor.

Durmadan Yükselen enflasyon ve Sigorta şirketlerinin Trafik Sigortalarından zarar yazmalarına karşı çoğu sigorta şirketi Trafik Sigortasında taksit durumunu kaldırdı buda Sigortalılar için bir anda toplu bir ödeme ile zorluk yaşatmaktadır. Sigortalar Burada olarak bu duruma karşı her zaman Sigortalılarımızın yanında olduk ve bizimle çalışmayı tercih eden tüm sigortalarımıza Özel Trafik Sigortalarında 12 taksit hakkı veriyoruz. Evet doğru okudunuz Sadece Sigortalar burada müşterilerine Özel Trafik Sigortasında 12 taksit hakkı veriyoruz. Yükselen fiyatlar ve artan kaza oranlarından dolayı Sigorta şirketlerinin çoğu Trafik ruhsatlarını kapatmalarına rağmen 32 adet sigorta şirketimiz ve trafik sigortalarında 12 taksit avantajımız ile Her zaman Sigortalılarımızın yanında olmak ve tüm poliçelendirme işlemlerinde destek olmak isteriz.

Sigortalar Burada sayesinde Esnek ve bol taksitle sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz.

8. Basamaktaki Sürücüye Yüzde 50 İndirim Uygulanacak

İndirimde tam tersi, daha önceden 4. basamaktan 5-6-7'ye kadar giden indirim yapılıyordu. En son yüzde 20 indirim söz konusuydu. Şimdi 8. basamak eklendi. Çok iyi sürücüler dediğimiz 5 yıldır 7. basamakta kaza yapmayan sürücüler artık 8. basamakta yüzde 50 indirim uygulanacak.

Peki Bu değişen yeni hasarsızlık kademeleri ile yeni dönemde En düşük sigorta primi ile en yüksek sigorta primi ne kadar olacak?

Diyelim ki trafik sigortasını ilk kez yaptırıyorsunuz 4. basamakta örneğin 4 bin lira. Sıfırıncı basamakta kötü bir sürücüysen yüzde 200 yani 12 bin lira gibi bir prim ödeyebilirken, çok iyi sürücüysen de yüzde 50 indirim alıp 2 bin lira prim ödeyebiliyorsun. Bu da iyi sürücü ile kötü sürücü arasındaki farkı çok ciddi açmış oluyor.

En düşük şu anda 2 bin- 2 bin 300 lira aralığında en iyi sürücü trafik sigortası primi. Kötü sürücü de ayı araba için 12 bin liralara kadar çıkabiliyor. Yani arada 10 bin lira fark var. Bu fiyatlarda tüm Sigorta şirketleri ve sigorta aracıları tek çekim yani taksitsiz peşin bir ödeme yaptırırken Sigortalar Burada olarak sizlere 12 takside kadar ödeme kolaylığı sağlamaktayız ve bunu tek bir karttan yapma zorunluluğunuz yok. Birden çok kredi kartı ile ayrı ayrı 12 taksit imkanı sağlayabiliriz. Bu işlemi yapmak ve uzman sigorta ekibimizden destek almanız için yapmanız gereken çok kolay sadece sitemize girip başvuru formunu doldurabilir yada direk 0850 399 8080 nolu numaramızı arayıp direk size özel sigorta danışmanımızdan destek alabilirsiniz. Tüm sigorta işlemleriniz için bir telefon uzağınızdayız.

Detaylı bilgi almak için 0216 232 40 20 numaralı telefondan ya da WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evcil Hayvan Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evcil hayvanlar evlerin neşesi olmasının yanı sıra bir o kadar hassas canlılardır. Bu sebepten dolayı onların bakımını düzenli şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşır. Tabii bunu doğru şekilde ve gerekli kriterleri ele alarak yapmak çok önemlidir.

Gönderiyi oku
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Daha güvenilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için sigorta büyük öneme sahiptir. Özellikle anlık yaşanabilecek olan sağlık sorunları karşısında en iyi tedaviyi almak gerekir. Bu konuda ise tamamlayıcı sağlık sigortasının önde geldiğini söylemek mümkündür. Çünkü tam kapsamlı ve çok daha kaliteli şekilde tedavi imkanı elde edilir.

Gönderiyi oku
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?
Doğum Sigortasını Ne Zaman Yaptırılmalı?

Doğum Sigortası hamileyken tüm kontrollerinizi ve tahlillerinizi yaptırmaya olanak sağlayan bir Sağlık Sigortası türüdür. Bu sigorta kapsamına göre normal ve sezaryen doğum masraflarınız da karşılanır.

Gönderiyi oku
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo